V poslednom kole sa tešili iba Horovčania

Sumár a komentáre 15. kola 5. futbalovej ligy

Horovce – Brvnište 4:0 (4:0)

V 31. vzájomnom zápase začali lepšie Horovčania a už v 5. min vyskúšal Čapliarovu pozornosť P. Štrbák. V 14. min P. Štrbák po Bučekovej akcii otvoril skóre. V 22. min Mário Hároník v šestnástke fauloval Bučeka a M. Štrbák z jedenástky zvyšoval na 2:0. V 26. min vysunul Buček N. Pavloviča, a ten povedľa vybiehajúceho Čapliara dal tretí gól. O dve minúty brankár hostí vychytal Kebisa a v 32. min už nemal šancu, keď ho po prihrávke N. Pavloviča prekonal štvrtýkrát P. Štrbák. Výraznú prevahu Horoviec nezúročil Kučo. V 39. min strela F. Hároníka nemala úspech. V závere prvej časti ďalšie góly nepridali balocký a Kebis. Do druhého polčasu hostia nastúpili iba desiati bez zraneného Oforiho a dohrávali zápas iba desiati. Horovce mali naďalej prevahu, no postupne Buček, Siekel, S. Pavlovič, Kebis a Pilný nedokázali dostať loptu za Čapliarov chrbát. Domáci už ďalší gól nepridali a skvelú sérii bez prehry natiahli na osem zápasov (šesť výhier a dve remízy). V polčasovej prestávke diváci potleskom odmenili lúčiacich sa hráčov Petra Svoradu, Rastislava Prekopa a Daniela Rajníka, ktorý boli za svoje dlhoročné pôsobenie v klube ocenení vecnými darčekmi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 14. a 32. P. Štrbák, 22. M. Štrbák (11 m), 26. N. Pavlovič.

Rozhodoval Ágg, ŽK: N. Pavlovič – Mário Hároník, Matúš Hároník, 100 divákov.

HOROVCE: Cúcik (46. Ciesar) – Buček, Balocký, Siekel, Kučo, P. Štrbák (59. P. Štefanec), Škrapko (46. Pilný), Kebis, M. Štrbák, N. Pavlovič, S. Pavlovič.

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Jeleník (46. Ľ. Chovančík), Šamaj, Pšurík, Matúš Hároník, Čelko, F. Hároník, Ofori, Mário Hároník, J. Hároník. MARIÁN PECUŠ

Opatová – Plevník 3:1 (2:1)

Nepríjemný vietor, miestami taký prudký, že futbalistom robilo veľký problém spracovať loptu, privítal oboch aktérov zápasu. Domáci chceli odčiniť prehru z Brvništa a do súpera sa pustili od prvých minút. Prvú šancu mali domáci v 3. min Šubertom, ale jeho hlavička bola slabá a Margečiak s ňou nemal problémy. Na druhej strane mal v 10. min šancu Kušnier, ale v bránke Opatovej stál pozorný Škultéty. V 15. min unikol po ľavej strane Buday, ale mieril mimo brány. V 19. min napriahol Havier. V 21. min skúšal šťastie Augustini, no bez úspechu. O štyri minúty mali hostia výhodu priameho kopu a v skrumáži pred bránu všetko upokojil Škultéty. Prišla 30. min a domáci sa radovali. Po jedovatej strele Haviera loptu do siete doklepol Ostrolúcky. O minútu už bolo vyrovnané, keď sa presadil L. Pajger. Druhýkrát sa domáci radovali v 41. min po góle Haviera. V 57. min po centri Ďuriša si priestor robil Šubert, no Margečiak jeho úmysel vystihol. Na druhej strane to skúšal Kušnier, no mieril tesne vedľa. V 62. min na bránkovej čiare zasiahol Margečiak, a tak sa skóre nemenilo. V 72. min horelo na domácej strane. Po chybe obrany sa k lopte dostal Dodek a jeho strele chýbali iba centimetre. Veľmi blízko ku gólu boli hostia v 77. min, keď pokus Michala Budaya zastavila žrď. V 79. min bol vylúčený Dodek a domáci mali početnú výhodu. Tú využili v 86. min Ferenčíkom, ktorý preloboval Margečiaka. Hostia hrali pekný futbal a skóre mohlo byť iné, no víťazstvo si domáci ustrážili.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 30. Ostrolucký, 41. Havier, 86. Ferenčík – 33. L. Pajger.

