Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Prvý nedal šancu poslednému

Sumár a komentáre 14. kola 4. futbalovej ligy

Borčice – Prečín 7:2 (2:1)

V súboji prvého s posledným sa hostia od začiatku zamerali na defenzívu a hráčom Iskry sa nedarilo preniknúť zhustenou obranou. Až v 21. min sa po štandardke dostal k odrazenej lopte Mravec a otvoril skóre. O päť minút hosťom vyšiel protiútok, Kosa strelu vyrazil a Blaško z dorážky vyrovnal. Prečín sa držal až do 38. min, keď Mačina premenil Novákovu prihrávku – 2:1. Druhý polčas začal náporom lídra a v 51. min Barčík našiel Náthera – 3:1. O sedem minút po Zuziakovom centri Hanzel zvýšil hlavou na 4:1. Prečín sa snažil a v 78. min Orávik znížil na 4:2. Domáci reagovali rýchlo a v 81. min striedajúci E. Le Giang po Augustiniho prihrávke zvýšil hlavičkou na 5:2. O tri minúty Zuziak pripravil šiesty gól Nátherovi a vysokú výhru Borčíc zavŕšil minútu pred koncom po Barčíkovej akcii ďalší nový hráč Ujlaky.

Góly: 51. a 84. Náther, 21. Mravec, 38. Mačina, 58. Hanzel, 81. E. Le Giang, 89. Ujlaky – 26. Blaško, 78. Orávik.

Rozhodoval Kasznár, ŽK: Vojtek, Kaprálik, 251 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel (59. Ujlaky), Augustini, Mačina (59. E. Le Giang), Mravec, Siva, Novák, Náther, Barčík, Zuziak (72. Machara).

PREČÍN: Bartek – Vojtek, Kmošena, Pauer, Sádecký, Ľ. Gajdošík (76. Orávik), Blaško, Škrabák, Kaprálik, Hybben, Vrábel. (BO)

Domaniža – Malženice 1:4 (1:1)

V 11. min po centri Pikulíkovu hlavičku chytil Kubiš. O tri minúty sa uvoľnil Rehák, našiel Benkovského, ale ten v stopercentnej šanci netrafil bránu. V 18. min po centri Pikulík telom zrazil loptu do siete – 0:1. O dve minúty strelu Michala Petríka zdiaľky kryl gólman. V 24. min Rehákovu strelu výborne vyrazil Kubiš. Po priamom kope Svobodu sa k lopte dostal v 38. min Sádecký a strelou pod brvno vyrovnal. V 43. min Valjentov priamy kop brankár neudržal, ale lopta sa odkotúľala na roh. V 66. min Braciníkovu bombu z 18 metrov zblokovala obrana hostí, no o desať minút po priamom kope Kubišovi vypadla umiestnená strela z rúk a pohotový Pikulík loptu vrátil do siete – 1:2. Hostia ovládli hru a po chybe obrany v 80. min zvyšoval na 1:3 Gogolák. V 83. min mohol ten istý hráč zvýšiť, ale nastrelil žrď. Päť minút pred koncom do rozhodenej obrany Domaniže vnikol Pikulík a dosiahol hetrik – 1:4.

Góly: 38. Sádecký – 18., 76. a 84. Pikulík, 80. Gogolák.

Rozhodoval Volf, ŽK: Svitek – Vdovjak, Lančarič, Benkovský, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Augustín, Svoboda, M. Šterdas, Haviar (83. T. Lednický), Braciník, Michal Petrík (79. J. Kardoš), M. Košút, Svitek (73. Bednár), Valjent, Sádecký.

MALŽENICE: Močko – Chynoradský, Vdovjak, Lulovič, Hlúch, Lančarič (46. Hutár), Pikulík, Rehák, P. Balážik, Benkovský, Braniša. ĽUBOMÍR KUČÍK

N. Dubnica mala voľno

Ďalšie výsledky 14. kola: Šimonovany - Boleráz 1:0 (0:0), 90. Chrenko, Tr. Stankovce – Partizánske 2:0 (2:0), 22. Hazda, 25. Záhumenský, Vrbové – Bánovce 1:2 (0:2), 61. Zelenay – 3. Líška, 25. Olej, Tr. Teplice – Hlohovec 3:1 (2:0), 4. Puček, 32. Paška, 85. Šiko (11 m) – 90. Došek, Častkovce – Myjava B 0:3 (0:1), 45. Holiš, 64. Pecha, 90. Horeš (11 m), Holíč – J. Bohunice 1:0 (1:0), 3. T. Slovík (11 m).

4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?