Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Domáce straty Streženíc a Plevníka

Sumár 10. kola 5. futbalovej ligy

Ladce – Kanianka 0:0

V prvom polčase boli lepší hostia a v 7. min Kučera zachránil pred Gajdošom na roh. V 15. min Gajdoš nebol úspešný a v 25. min Teslík opečiatkoval brvno Hajduchovej brány. V 47. min Kostka nevyužil šancu a o minútu Eliaš hlavičkoval vedľa. V 58. min Teslík hlavičkoval vedľa a v 65. min Eliaš po prihrávke Baláža minul bránu. O dve minúty Ondrašík netrafil zblízka bránu a v 69. min Machala mieril vedľa. V 80. min Gajdošovu strelu Hajduch reflexívne nohou vyrazil a odrazenú loptu poslal Teslík do žrde. Domáca obrana v čele s Mokričkom a Sviečkom sa pričinila o to, že favorit neskóroval.

Rozhodoval Kúdela, bez ŽK, divákov.

LADCE: Hajduch – J. Váň, L. Sviečka, Kušík (70. F. Váň), Baláž (80. J. Haluska), Kučera, E. Mražík, Ondrašík, Martinka, Mokrička, Eliaš (65. Machala).

KANIANKA: Jantoška – Čampiš, Kôstka, Kalina, Petráš, Pekár, Pipíška, Paulík, Teslík, Boško, Gajdoš. FERDINAND GACH

Horovce – Uhrovec 2:0 (1:0)

Už v 5. min vyskúšal Kolárika P. Štrbák, hostia odpovedali v 8. min strelou Škoreca. V 17. min vyskúšal brankára opäť P. Štrbák, no bez efektu. V 25. min N. Pavlovič vyzvŕtal obranu ale Vavro odvrátil loptu z prázdnej brány. V 43. min otvoril skóre po centri P. Štrbáka hlavou N. Pavlovič. Aj po prestávke pokračoval obojstranne pekný futbal. P. Štrbák ani R. Brix Kolárika neprekvapili. V 58. min po chybe obrany Buček (prvý gól za Horovce) zvýšil na 2:0. V 64. min Kebis po Körmendyho centri brankára neprekonal. Domáci mali prevahu, no Körmendy, N. Pavlovič ani A. Gorelka vedenie nezvýšili.

Góly: 43. N. Pavlovič, 58. Buček.

Rozhodoval Bircsák, ŽK: S. Pavlovič - Zajac, 150 divákov.

HOROVCE: Cúcik – Buček, Körmendy, Balocký, P. Štrbák, S. Pavlovič (76. A. Gorelka), R. Brix (64. Kebis), Siekel, Kučo, N. Pavlovič (88. Pilný), Škrapko.

UHROVEC: Kolárik – Masarovič, Pavle (58. Kušnier), Zajac, Stano, Čabrák, Opáth (Súkeník), Vavro, Bežo, Škorec, Stuparič. MARIÁN PECUŠ

Streženice – V. Uherce 3:4 (1:3)

Hostia začali náporom a v 10. min Fusík vyrazil bombu Kováča. V 21. min po narážačke Kováč bránu netrafil. O dve minúty Šprtovu strelu vytlačil Bohuš na roh. V 24. min po 315 minútovom gólovom pôste Filiač doklepol po rohu loptu do siete. Po chybe Struhárňanského v 28 min nekrytý Petráš vyrovnal. V 32. min Petráš zakončil peknú akciu druhým gólom. V 36. min Cígerovu bomba z 30 metrov skončila nad. V 42. min po chybe Bernhausera Cíger pohodlne zvýšil na 1:3. V 55. min Cíger prudkou strelou po zemi obstrelil zle postavený múr – 1:4. V 64. min Pekár nastrelil brvno. Hostia potom poľavili, ale Šprta prehodil brankára aj bránu. V 69. min získal loptu Michal Šesták a Šprta si vychutnal gólmana - 2:4. V 76. min po peknej akcii Michal Šestáka, Horemuža a Šprtu E. Medňanský volejom znížil na 3:4. Hostia už domácich k remíze nepustili.

Góly: 24. Filiač, 69. Šprta, 76. E. Medňanský – 28. a 32. Petráš, 42. a 55. Cíger.

