Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Nezastaviteľné Mikušovce, vo Vrchteplej sa nehralo

Sumár a zaujímavosti 7. a 8. futbalovej ligy.

Najkratší zápas sa odohral v Lazoch, kde hostia z Malých Ledníc dorazili iba deviati. Domáci im v rozpätí desiatich minút od 22. do 32. min dali štyri góly a po prestávke sa už pre malý počet hráčov hostí zápas nedohral. Zdá sa, že kríza v tíme sa prehlbuje a po poslednom mieste v 6. lige je tím posledný už aj o stupeň nižšie.

Na góly bohatý bol duel v D. Marikovej, kde hostia otočili z 1:0 na 1:3 a domácim iba v závere dovolili znížiť na 3:4.

V D. Breznici padali góly iba v úvodoch polčasov a domáci nováčik zachraňoval aspoň bod so Sverepcom.

Kolačín nešetril Praznovčanov a už do prestávky viedol 3:0 po čistom hetriku Bagina, ktorý po prestávke ešte raz skóroval z penalty a uzavrel skóre na 6:1.

V šlágri v Pruskom sa v prvom polčase hral vyrovnaný zápas, keď domáci trikrát viedli, Po prestávke prišiel domáci uragán, päťgólovému strelcovi Lukáčovi prekazil čistý hetrik Porubčan a domáci deklasovali Dohňany 7:2.

Visolaje viedli dvoma gólmi Kujaníka v Podvaží ešte desať minút pred koncom 0:2, ale v poslednej minúte prišli o výhru.

Šebešťanová hostila vedúci Kvašov a prvý polčas vyhrala 1:0. Druhá časť patrila súperovi, ktorý piatimi gólmi suverénne zápas otočil a v tabuľke má už šesťbodový náskok.

7. LIGA MUŽI

10. kolo: Lazy – M. Lednice 4:0 (4:0), nedohrané v 45. min pre malý počet hráčov hostí, 22. a 32. Kmošena, 25. Palider, 27. Mácsai, D. Mariková – Pružina 3:4 (1:3), 10. a 90. Masaryk, 64. Hrkota – 36. a 73. T. Kardoš, 15. Miškech, 33. J. Haviar, D. Breznica – Sverepec 1:1 (0:1), 50. Cocher – 5. Otradovec, Kolačín – Praznov 6:1 (3:0), 18., 28., 39. a 82. Bagin (štvrtý z 11 m), 62. Vagala, 68. Kopčan – 59. M. Kostelanský, Pruské – Dohňany 7:2 (3:2), 23., 28., 54., 62. a 66. Lukáč, 3. Branický, 59. Poruban – 18. Pavlis, 25. Jancík (11 m), Podvažie – Visolaje 2:2 (0:2), 80. Š. Martinka 90. P. Papšo – 20. a 44. Kujaník, Šebešťanová – Kvašov 1:5 (1:0), 8. Fusko – 47. Bielik, 54. Hoppan, 66. Lukajka, 88. F. Kováč, 89. J. Kováč.

14. M. Lednice            10        1          2          7          11:35   5

Kameničany mali proti Prejte výborný nástup a už v 17. min bolo 3:0 a polčas skončil 5:1. Ďalšie góly už nepadli a domáci pokračujú v dobrej sérii.

Zápas vo Vrchteplej sa nehral, pretože hostia z Červeného Kameňa vopred ohlásili, že nepricestujú. Pre pracovné povinnosti a zranenia boli schopní iba šiesti hráči, čo bolo málo a domáci tak získali zadarmo tri body.

Lednicu nezaskočil vedúci gól Trstia a po prestávke sa ujala vedenia 2:1. Posledná desaťminútovka bola pre domácich šokom, lebo trikrát inkasovali a druhú výhru si nepripísali.

Orlové začalo u lídra aktívne a v 16. min vyhrávalo 0:2. Mikušovčania v rozpätí dvoch minút vyrovnali a tesne pred odchodom do kabín dali tretí gól. V druhom polčase sa prekvapenie nekonalo a líder vyhral aj ôsmy zápas.

Súboj béčiek vyznel pre hosťujúce Horovce, ktoré po inkasovanom góle v Bolešove ešte do prestávke dvakrát skórovali.

Bodiná sa nedokázala presadiť proti FC Púchov, ktorý potiahol k výhre 0:4 trojgólový Novosedliak a definitívu dal štvrtým gólom Remiš.

8. LIGA MUŽI

8. kolo: Kameničany – Prejta 5:1 (5:1), 10. a 17. P. Buday, 2. P. Slávik, 5. Behúl, 37. Bagin – 42. R. Koťan, Vrchteplá – Č. Kameň 3:0 kontumačne, hostia neprišli, Mikušovce – Orlové 6:2 (3:2), 22., 43., 64. a 78. Sondor, 20. Ľ. Kristín, 90. Jánoš – 13. Bambúch, 16. Mrišo, Hradčan Lednica – Trstie 2:4 (0:1), 48. Michal Egly, 52. Černoško - 18. Hlaváč, 80. Baninec, 82. Letko, 89. Bušík, Bolešov B – Horovce B 1:2 (1:2), 15. M. Šatka – 22. Chupáč, 44. L. Cíbik, Bodiná – FC Púchov 0:4 (0:2), 37., 45. a 61. Novosedliak, 66. Remiš.

10. Bolešov B  8          2          1          5          8:30     7

11. Hr. Lednica           8          1          0          7          8:16     3

12. Č. Kameň  8          0          0          8          7:27     0

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?