Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Borčice nezaváhali, Prečín uspel v derby

Sumár a komentáre 15. kola 4. futbalovej ligy

N. Dubnica – Tr. Teplice 5:1 (3:0)

V derby začali lepšie hostia a už v 7. min Poruban z jedenástich metrov v stopercentnej šanci minul odkrytú bránu. Trest prišiel v 11. min, keď Častulínovu prihrávku premenil Filo – 1:0. Domáca obrana zrazila Porubanovu strelu v 16. min na roh a v 20. min obranca hostí v poslednej chvíli odvrátil spred brány nebezpečný Vaškov center. Po rohu Zahranyčného v 22. min Filo hlavou pridal druhý gól. Po rýchlom protiútoku hostí domáci v 24. min v poslednej chvíli nebezpečenstvo odvrátili a o minútu na druhej strane Zahranyčnyj prihral Maníkovi, ktorý sa nemýlil – 3:0. Bretschneiderovu slabú strelu v 35. min kryl Zaťko a v 40. min Maník po Filovej akcii prestrelil bránu. Minútu pred prestávkou osamotený Žifčák zblízka nedokázal skórovať. Po prestávke hostia začali náporom, z ktorého nič nevyťažili a Šikov priamy kop v 49. min bol neúspešný. O tri minúty Kopčanovi vypadla lopta z rúk po Vaškovej strele, no spoluhráči ju včas odkopli do bezpečia. V 55. min Vaško po Častulínovej prihrávke nebol úspešný a v 60. min sa nepodarilo dať gól ani Zahranyčnému. Šiko v 62. min z priameho kopu trafil iba spoluhráča a Zahranyčnyj donútil brankára v 65. min, aby loptu vytlačil na roh. Po neprehľadnej situácii pred bránou 68. min striedajúci Vojvodík zvýšil na 4:0. Domáci si vytvárali šance, v 74. min Častulín neprekonal Kopčana, no po jeho prihrávke v 77. min ďalší nový hráč Pupiš pridal piaty gól N. Dubnice. Držík v 82. min spálil tutovku a Kopčan v 86. min vyrazil strelu Fila. Minúty pred koncom dal čestný gól hostí Puček a N. Dubnica konečne nepríjemného súpera zdolala.

Góly: 11. a 22. Filo, 24. Maník, 68. Vojvodík, 79. Pupiš – 89. Puček.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Lendvay - Krivda, 100 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Zahranyčnyj, Žifčák (68. Pupiš), Behan, Filo, Jakúbek (52. Vojvodík), Maník, Držík, Vaško (72. Švikruha), Častulín, Lendvay.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Beňo, Poruban (52. Hamaňa), Šiko, Paška, Michalík, Puček, Bretschneider, Haško, Losonszký. VINCENT BEZDEDA

Prečín – Domaniža 1:0 (0:0)

V derby sa hral behavý, obojstranne útočný futbal. V 9. min mieril hosťujúci K. Sádecký vedľa a v 14. min sa nepresadili Vrábel s Blaškom. V 16. min nebol úspešný K. Sádecký, v 17. min M. Košút netrafil bránu a o chvíľu vysunul K. Sádecký Michala Petríka, no aj ten mieril vedľa. V 24. min sa M. Košút dostal až pred Barteka, ktorý pohotovo zachránil. O minútu nebol úspešný domáci Vrábel a Hybben bez prípravy v 26. min netrafil bránu. V 28. min Bartek kryl strelu M. Košúta z ôsmich metrov. V 35. min ušiel po krídle Blaško a Vrábel jeho center usmernil tesne vedľa. Výborný center dostal v 37. min Hybben, ale loptu si zle spracoval a bolo po šanci. V 42. min sa nebezpečná strela Miroslava Kvaššaya obtrela o brvno a v 43. min po rohu volej J. Kardoša letel tesne vedľa. Po prestávke začali lepšie hostia a v 50. min Valjent vybehnutím zmaril J. Kardošovi šancu. Oravík v 52. min obhodil obrancu a Hybben zblízka nedal Kubišovi šancu – 1:0. V 60. min unikol J. Kardoš a Michal Petrík loptu pred bránou hlavou nedosiahol. Priamy kop Vrábela v 65. min tečoval Ľ. Sádecký tesne nad. V 69. min sa nepresadil Orávik a po Blaškovej prihrávke Hudek v 75. min netrafil bránu. V 77. min Bartek kryl strelu K. Sádeckého a na druhej strane letel Hudekov volej tesne nad. M. Košút netrafil v 80. min odkrytú bránu a domáci dôležitú výhru udržali.

