Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Borčice nezaváhali, Prečín uspel v derby

Sumár a komentáre 15. kola 4. futbalovej ligy

N. Dubnica – Tr. Teplice 5:1 (3:0)

V derby začali lepšie hostia a už v 7. min Poruban z jedenástich metrov v stopercentnej šanci minul odkrytú bránu. Trest prišiel v 11. min, keď Častulínovu prihrávku premenil Filo – 1:0. Domáca obrana zrazila Porubanovu strelu v 16. min na roh a v 20. min obranca hostí v poslednej chvíli odvrátil spred brány nebezpečný Vaškov center. Po rohu Zahranyčného v 22. min Filo hlavou pridal druhý gól. Po rýchlom protiútoku hostí domáci v 24. min v poslednej chvíli nebezpečenstvo odvrátili a o minútu na druhej strane Zahranyčnyj prihral Maníkovi, ktorý sa nemýlil – 3:0. Bretschneiderovu slabú strelu v 35. min kryl Zaťko a v 40. min Maník po Filovej akcii prestrelil bránu. Minútu pred prestávkou osamotený Žifčák zblízka nedokázal skórovať. Po prestávke hostia začali náporom, z ktorého nič nevyťažili a Šikov priamy kop v 49. min bol neúspešný. O tri minúty Kopčanovi vypadla lopta z rúk po Vaškovej strele, no spoluhráči ju včas odkopli do bezpečia. V 55. min Vaško po Častulínovej prihrávke nebol úspešný a v 60. min sa nepodarilo dať gól ani Zahranyčnému. Šiko v 62. min z priameho kopu trafil iba spoluhráča a Zahranyčnyj donútil brankára v 65. min, aby loptu vytlačil na roh. Po neprehľadnej situácii pred bránou 68. min striedajúci Vojvodík zvýšil na 4:0. Domáci si vytvárali šance, v 74. min Častulín neprekonal Kopčana, no po jeho prihrávke v 77. min ďalší nový hráč Pupiš pridal piaty gól N. Dubnice. Držík v 82. min spálil tutovku a Kopčan v 86. min vyrazil strelu Fila. Minúty pred koncom dal čestný gól hostí Puček a N. Dubnica konečne nepríjemného súpera zdolala.

Góly: 11. a 22. Filo, 24. Maník, 68. Vojvodík, 79. Pupiš – 89. Puček.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Lendvay - Krivda, 100 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Zahranyčnyj, Žifčák (68. Pupiš), Behan, Filo, Jakúbek (52. Vojvodík), Maník, Držík, Vaško (72. Švikruha), Častulín, Lendvay.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Beňo, Poruban (52. Hamaňa), Šiko, Paška, Michalík, Puček, Bretschneider, Haško, Losonszký. VINCENT BEZDEDA

Prečín – Domaniža 1:0 (0:0)

V derby sa hral behavý, obojstranne útočný futbal. V 9. min mieril hosťujúci K. Sádecký vedľa a v 14. min sa nepresadili Vrábel s Blaškom. V 16. min nebol úspešný K. Sádecký, v 17. min M. Košút netrafil bránu a o chvíľu vysunul K. Sádecký Michala Petríka, no aj ten mieril vedľa. V 24. min sa M. Košút dostal až pred Barteka, ktorý pohotovo zachránil. O minútu nebol úspešný domáci Vrábel a Hybben bez prípravy v 26. min netrafil bránu. V 28. min Bartek kryl strelu M. Košúta z ôsmich metrov. V 35. min ušiel po krídle Blaško a Vrábel jeho center usmernil tesne vedľa. Výborný center dostal v 37. min Hybben, ale loptu si zle spracoval a bolo po šanci. V 42. min sa nebezpečná strela Miroslava Kvaššaya obtrela o brvno a v 43. min po rohu volej J. Kardoša letel tesne vedľa. Po prestávke začali lepšie hostia a v 50. min Valjent vybehnutím zmaril J. Kardošovi šancu. Oravík v 52. min obhodil obrancu a Hybben zblízka nedal Kubišovi šancu – 1:0. V 60. min unikol J. Kardoš a Michal Petrík loptu pred bránou hlavou nedosiahol. Priamy kop Vrábela v 65. min tečoval Ľ. Sádecký tesne nad. V 69. min sa nepresadil Orávik a po Blaškovej prihrávke Hudek v 75. min netrafil bránu. V 77. min Bartek kryl strelu K. Sádeckého a na druhej strane letel Hudekov volej tesne nad. M. Košút netrafil v 80. min odkrytú bránu a domáci dôležitú výhru udržali.

Gól: 52. Hybben.

Rozhodoval Pucher, ŽK: Pauer - Svoboda, 150 divákov.

PREČÍN: Bartek – Škrabák (37. Kmošena), Boško, Pauer, Sádecký, Ľ. Gajdošík, Orávik (88. Martinkovič), Blaško (73. Hudek), Kaprálik, Hybben, Vrábel.

DOMANIŽA: Kubiš – Augustín (86. Svitek), Svoboda, M. Šterdas, Miroslav Kvaššay, Braciník, M. Košút, Michal Petrík (64. P. Kardoš), J. Kardoš, Valjent, K. Sádecký. ADRIÁN DEMÁČEK

Partizánske - Borčice 0:4 (0:3)

Prví pohrozili domáci, keď v 4. min po rýchlom protiútoku Kučerka pálil zvnútra šestnástky nad. Ďalšiu polhodinu sa na šmykľavom trávniku hralo prevažne medzi šestnástkami a obaja brankári boli bez práce. Prišla však 37. min, kedy sa po centri a následnom nedorozumení domácich obrancov dostala lopta k Novákovi, ktorý zo šiestich metrov otvoril skóre stretnutia. V 43. min po súboji v domácej šestnástke, keď Barčík držal za dres Nižňanského, rozhodca nepochopiteľne ukázal na biely bod, z ktorého Novák zvýšil na 0:2. O minútu hostia založili rýchlu akciu po pravom krídle a po centri Mačina z ofsajdu zaváňajúcej pozície stanovil prvý polčas na 0:3. Po zmene strán boli smerom dopredu nebezpečnejší domáci, ktorí si vytvorili aj sľubné gólové príležitosti. V 50. min Sedláček centrom z pravej strany našiel pri zadnej žrdi Kučeru, ktorý však minul bránku hostí. O dve minúty Kučera prenikol stredom obrany, no jeho strelu z pätnástich metrov Bobot vyrazil. O minútu Sedláček kolmicou vysunul Kučeru do brejku, no Bobota z nájazdu neprestrelil. V 65. min Mano centrom do pokutového územia posadil loptu na hlavu Kučeru, ktorého zakončenie „koníkom“ zo šiestich metrov odvrátil z bránkovej čiary Hanzel. Bodku za stretnutím však urobili v koncovke efektívnejší hostia. V 86. min unikol po pravej strane Novák a po jeho prízemnom centri Púpala v behu bez prípravy zvýšil na 0:4.

Góly: 37. a 44. (druhý z 11 m) Novák, 45. Mačina, 86. Púpala.

Rozhodoval Haršány, ŽK: Nižňanský, Kučerka, Mano – Barčík, Novák, 150 divákov. TEMPO: Zdychavský – Křapka, Kompas, Obert (58. Preťo), Nový, Nižňanský (73. Blaho), Sedláček, Benca, Slivka, Kučerka (46. Mano), Kučera.

ISKRA: Bobot – Petruš (82. Machara), Hanzel, Augustini, Mačina (64. Púpala), Mravec, Siva, Novák, Náther, Barčík, Zuziak (75. E. Le Giang). (RĎ)

Ďalšie výsledky 15. kola: Bánovce - Holíč 4:0 (2:0), 14. a 83. Kosiba, 33. Turoň, 88. Mášik, Malženice – Šimonovany 3:1 (1:1), 6. Rehák, 61. Benkovský, 90. P. Balážik – 29. Kodaj, Myjava B – Vrbové 4:1 (3:0), 1. a 42. Horeš, 5. Pecha, 72. Sabler – 75. Vlado, Boleráz – Častkovce 2:0 (1:0), 30. Lalík, 80. Mikinič, Hlohovec – Tr. Stankovce 2:3 (0:1), 46. Svíba, 57. vlastný Blaško – 12. Škvarka, 50. Marcinát, 74. Takáč, J. Bohunice mali voľno.

4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Za drogovú činnosť dostali niekoľkoročné tresty

Vlani koncom januára urobili kukláči aj v našom regióne protidrogovú akciu. Zadržali pri nej sedem ľudí. Traja z nich už trest poznajú.

Dubničania nejdú cestou drahých nákupov, veria vlastným

Cieľom klubu je spokojný divák a výchova mládeže.

Na najstaršom považskobystrickom sídlisku vzniknú nové parkovacie miesta

Približne 50 nových parkovacích miest pribudne do polovice augusta na Ulici I. Krasku na najstaršom považskobystrickom sídlisku Strojárenská štvrť.

Listy od syna, slzy aj sľub, že už žiadna pivnica. Začiatky Slovákov v zahraničí sú ťažké

Veľa Slovákov po otvorení hraníc odchádzalo aj odchádza za prácou do zahraničia. Buď o prácu prišli, alebo z nej nedokázali slušne vyžiť. Prinášame príbehy niekoľkých mužov aj žien.