Rozhodoval Patka, bez ŽK, 100 divákov.

STREŽENICE: Fusík – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Bernhauser, Filiač, Jozefovič, Vavrík (63. Horemuž), Michal Šesták, Martin Lamžo, Šprta, E. Medňanský.

V. UHERCE: Bohuš – Jankula (73. Mego), Štálnik, Škoda, Beliansky, Kundala, Pekár, Cíger, Petráš (90. Duchovič), Kováč, Valter. STANISLAV BALÁT

Brvnište – Chocholná-Velčice 3:1 (1:1)

V prvom polčase podali hostia lepší výkon, no zo štyroch sľubných šancí využili jedinú v 35. min. Pri rohovej zástavke vybojovali loptu a po centri poslal loptu do siete Adamčí. Brvnište dvakrát nebezpečne pohrozilo, no vyrovnať sa podarilo až v 44. min zblízka Máriovi Hároníkovi. Po prestávke sa karta obrátila a prevahu získali domáci. V 64. min po priamom kope Čelka Zboran, ktorý bol na ihrisku iba minútu, dal vedúci gól. Radosť mohol Brvnišťanom prekaziť v 66. min Tulpík, ale trafil iba brvno. V 68. min unikol obrancom Belej a pekným lobom ponad brankára zvýšil na 3:1. Do konca mali šance oba tímy, ale domáci sa zaslúžene najmä za druhopolčasový výkon tešili z výhry.

Góly: 44. Mário Hároník, 64. Zboran, 68. Belej – 35. Adamčí.

Rozhodoval Kasala, ŽK: J. Barbosa - Lobík, Tulpík, 250 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, P. Polník (74. M. Slámka), J. Barbosa (83. Jeleník), Hudek, V. Kramarík, Čelko, Matúš Hároník, Decký (63. Zboran), Mário Hároník, Belej.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Smolík (83. Michalec), Gvizd, J. Cingel, Bariš (88. Bariš), Lukša, Sabadka, Adamčí, Lobík, N. Cingel, Tulpík. (BR)

Plevník – Tr. Turná 3:3 (2:2)

Domáci nastúpili s cieľom vyhrať nad posledným tímom tabuľky a už v 6. min sa ujali vedenia po góle Dodeka. Vedenie nevydržalo dlho, lebo v 14. min Prekop vyrovnal na 1:1. Plevníčania sa snažili o strelenie ďalšieho gólu, čo sa podarilo v 23. min Martinovi Budayovi. V rušnom zápase, bohatom na žlté karty, prišiel pre domácich v 40. min druhý úder, keď Chorvát vyrovnal na 2:2. Po prestávke chcel Plevník strhnúť výhru na svoju stranu a po vydarenej akcii v 77. min sa tretíkrát tešili jeho hráči z vedenie po góle A. Budaya. Päť minút pred koncom sa hostia do tretice presadili a Stronček vyrovnávajúcim gólom zaistil hosťom prvý bod v súťaži až v desiatom zápase.

Góly: 6. Dodek, 23. Martin Buday, 77. A. Buday – 14. Prekop, 40. Chorvát, 85. Stronček.

Rozhodoval Varga, ŽK: Jozef Bednár, Martin Zelenák, Dodek, Kušnier, Kamas – Chlebana, Belák, Hasenovič, Hulaj, Konečný, 150 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Martin Zelenák, I. Čižmárik (73. L. Pajger), T. Ďurkech, J. Kremeň (63. Kamas), Michal Buday, A. Buday, P. Ďurkech (85. Urík), Dodek, Martin Buday, Kušnier.

TR. TURNÁ: Chlebana – Matúš Kováč, Bečka, Belák, Hasenovič, Stronček, Chorvát, Prekop (75. Sedláček), Michal Kováč, Hrubý, Hulaj (66. Konečný). (PL)

Ďalšie výsledky 10. kola: St. Turá – Zem. Kostoľany 1:1 (0:1), 88. Moravčík – 34. Jarošinec, Opatová – Podolie 2:0 (1:0), 21. Šubert, 65. M. Zubo, Cigeľ – Bošany 2:1 (2:0),