Nedeľa, 19. január, 2020 | Meniny má Drahomíra, Mário

Z pätice bodoval vonku jediný

Sumár a komentáre 13. kola 5. futbalovej ligy

Tr. Turná – Ladce 1:0 (0:0)

Domáci muži nastupovali do zápasu nepokaziť si trojzápasovú sériu bez prehry. Zápas sa začal miernym tlakom domácich keď už v 6.minúte Stronček opečiatkoval brvno. V 22. min sa dostali k strele aj hostia, ale neohrozili priestor brány. V 33. min po rohu Strončeka domáci Hulaj hlavou zakončil len do žrde. Nebezpečenstvo hrozilo z protiútoku hostí, ale opäť sa im nepodarilo trafiť bránu. V 43.min po centri Matúša Kováča nedokázal Hrubý dotlačiť loptu do odkrytej brány. V 46.min hosťujúci brankár končekmi prstov vyrazil hlavičku M. Chorváta po rohovom kope. V 70. min skúsil strelu volejom Matúš Kováč ale letela len tesne nad. V 84. min strelu J. Kováča krásne vytesnil hosťujúci brankár. V 89. min jeden z najlepších hráčov na ihrisku Matúš Kováč strelil nádherný gól do šibenice.

Gól: 90. Matúš. Kováč.

Rozhodoval Kúdela, ŽK: P. Chorvát, Marek Kováč – P. Oťahel, Ondrášik, Martinka, 138 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Matúš Kováč, Bečka, M. Chorvát, Hasenovič, Stronček, P. Chorvát, Prekop (46. J. Kováč), Hrubý, Hulaj (71. Konečný), Marek Kováč (80. Červeňan)

LADCE: Hajduch – Kušík, J. Haluska (62. Kvasnica), Sagan, P. Oťahel, Kučera, Krajči, Ondrašík, Martinka, Mokrička, Eliaš (46. Machala). JAKUB HORŇÁK

Podolie – Plevník 6:1 (3:1)

Domáci potrebovali nutne bodovať a tomu podriadili taktiku zápasu. Hostia sa síce dostali do vedenia v 14. min, keď Michal Buday poslal Plevník do vedenia, no už o tri minúty vyrovnal Ohrablo a rozbehol kanonádu domáceho tímu. V 21. min poslal domácich do vedenia Toráč a o sedem minút sa k nemu pridal Omasta, ktorý uzavrel polčasové skóre na 3:1. Po prestávke pokračovalo Podolie v dobrom výkone, ale na góly sa čakalo až do záveru zápasu, kedy už hostia hrali vabank. V 78. min pridal na 4:1 Omasta. V 85. min upravil na 5:1 Toráč. Dve minúty pred záverečným hvizdom zavŕšil konečné skóre na 6:1 Omasta, ktorý zároveň spečatil hetrik.

Góly: 27., 78. a 88. Omasta, 21. a 85. Toráč, 17. Ohrablo – 14. Michal Buday.

Rozhodoval Sládek, ŽK: Toráč – J. Kremeň, 80 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gajdošík, M. Červeňanský, Némethy, Prosňanský, Macho, Omasta, Toráč, Augustín (80. Uhlík), R. Červeňanský

PLEVNÍK: Bednár – Martin Zelenák, Slaninka, Martin Buday, I. Čižmárik, A. Buday, L. Pajger (83. Minár), T. Ďurkech (85. Pavlovič), J. Kremeň, Michal Buday, Kušnier.

TOMÁŠ BOBOCKÝ

Opatová – Horovce 2:2 (1:1)

Diváci sa ešte nestačili ani usadiť a v 4. min domáci viedli, keď peknú akciu zakončil gólom Moško. V 6. min center Škultétyho pred bránu zužitkoval Ostrolúcky na strelu, ale trafil iba brvno. Horovce nechceli kožu predať lacno a čoraz častejšie sa predierali ku Škultétyho bráne. V 26. min Bučekova strela tesne minula domácu svätyňu. V 33. min už bolo vyrovnané, keď chybu obrany využil Brix – 1:1. Po prestávke sa tiež začalo svižne a behavo. Domáci mali veľkú šancu v 53. min. Centrovanú loptu poslal Augustini na Haviera, ale ten loptu neumiestnil do siete, pretože prestrelil. V 61. min sa vyznamenal Škultéty, ktorý znemožnil hosťom skórovať po druhý raz. To sa podarilo domácim, keď sa po centri hlavičkou presadil Šubert. O minútu na to mali hostia výhodu pokutového kopu, ale Brix dobre chytajúceho Škultétyho neprekonal. Hosťom sa bojovnosťou podarilo vyrovnať v 75. min. Po rohu sa presadil Siekel. V 80. min už mohlo byť radostnejšie na domácej strane, keď po rohu na bránkovej čiare zasiahol Cúcik. Mužstvá sa napokon rozišli zmierlivo 2:2.