Rozhodoval Plecho, ŽK: Šubert – Magerčiak, ČK: 79. Dodek, 150 divákov.

OPATOVÁ: J. Škultéty – Ďuriš, Kopčan (89. Hájek), Kováčik, Vitko, Šubert, V. Škultéty (71. Ferenčík), Havier, Augustini, Moško, Ostrolúcky (60. Gallo)

PLEVNÍK: Magerčiak – J. Kremeň, Hrubo (44. T. Ďurkech), Martin Buday, Slaninka, L. Pajger, A. Buday, P. Ďurkech, Dodek, Michal Budaj, Kušnier (71. I. Čižmárik). ĽUBOMÍR LIŠKA

Bošany - Streženice 3:1 (1:1)

Dážď, vietor a rozmočený terén sa podpísal pod úroveň posledného zápasu jesene, kombinácie viazli hlavne v mužstve Bošian. Úvod zápasu patril hosťom. V 4. min vyslal Loduha štipľavú strelu z 15 metrov k pravej žrdi, Sámela ju s námahou chytil. V 22. min už vyšla štandardná situácia hosťom, keď po kope z rohu sa lopta dostala k voľnému Michalovi Šestákovi, ktorý ju z piatich metrov upratal do siete – 0:1. V 34. min mal šancu na vyrovnanie Kalina, ale z ôsmich metrov strelil iba do brankára. Aj šanca Sáka v 37. min bola gólová, keď sa dostal k lopte po osi Tkáč – Kalina, ale z deviatich metrov tesne minul bránku hostí. Ďalší pokus Sáka zlikvidoval Fusík v 39. min, keď jeho hlavičku z päťky vytlačil nad brvno. V 43. min ohrozil Beko bránku hostí priamo z rohu, avšak Struharňanský vykopol loptu z bránkovej čiary. Vzápätí sa dostal v skrumáži k lopte Murko a zblízka dotlačil loptu do siete – 1:1. V 48. min upokojil domácich druhý gól, ktorého autorom bol Kalina, keď po rohu sa dostal k lopte a z piatich metrov strelil vedúci gól Bošian. V 60. min pekne vystrelil Královič, ale brankár hostí bol na mieste. V 79. min striedajúci Pirťan poslal Sáka do úniku, ale pred Fusíkom zaváhal a jeho strela letela vedľa. V 90. min upravil na konečných 3:1 Pirťan, keď Fúsika prekvapil strelou z 33 metrov pod brvno.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 43. Murko, 48. Kalina, 90. Pirťan – 22. Michal Šesták.

Rozhodoval Baboš, ŽK: Jozefovič, 100 divákov.

OFK: Sámela – Boháčik (63. Pirťan), Královič, M. Kalina, Tkáč, Kostolný (70. Halmo), Mikloš, Kapusta, Murko, Sák, Beko.

FK: Fusík – Struharňanský, Ľ. Medňanský, Bernhauser, Martin Lamžo, Jozefovič, D. Štrbák (60. Horemuž), Michal Šesták, Šprta, Marián Loduha (82. Krajči), E. Medňanský (68. Miroslav Lamžo). JOZEF JANÍK

Uhrovec - Ladce 3:0 (1:0)

Pred slušnou diváckou návštevou, keď na štadión si našlo cestu niečo cez 200 fanúšikov, sa hral výborný futbal najmä v podaní domáceho celku. Uhrovec od úvodu súpera zatlačil a bolo len otázkou, koľko gólov sa im podarí vsietiť. Do polčasu domáci otvorili skóre už v 6. min a ďalšie dva góly pridali po zmene strán po pekných kombinačných akciách. Hostia si za celý zápas nevypracovali poriadnu gólovú šancu, a tak tri body zostali zaslúžene v Uhrovci.

