Nedeľa, 19. január, 2020 | Meniny má Drahomíra, Mário

Bystričania ukončili nepriaznivú štvorročnú sériu

V hádzanárskej extralige mužov priniesol zápas Pov. Bystrice s Hlohovcom poriadnu drámu

Pov. Bystrica – Hlohovec 27:25 (9:9)

Domáci chceli konečne pretrhnúť štvorročnú šnúru bez  výhry nad týmto súperom v súťažnom zápas, keď naposledy sa tešili 13. októbra 2012 doma po výhre 23:22. V úvode MŠK dvakrát viedli 1:0 a 2:1, ale na hráčoch bola poznať istá nervozita, čo sa odrazilo najmä na úspešnosti streľby. Až päť pokusov do prestávky skončilo na žrdi, niečo pochytal Žernovič, ale niekoľko striel bolo veľmi nepresných. Hostia otočili na 2:3 a vtedy Motlík chytil Chiseljovovi sedmičku. Hlohovčania boli neustále o gól vpredu a v 12. min získali vedenie 4:6. Bystričania pridali, a keď mal Motlík dva dobré zákroky, zásluhou Pupíka a Chudobu viedli 7:6 v 18. min. Zápas s množstvom nepresností na oboch stranách pokračoval a do prestávky padli už iba tri góly. Dvakrát sa presadil Chiseljov – 7:8 (24. min), no Vallo vyrovnal a šancu na vedenie zmaril Chudobovi dvadsať sekúnd pred prestávkou chytenou sedmičkou Žernovič. Po prestávke sa strelci prebudili, hostia neustále viedli o gól (s jedinou výnimkou 12:11) až do stavu 14:14, keď šance domácich držal gólmi Vallo. V domácej bráne sa nedarilo Motlíkovi, ktorého nahradil Biel a súper v 45. min viedol 16:18. Biel si pripísal dva dobré zákroky, Vallo znížil na 17:18 a Zaťko poslal sedmičku najprv do brvna, ale dorážku už zvládol – 17:19 (46. min). Domáci sa ťažšie presadzovali a zahodili viacero tutoviek, ktoré postupne Chudobovi, Hároníkovi, Vallovi a M. Kozákovi chytil Žernovič, alebo lopta skončila na žrdi či po koníčku Š. Macháča nad. Práve Š. Macháč dvoma gólmi a Pupík otočili na 20:19 a v 51. min Vallo pri oslabení zvyšoval na 21:19. Bielovi pomáhala aj obrana a hostia ani ďalšiu presilovku nevyužili na obrat, pretože opäť raz inkasovali. V 52. min M. Kozák tečovanou strelou zvyšoval na 22:20, ale Sporta bojovala a keď Žernovič chytil dva čisté góly, jeho spoluhráči trestali a po dvoch góloch Zaťka, ktorému medzitým Biel chytil sedmičku, viedli 22:23. V 56. min zobral na seba zodpovednosť Pupík a po dravom prieniku vyrovnal a naviac za faul bol vylúčený Hriňák. Prišli chvíle Chudobu, ktorý sa dvakrát nemýlil – 25:23. Bojovnosť domácich slávila úspech a hoci Majbík poldruha minúty pred koncom znížil na 25:24, v 60. min Pupík a Š. Macháč dali víťaznú bodku. Bystričania sa dočkali a konečne pretrhli po 1460 dňoch čiernu sériu bez výhry nad Hlohovcom.

MŠK: Motlík, Biel, Dobroň - Pupík 7, Cifra, Š. Macháč 5, Bystrický, Chudoba 5/2, Strelec, D. Valášek, Vallo 6/1, M. Macháč, Hároník 2, Saitz 1, Kardoš, M. Kozák 1.

HLOHOVEC: Žernovič, Konečný, Hajko - Péchy, Takáč, Hriňák 2, Laho 1, Dačevič 2, Rakús, Briatka 2, Tschur 6, Zaťko 3/1, Chiseljov 8, Hirtl, Papp, Majbík 1.

Vylúčení: 3:2.

Sedmičky: 4/3 – 4/1.