Gól: 52. Hybben.

Rozhodoval Pucher, ŽK: Pauer - Svoboda, 150 divákov.

PREČÍN: Bartek – Škrabák (37. Kmošena), Boško, Pauer, Sádecký, Ľ. Gajdošík, Orávik (88. Martinkovič), Blaško (73. Hudek), Kaprálik, Hybben, Vrábel.

DOMANIŽA: Kubiš – Augustín (86. Svitek), Svoboda, M. Šterdas, Miroslav Kvaššay, Braciník, M. Košút, Michal Petrík (64. P. Kardoš), J. Kardoš, Valjent, K. Sádecký. ADRIÁN DEMÁČEK

Partizánske - Borčice 0:4 (0:3)

Prví pohrozili domáci, keď v 4. min po rýchlom protiútoku Kučerka pálil zvnútra šestnástky nad. Ďalšiu polhodinu sa na šmykľavom trávniku hralo prevažne medzi šestnástkami a obaja brankári boli bez práce. Prišla však 37. min, kedy sa po centri a následnom nedorozumení domácich obrancov dostala lopta k Novákovi, ktorý zo šiestich metrov otvoril skóre stretnutia. V 43. min po súboji v domácej šestnástke, keď Barčík držal za dres Nižňanského, rozhodca nepochopiteľne ukázal na biely bod, z ktorého Novák zvýšil na 0:2. O minútu hostia založili rýchlu akciu po pravom krídle a po centri Mačina z ofsajdu zaváňajúcej pozície stanovil prvý polčas na 0:3. Po zmene strán boli smerom dopredu nebezpečnejší domáci, ktorí si vytvorili aj sľubné gólové príležitosti. V 50. min Sedláček centrom z pravej strany našiel pri zadnej žrdi Kučeru, ktorý však minul bránku hostí. O dve minúty Kučera prenikol stredom obrany, no jeho strelu z pätnástich metrov Bobot vyrazil. O minútu Sedláček kolmicou vysunul Kučeru do brejku, no Bobota z nájazdu neprestrelil. V 65. min Mano centrom do pokutového územia posadil loptu na hlavu Kučeru, ktorého zakončenie „koníkom“ zo šiestich metrov odvrátil z bránkovej čiary Hanzel. Bodku za stretnutím však urobili v koncovke efektívnejší hostia. V 86. min unikol po pravej strane Novák a po jeho prízemnom centri Púpala v behu bez prípravy zvýšil na 0:4.

Góly: 37. a 44. (druhý z 11 m) Novák, 45. Mačina, 86. Púpala.

Rozhodoval Haršány, ŽK: Nižňanský, Kučerka, Mano – Barčík, Novák, 150 divákov. TEMPO: Zdychavský – Křapka, Kompas, Obert (58. Preťo), Nový, Nižňanský (73. Blaho), Sedláček, Benca, Slivka, Kučerka (46. Mano), Kučera.

ISKRA: Bobot – Petruš (82. Machara), Hanzel, Augustini, Mačina (64. Púpala), Mravec, Siva, Novák, Náther, Barčík, Zuziak (75. E. Le Giang). (RĎ)

Ďalšie výsledky 15. kola: Bánovce - Holíč 4:0 (2:0), 14. a 83. Kosiba, 33. Turoň, 88. Mášik, Malženice – Šimonovany 3:1 (1:1), 6. Rehák, 61. Benkovský, 90. P. Balážik – 29. Kodaj, Myjava B – Vrbové 4:1 (3:0), 1. a 42. Horeš, 5. Pecha, 72. Sabler – 75. Vlado, Boleráz – Častkovce 2:0 (1:0), 30. Lalík, 80. Mikinič, Hlohovec – Tr. Stankovce 2:3 (0:1), 46. Svíba, 57. vlastný Blaško – 12. Škvarka, 50. Marcinát, 74. Takáč, J. Bohunice mali voľno.

1. Borčice 16 14 1 1 51:9 43

2. Bánovce 16 13 1 2 43:14 40

3. Malženice 16 8 6 2 32:15 30

4. Myjava B 16 7 5 4 29:18 26

5. Častkovce 16 7 5 4 20:14 26

6. J. Bohunice 16 6 5 5 23:15 23

7. Boleráz 16 6 4 6 24:19 22

8. N. Dubnica 16 5 6 5 19:17 21