Góly: 62. a 80. Stano, 6. Bežo.

Rozhodoval Belanský, ŽK: Zajac, Stuparič – Bonan, 230 divákov.

TATRAN: Kolárik – Masarovič, Provazník, Zajac, Stano, Čabrák, Opáth (84. Kušnier), Škorec, Bežo (81. Pavle), Pavlovič (86. Pavelek), Stuparič.

LADCE: Hajduch – J. Váň, Kušík, Krajči (67. Bonan), P. Oťahel, J. Haluska, E. Mrážik, Ondrašík, Martinka, Mokrička (79. Machala), Kvasnica (84. L. Sviečka).

Ďalšie výsledky 15. kola: Chocholná-Velčice – Kanianka 2:1 (1:0), 27. Ján Tuhársky, 69. N. Cingel – 49. Petráš, Podolie – St. Turá 1:0 (0:0), 87. Prosňanský, Tr. Turná – Zem. Kostoľany 3:0 (0:0), 67. Sedláček, 76. Hasenovič (11 m), 82. Hulaj, V. Uherce - Cígeľ 2:0 (1:0), 25. Kováč, 89. Kundala (11 m).

1. Kanianka 15 10 3 2 39:14 33

2. V. Uherce 15 10 3 2 39:16 33

3. Cigeľ 15 11 0 4 37:23 33

4. Uhrovec 15 9 2 4 37:27 29

5. Horovce 15 8 4 3 40:17 28

6. Opatová 15 7 3 5 33:24 24

7. Chocholná 15 7 2 6 24:29 23

8. Brvnište 15 6 4 5 29:31 22

9. Zem. Kostoľany 15 6 2 7 26:40 20

10. Bošany 15 6 1 8 27:26 19

11. Plevník 15 4 5 6 32:43 17

12. Ladce 15 4 3 8 13:21 15

13. Tr. Turná 15 4 1 10 18:34 13

14. St. Turá 15 3 3 9 20:34 12

15. Podolie 15 3 2 10 20:35 11

16. Streženice 15 0 6 9 17:37 6

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy
  2. Tridsať rokov učí ľudí šoférovať. Čo je problém dnešných vodičov?
  3. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  4. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  5. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  6. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  8. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  1. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  2. Stanovisko LESY Slovenskej republiky, š. p.
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  4. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné?
  5. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  6. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  7. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 19 528
  2. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné? 6 019
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 5 134
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 3 753
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 3 043
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 2 762
  7. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých 1 653
  8. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook 1 541
  1. Elena Antalová: Ježiš nijakú cirkev nezakladal, volič KDH to vari len vie!
  2. Milan Removčík: Salatín
  3. Marian Nanias: Pokus odvolať predsedníčku Európskej komisie (EK) Ursulu von der Leyen.
  4. Irena Šimuneková: Veľká biela skala a Náučný chodník hradisko Zobor
  5. Ľubica Adamková: List tej, ktorá stále zabúda na seba
  6. Viktor Pamula: Hladomor na Ukrajine alebo prečo musí Ukrajina prežiť.
  7. Radko Mačuha: Pozor ! Cyril a Metod. Vstup len na povolenie.
  8. Miroslav Ferkl: Včely s figovým listom
  1. Ivan Čáni: Všetci držme huby a nechajme Roberta Fica pracovať! Lebo len on JEDINÝ vie, čo je najlepšie. 26 455
  2. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej. 24 497
  3. Michael Achberger: Prestaňte držať diéty! Týchto 7 návykov vám predĺžia život aj zlepšia postavu 15 632
  4. Viktor Pamula: Fico je nebezpečný 12 227
  5. Dušan Koniar: V roku 1989 mala ČSSR 3315 vlastných tankov 11 201
  6. Janka Bittó Cigániková: Zdravotníctvo má liečiť, nie financovať cirkev 7 853
  7. Janka Bittó Cigániková: Cirkev na gynekológii? Žiaľ, Cigániková nepreháňala 7 084
  8. Ján Valchár: Delúzia svätých Cyrila a Metoda 6 813
  1. Marian Nanias: Pokus odvolať predsedníčku Európskej komisie (EK) Ursulu von der Leyen.
  2. Radko Mačuha: Pozor ! Cyril a Metod. Vstup len na povolenie.
  3. Marcel Rebro: Ako chutí ruský mier? Po obuškoch.
  4. Věra Tepličková: Na Devíne sláva bola, ušlo sa vám kúsok z vola?
  5. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej.
  6. Věra Tepličková: Východná alebo Keď má orientácia na všetky štyri svetové strany trhliny
  7. Marcel Rebro: Nad Kyjivom znovu tma: keď rakety vyvracajú slovenské lži
  8. Roman Kebísek: Kuzmány, Radlinský, Štúr, Pauliny-Tóth chceli ruštinu ako spoločný jazyk Slovanov
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Slovak U22.

