Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Prvý nedal šancu poslednému

Sumár a komentáre 14. kola 4. futbalovej ligy

Borčice – Prečín 7:2 (2:1)

V súboji prvého s posledným sa hostia od začiatku zamerali na defenzívu a hráčom Iskry sa nedarilo preniknúť zhustenou obranou. Až v 21. min sa po štandardke dostal k odrazenej lopte Mravec a otvoril skóre. O päť minút hosťom vyšiel protiútok, Kosa strelu vyrazil a Blaško z dorážky vyrovnal. Prečín sa držal až do 38. min, keď Mačina premenil Novákovu prihrávku – 2:1. Druhý polčas začal náporom lídra a v 51. min Barčík našiel Náthera – 3:1. O sedem minút po Zuziakovom centri Hanzel zvýšil hlavou na 4:1. Prečín sa snažil a v 78. min Orávik znížil na 4:2. Domáci reagovali rýchlo a v 81. min striedajúci E. Le Giang po Augustiniho prihrávke zvýšil hlavičkou na 5:2. O tri minúty Zuziak pripravil šiesty gól Nátherovi a vysokú výhru Borčíc zavŕšil minútu pred koncom po Barčíkovej akcii ďalší nový hráč Ujlaky.

Góly: 51. a 84. Náther, 21. Mravec, 38. Mačina, 58. Hanzel, 81. E. Le Giang, 89. Ujlaky – 26. Blaško, 78. Orávik.

Rozhodoval Kasznár, ŽK: Vojtek, Kaprálik, 251 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel (59. Ujlaky), Augustini, Mačina (59. E. Le Giang), Mravec, Siva, Novák, Náther, Barčík, Zuziak (72. Machara).

PREČÍN: Bartek – Vojtek, Kmošena, Pauer, Sádecký, Ľ. Gajdošík (76. Orávik), Blaško, Škrabák, Kaprálik, Hybben, Vrábel. (BO)

Domaniža – Malženice 1:4 (1:1)

V 11. min po centri Pikulíkovu hlavičku chytil Kubiš. O tri minúty sa uvoľnil Rehák, našiel Benkovského, ale ten v stopercentnej šanci netrafil bránu. V 18. min po centri Pikulík telom zrazil loptu do siete – 0:1. O dve minúty strelu Michala Petríka zdiaľky kryl gólman. V 24. min Rehákovu strelu výborne vyrazil Kubiš. Po priamom kope Svobodu sa k lopte dostal v 38. min Sádecký a strelou pod brvno vyrovnal. V 43. min Valjentov priamy kop brankár neudržal, ale lopta sa odkotúľala na roh. V 66. min Braciníkovu bombu z 18 metrov zblokovala obrana hostí, no o desať minút po priamom kope Kubišovi vypadla umiestnená strela z rúk a pohotový Pikulík loptu vrátil do siete – 1:2. Hostia ovládli hru a po chybe obrany v 80. min zvyšoval na 1:3 Gogolák. V 83. min mohol ten istý hráč zvýšiť, ale nastrelil žrď. Päť minút pred koncom do rozhodenej obrany Domaniže vnikol Pikulík a dosiahol hetrik – 1:4.

Góly: 38. Sádecký – 18., 76. a 84. Pikulík, 80. Gogolák.

Rozhodoval Volf, ŽK: Svitek – Vdovjak, Lančarič, Benkovský, 150 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Augustín, Svoboda, M. Šterdas, Haviar (83. T. Lednický), Braciník, Michal Petrík (79. J. Kardoš), M. Košút, Svitek (73. Bednár), Valjent, Sádecký.

MALŽENICE: Močko – Chynoradský, Vdovjak, Lulovič, Hlúch, Lančarič (46. Hutár), Pikulík, Rehák, P. Balážik, Benkovský, Braniša. ĽUBOMÍR KUČÍK

N. Dubnica mala voľno

Ďalšie výsledky 14. kola: Šimonovany - Boleráz 1:0 (0:0), 90. Chrenko, Tr. Stankovce – Partizánske 2:0 (2:0), 22. Hazda, 25. Záhumenský, Vrbové – Bánovce 1:2 (0:2), 61. Zelenay – 3. Líška, 25. Olej, Tr. Teplice – Hlohovec 3:1 (2:0), 4. Puček, 32. Paška, 85. Šiko (11 m) – 90. Došek, Častkovce – Myjava B 0:3 (0:1), 45. Holiš, 64. Pecha, 90. Horeš (11 m), Holíč – J. Bohunice 1:0 (1:0), 3. T. Slovík (11 m).

3. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  4. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  5. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  6. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  7. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  8. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  9. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
  1. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
  2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  4. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  6. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  7. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  8. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

GALÉRIA: Čaro Vianoc na vašom stole

Pozrite si galériu krásnych výtvorov v podobe adventných vencov našich čitateľov.

Projekt odpadového hospodárstva bude reprezentovať na medzinárodnom fóre

Inovatívny projekt odpadového hospodárstva v obci Košeca v Ilavskom okrese bude jedným zo šiestich projektov, ktoré budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnom finále súťaže Za