Pondelok, 26. august, 2019 | Meniny má Samuel

Červený Kameň vymazal nulu, dramatický záver v Podvaží

Sumár 7. a 8. futbalovej ligy

Fanúšikovia Dolnej Breznice si museli na nedeľu nájsť iný program, pretože dule s M. Lednicami sa pre odhlásenie sa súpera zo súťaže nehral.

V Lazoch bola v prvom polčase poriadna prestrelka, najprv viedli domáci, hosťom stačili štyri minúty na obrat, ale v závere polčasu domáci pridali dva góly a tesný náskok udržali.

Kolačín sa s jesennou časťou lúčil tesnou výhrou s Pružinou, keď po prestávke oba tímy skórovali z pokutových kopov.

Favorizované Pruské dalo Sverepcu rýchly gól, no keď Lukáč nepremenil jedenástku, domáci museli o výhru bojovať až do úplného záveru.

Podvažie stihlo za tri minúty v prvom polčase vymazať náskok Praznova a zápas smeroval k deľbe bodov. Päť minút pred koncom sa domáci ujali vedenia, no o dve minúty už bolo 2:2. Hosťom uletel bod z hrsti, lebo už o minútu neustrážili Majerčíka, ktorý rozhodol.

Dohňany mali bodové ambície v Šebešťanovej, ale keď nikto z ich hráčov neskóroval, po góle Číža vyšli naprázdno.

Vedúci Kvašov paradoxne stráca viac body doma ako vonku. Už v 1. min ho zaskočil Visolajčan Kujaník, no po polhodine vyrovnal Bielik. Ďalší gól už nepadol a prekvapivá deľba bodov bola na svete.

7. LIGA MUŽI

12. kolo: Lazy – D. Mariková 3:2 (3:2), 14. Ciesar, 41. Martinko, 45. Kmošena – 17. Dekrét, 21. Mihálik, D. Breznica – M. Lednice nehrali, Malé Lednice sa odhlásili zo súťaže, Kolačín – Pružina 2:1 (1:0), 11. Králik, 57. Bagin (11 m) – 89. Majtán (11 m), Pruské – Sverepec 1:0 (1:0), 15. Lukáč, (43. Lukáč nepremenil 11 – tku), Podvažie – Praznov 3:2 (1:1), 85. a 88. Majerčík, 34. P. Papšo – 31. a 87. R. Šaradín, Šebešťanová – Dohňany 1:0 (0:0), 65. Číž, Kvašov – Visolaje 1:1 (1:1), 33. Bielik – 1. Kujaník, D. Breznica mala voľno, M. Lednice sa odhlásili zo súťaže a ich výsledky boli anulované.

M. Lednice sa odhlásili zo súťaže a ich výsledky boli anulované

Kameničany stále bojujú o druhú priečku, čo si odniesla tentoraz Vrchteplá. Po góle J. Budaya dosiahol ešte v prvom polčase P. Buday čistý hetrik, keď trikrát skóroval medzi 31. a 45. minútou.

Suverénne Mikušovce viedli v 22. min nad Prejtu 3:0, no v 49. min si dali vlastenca a súperove šance ožili – 3:2. O desiatej výhre rozhodli domáci dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút a sú jediní, kto nestratil ani bod.

V zápase dvoch posledných tímov padali góly až po prestávke. Do vedenia išiel Červený Kameň, no domáci premenili penaltu a štvrťhodinu pred koncom išli do vedenia. O prvý bod hostí v sezóne sa postaral štyri minúty pred koncom vyrovnávajúcim gólom E. Novosad.

V Bolešove sa s gólmi vrece roztrhlo hneď v úvode, keď už v 16. min ich padlo päť – 3:2. Do konca skórovali už len domáci a vyhrali 5:2.

V posledných zápasoch sa nedarí ani Bodinej, ktorú naštartoval po inkasovanom druhom góle premenenou jedenástkou Uhlárik, no Trstie si výhru 1:2 udržalo.

Rezerva Horoviec otvorila strelecký účet v Lúkach, ale domáci FC Púchov po polhodine vyrovnal. O výhru hostí sa zaslúžil jedenásť minút pred koncom P. Jankovič a vďaka tomu sú Horovce B druhé.

8. LIGA MUŽI

10. kolo: Kameničany – Vrchteplá 6:1 (4:0), 31., 33. a 45 . P. Buday, 58. a 67. P. Slávik, 20. J. Buday – 53. Marek Kuriš, Mikušovce – Prejta 5:2 (3:1), 21. a 22. Budjač, 5. Š. Kristín, 70. Konárik, 72. Sondor – 32. R. Koťan (11 m), 49. vlastný Pagáč, Hradčan Lednica – Č. Kameň 2:2 (0:0), 55. Kislan (11 m), 75. Černoško – 49. Michal Jakúbek, 86. E. Novosad, Bolešov B – Orlové 5:2 (4:2), 4. a 61. Vavruš, 2. Dian, 15. M. Kopačka, 38. D. Šatka – 12. Belás, 16. Bambuch, Bodiná – Trstie 1:2 (0:1), 52. Uhlárik (11 m) – 20. Hričo, 49. Hlaváč, FC Púchov – Horovce B 1:2 (1:1), 29. M. Klučka – 8. Chupáč, 79. P. Jankovič.

1. Mikušovce 10 10 0 0 39:6 30

2. Horovce B 10 7 0 3 24:17 21

3. Trstie 10 6 3 1 25:21 21

4. Kameničany 10 6 2 2 29:13 20

5. FC Púchov 10 6 1 3 32:14 19

6. Orlové 10 4 2 4 16:21 14

7. Prejta 10 4 1 5 24:27 13

8. Bodiná 10 3 1 6 16:25 10