Góly: 4. Moško, 65. Šubert – 32. R. Brix, 75. Siekel.

Rozhodoval Bircsák, bez ŽK, 150 divákov.

OPATOVÁ: J. Škultéty – Kopčan, Kováčik, Šubert, Hájek, Havier, Augustini, Moško, Ostrolucký (81. Gallo), V. Škultéty (76. Madový), M. Zubo

HOROVCE: Cúcik – Buček, Körmendy, Balocký, S. Pavlović, R. Brix, Siekel (79. M. Štrbák), Kučo, P. Štrbák, N. Pavlovič (59. Pilný), Škrapko. ĽUBOMÍR LIŠKA

Bošany - Brvnište 3:1 (3:0)

Bošany s vetrom v chrbte sa usadili na polovici hostí a vytvorili si sľubný trojgólový náskok. V 8. min Královič poslal do úniku Sáka, ktorý z 10 metrov z veľkého uhla prekvapil Čapliara – 1:0. V 13. min Královič unikol stredom z polovice ihriska a ponad brankára pridal druhý gól domácich. V 22. min upútal hosťujúci Decký, keď obišiel troch hráčov a len v poslednom okamihu mu loptu odkopol Mikloš. V 35. minúte na Murkov roh nabehol Beko a jeho strela hlavou skončila v opačnom rohu bránky. V závere polčasu po Královičovej prihrávke sa ocitol pred Čapliarom Sák, ale jeho strelu brankár hostí vykopol do poľa. V druhom po vetre prevzali iniciatívu hostia. Stálym nebezpečenstvom pre Bačíka bol Mário Hároník, ktorého strelu v 59. min bravúrne vyrazil, v 72. min len tesne minul bránku a v 80. min nastrelil žrď. Čestný gól strelili hráči Brvništa v 68. min, jeho autorom bol Čelko, keď využil zmätky v obrane Bošian. V závere zápasu po úniku Sáka mal tutovku striedajúci Tkáč, ale zo štyroch metrov iba nastrelil brankára hostí.

Góly: 8. Sák, 13. Královič, 35. Beko – 68. Čelko.

Rozhodoval Fenes, ŽK: Královič – Mário Hároník, Pšurík, 100 divákov.

OFK: Bačík – Boháčik (78. L. Hodál), Královič, Kalina, Kostolný (46. Tkáč), Mikloš, Kapusta, Murko, Sák, I. Guniš (81. Halmo), Beko.

SLOVAN: Čapliar – Kolembus, Šamaj, Jeleník, Matúš Hároník, Čelko, V. Kramarík, Decký (37. Pšurík), Mário Hároník, T. Kramarík, Ofori. JOZEF JANÍK

Uhrovec - Streženice 4:0 (0:0)

Domáci mali po celý zápas jasnú prevahu, ale v úvodnom dejstve zahodili domáci útočníci aj nemožné. Po zmene strán domáci zefektívnili hru vpredu a po krásnych akciách sa konečne prebrali aj strelecky. Hostia si za celý zápas nevypracovali žiadnu gólovú šancu, a tak tri body zaslúžene zostali v Uhrovci, hoci ešte Bežo v samotnom závere zahodil pokutový kop.

Góly: 51. Stuparič, 62. Škorec, 68. Vavro, 76. Zajac.

Rozhodoval Čaja, ŽK: Struhárňanský, 150 divákov.

TATRAN: Kolárik – Masarovič (72. Pavle), Provazník, Zajac, Stano, Škorec, Opáth, Vavro, Bežo (86. Hanko), Pavlovič (78. Pavelek), Stuparič.

FK: Hrišo – Struharňanský, Rypák, Filiač, Hudec, Martin Lamžo, Michal Šesták, Horemuž (67. Krajči), Šprta, E. Medňanský, Vavrík.

Ďalšie výsledky 13. kola: Chocholná-Velčice – St. Turá 7:1 (4:0), 22., 32. a 48. Ján Tuhársky, 5. Michalec, 18. Bariš, 50. Sabadka, 63. Tulpík – 86. Moravčík, V. Uherce - Kanianka 3:1 (2:0), 29. Kundala, 40. P. Petráš, 75. Beliansky – 47. M. Petráš, Z. Kostoľany – Cigeľ 1:3 (1:0), 25. Jarošinec – 46. a 67. Lazár, 82. Matuškovič (11m).

1. Cigeľ 13 11 0 2 35:18 33

2. Kanianka 13 9 3 1 34:12 30

3. V. Uherce 13 8 3 2 34:16 27

4. Uhrovec 13 7 2 4 31:26 23

5. Horovce 13 6 4 3 33:15 22

6. Opatová 13 6 3 4 27:19 21

7. Z. Kostoľany 13 6 2 5 26:34 20

8. Brvnište 13 5 4 4 25:24 19