Postup na záverečný turnaj im ušiel o štyri lopty.


TASR
Ilustračné foto, Teodor.

Pozrite si milé zábery našich najmenších.


Rozhlasový systém prejde modernizáciou.

AI nahradí klasického hlásateľa.


Cestovanie s deťmi po Slovensku býva samo o sebe výzvou. Keď si s rodinou naplánujete výlet vlakom a akurát sa v tom čase pritrafí výluka na trati, môže to vyzerať ako recept na zmarené plány.


1
  1. Elena Antalová: Ježiš nijakú cirkev nezakladal, volič KDH to vari len vie!
  2. Milan Removčík: Salatín
  3. Marian Nanias: Pokus odvolať predsedníčku Európskej komisie (EK) Ursulu von der Leyen.
  4. Irena Šimuneková: Veľká biela skala a Náučný chodník hradisko Zobor
  5. Ľubica Adamková: List tej, ktorá stále zabúda na seba
  6. Viktor Pamula: Hladomor na Ukrajine alebo prečo musí Ukrajina prežiť.
  7. Radko Mačuha: Pozor ! Cyril a Metod. Vstup len na povolenie.
  8. Miroslav Ferkl: Včely s figovým listom
  1. Ivan Čáni: Všetci držme huby a nechajme Roberta Fica pracovať! Lebo len on JEDINÝ vie, čo je najlepšie. 26 455
  2. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej. 24 497
  3. Michael Achberger: Prestaňte držať diéty! Týchto 7 návykov vám predĺžia život aj zlepšia postavu 15 632
  4. Viktor Pamula: Fico je nebezpečný 12 227
  5. Dušan Koniar: V roku 1989 mala ČSSR 3315 vlastných tankov 11 201
  6. Janka Bittó Cigániková: Zdravotníctvo má liečiť, nie financovať cirkev 7 853
  7. Janka Bittó Cigániková: Cirkev na gynekológii? Žiaľ, Cigániková nepreháňala 7 084
  8. Ján Valchár: Delúzia svätých Cyrila a Metoda 6 813
  1. Marian Nanias: Pokus odvolať predsedníčku Európskej komisie (EK) Ursulu von der Leyen.
  2. Radko Mačuha: Pozor ! Cyril a Metod. Vstup len na povolenie.
  3. Marcel Rebro: Ako chutí ruský mier? Po obuškoch.
  4. Věra Tepličková: Na Devíne sláva bola, ušlo sa vám kúsok z vola?
  5. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej.
  6. Věra Tepličková: Východná alebo Keď má orientácia na všetky štyri svetové strany trhliny
  7. Marcel Rebro: Nad Kyjivom znovu tma: keď rakety vyvracajú slovenské lži
  8. Roman Kebísek: Kuzmány, Radlinský, Štúr, Pauliny-Tóth chceli ruštinu ako spoločný jazyk Slovanov

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu