Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Malé Lednice majú problém, Mikušovce ovládli derby

Sumár 7. a 8. futbalovej ligy

Udalosťou kola bol neodohraný zápas v Malých Ledniciach, kde sa zdá, nie je situácia najlepšia. Domáci na zápas nenastúpili preto nedostatok hráčov, za čo im hrozí druhá kontumácia. Ak by nenastúpili aj v nedeľu v Dolnej Breznici, znamenalo by to koniec.

Vedúci Kvašov si poradil doma s nováčikom, keď Lazom dal rýchly gól a do prestávky pridal ešte druhý.

Visolaje vďaka dvom presným zásahom Topolana zdolali Šebešťanovú, ktorá sa po prestávke tešila z vyrovnania iba niekoľko minút.

Dohňany, ktoré patria k najväčším konkurentom Kvašova, nedokázali prekonať pozornú obranu Podvažia a bezgólová remíza potešila najmä hostí.

Pruské v Praznove prekvapenie nepripustilo a už v prvom polčase bolo rozhodnuté za stavu 0:5, keď hetrik dosiahol Lukáč.

Domáci zápas nevyšiel ani Sverepcu, kde súper z Kolačína dokázal skórovať v závere oboch polčasov.

Pružina bez väčších problémov vyprevadila domov s päťgólovou nádielkou D. Breznicu, hetrik dosiahol A. Fabuš.

7. LIGA MUŽI

11. kolo: Kvašov – Lazy 2:0 (2:0), 2. F. Kováč, 32. Juraj Gereg, Visolaje – Šebešťanová 2:1 (0:0), 58. a 78. Topolan – 71. Zboran, Dohňany – Podvažie 0:0, Praznov – Pruské 1:7 (0:5), 75. M. Kostelanský – 3., 5. a 32. Lukáč, 24. Branický, 29. Kubo, 54. Palkech, 89. Budiač, Sverepec – Kolačín 0:3 (0:1), 41. a 81. Kopčan, 75. Bagin, Pružina – D. Breznica 5:1 (2:0), 29., 58. a 61. A. Fabuš, 32. J. Haviar, 67. Miškech – 73. Kozák, M. Lednice – D. Mariková nehrali.

14. M. Lednice            10        1          2          7          11:35   5

Úspešnú päť Kameničian prerušil FC Púchov, ktorý dvakrát prekonal súperovu obranu ešte v prvom polčase. Súper dal po prestávke kontaktný gól, no domáci výhru držali a sú už druhí.

Horovčanov nezaskočilo rýchle vedenie Bodinej a v rozpätí desiatich minút otočili na 3:1. Vedenie navyšovali a súper už tesne pred koncom iba zmiernil vysokú prehru.

Trstie sa dlho nevedelo gólovo odpútať od Bolešova B, ale v dva góly v poslednej štvrtine definitívne potvrdili jeho úspech.

Lednica držala v Orlovom bezgólový stav až do 47. min, no v priebehu minúty prišla o úspech dvoma inkasovanými gólmi.

Susedské derby v Červenom kameni bolo jednoznačnou záležitosťou suverénnych Mikušoviec, poslední domáci si na prvý bol musia ešte počkať.

Vrchteplá takmer hodinu siahala po víťazstve, no domáci Prejťania dvoma gólmi zachránili tri body.

8. LIGA MUŽI

9. kolo: FC Púchov – Kameničany 2:1 (2:0), 17. Remiš, 34. Novosedliak – 52. Žiaček, Horovce B – Bodiná 6:2 (4:1), 21. a 88. P. Štefanec, 10. Vozár, 19. Janíček, 39. Chupáč, 85. M. Štefanec – 5. a 89. Uhlárik, Trstie – Bolešov B 4:1 (1:1), 55. a 84. Baninec, 25. Letko, 76. T. Bušík – 43. J. Kobela, Orlové – Hradčan Lednica 2:0 (0:0), 47. Bambúch, 48. Mrišo, Č. Kameň – Mikušovce 0:5 (0:2), 13. Konárik, 35. Ľ. Kristín, 59. Gašpar, 67. Budjač, 83. Mallo, Prejta – Vrchteplá 2:1 (0:1), 58. Juríček, 72. Ondrušík – 15. T. Dobrodenka.

10. Bolešov B  9          2          1          6          9:34     7

11. Hr. Lednica           9          1          0          8          8:18     3

12. Č. Kameň  9          0          0          9          7:32     0

1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  2. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  3. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  4. Aj matematika sa dá skrotiť
  5. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  6. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  7. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  6. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  7. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
  9. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.