Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Panteri vyfúkli Martinčanom výhru

V 1. hokejovej lige hostila Pov. Bystrica doma Martin B

Pov. Bystrica - Martin B 6:5 pp (2:1, 2:2, 1:2 – 1:0)

V súboji tímov z konca tabuľky sa hral vyrovnaný hokej. Hostia sa ujali vedenia v 10. min Poliačkom. Panterom vydarili presilovky, v 15. min využil prvú Koleda po Zlochovej prihrávke – 1:1 a v 16. min druhú premenil po spolupráci so Zlochom Prášek – 2:1. Po prestávke v 22. min D. Trenčan našiel Paloviča – 3:1 a v 24. min po Hriňovej asistencii Zlocha zvyšoval na 4:1. Súper bleskovo odpovedal, keď o 27 sekúnd Burzík dal druhý gól. Martinčania bojovali a v 34. Poliaček znížil na rozdiel gólu – 4:3 v presilovke. Tretia tretina začala pre domácich šokom, lebo už v 16. sekunde Uhrík vyrovnal. Hostia mali streleckú prevahu, no stav sa nemenil. Panteri sa ubránili dvom presilovkám, ale v 60. min opäť, ako už niekoľkokrát, inkasovali od Uhríka piaty gól v čase 59:14. Hostia výhru neudržali, lebo v čase 59:35 Bagin po Zlochovej prihrávke poslal zápas do predĺženia. V 63. min domácim vyšla akcia Zlochu s Hriňom a L. Klíma dal víťazný gól.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 15. Koleda, 16. Prášek, 22. Palovič, 24. Zlocha, 60. Bagin, 63. L. Klíma - 10. a 34. Poliaček, 41. a 60. Uhrík, 24. Burzík.

POV. BYSTRICA: Kutej – Hriňa, Prášek, Bagin, Palovič, Kleinedler, Hrehuš – Zlocha, L. Klíma, Koleda, M. Záborský, F. Hudec, Toman, Filo, Špankovič, Švantner, Tužinský, D. Trenčan, Miro.

MARTIN B: Žingor (Bernát) – Burzík, Fabian, Jendroľ, Vyskoč, Mendel, Šmondrk, Harvan – Uhrík, Poliaček, Šalka, Jurášek, Ferleťák, Ambroz, Škokor, Brveník, Gašpar, Barto, Zámečník, Hricko.