Dubničania sú už prví o skóre

V 2. hokejovej lige sa hrali dve kolá, zaujalo regionálne derby v Púchove

SKUPINA A

Púchov - Dubnica 2:8 (1:2, 0:2, 1:4)

V derby mali hostia výhodu o jeden útok viac a v prvej tretine domácim toho veľa nedovolili. Už v 2. min po buly otvoril skóre Kiška a v 7. min Jakúbek zvýšil na 0:2. Púchovčania ani pri dvoch presilovkách šancu nemali, až v závere tretiny najprv neuspel T. Bajtala, no v 19. min Slávik presne trafil Lukáčovu prihrávku – 1:2. Ani v druhe tretine sa obraz hry veľmi nezmenil, hostia boli lepší, kontrolovali hru a v 29. min Hanták a o osem minút Jakúbek zvýšili na 1:4. Obaja hráči sa postarali v úvode záverečnej tretine o repete a v 47. min bol stav už 1:6. V 50. min Mihula zvýšil na 1:7 a potom sa začali plniť trestné lavice na oboch stranách, keď domáci Slávik inkasoval trest 2 + 10 minút. V 58. min Lukáč prekonal Dovinu – 2:7, lenže minútu pred koncom Lezo po spolupráci s Trokanom uzavrel vysokú výhru Dubnice na 2:8.

Góly: 19. Slávik, 58. Lukáč - 7., 37. a 47. Jakúbek, 29. a 43. Hanták, 2. Kiška, 50. Mihula, 59. Lezo.

PÚCHOV: Kučík – Flašík, Hulák, Lukáč, Dobiaš - Matušů, Kubín, T. Bajtala, Slávik, Zemko, Plavecký, Beznák.
DUBNICA: Dovina – Baron, Satina, Tichý, Kotlárik, Hrehuš, Mikuš – Lezo, Jakúbek, D. Trenčan, Jánoš, Kiška, Brandis, Trokan, Kuric, Hanták, Mihula.

11. kolo: HC Bratislava - Dynamax Nitra 2:3 (0:1, 2:0, 0:2), Mucha, Gron – Daniška, Vasiľko, Bafrnec, Prievidza – Partizánske 3:4 pp (2:0, 1:3, 0:0 – 0:1), Mjartan, Paulík, Mendel – L. Káčer 2, Cvejn, Gašparovič, Piešťany – Senica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), Rybárik, Švancara, Polák – Daniel, Levice - D. Kubín 7:2 (3:1, 1:1, 3:0), Šťastný 2, Schwarz 2, T. Segíň, I. Káčer, P. Segíň – Michalica, Zámečník.

Dubnica – Prievidza 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Už v 4. min otvoril po polminúte presilovky skóre obranca Tichý. Podobnú možnosť Dubnica o chvíľu nevyužila a potom prišli k slovu aj hostia, no stav sa menil až v 14. min po strele Jakúbeka – 2:0. Druhú tretinu začala Dubnica bleskovo, keď v 21. min D. Trenčan pridal tretí gól. Potom sa na oboch stranách začalo vylučovať a ďalší gól už nepadol. Záverčnú časť začali lepšie hostia a v 44. min Mendel znížil. Potom hrali domáci poldruhaminútovú presilovku 5:3 bez úspechu, no keď bol súper kompletný, Brandis v 49. min zvýšil na 4:1. Sedem minút pred koncom Jánoš pridal piaty gól a hostia už iba korigovali pri dvojnásobnej presilovke Mendelom na 5:2.

Góly: 4. Tichý, 14. Jakúbek, 21. D. Trenčan, 49. Brandis, 53. Jánoš - 44. a 57. Mendel.

DUBNICA: Dovina – Pozník, Tichý, Baron, Kotlárik, Satina, Mikuš, Hrehuš, Mihula – Kluka, Jakúbek, D. Trenčan, Jánoš, Kiška, Brandis, Lezo, Trokan, Kazda, Kuric, Hanták, Valach.

PRIEVIDZA: Belák – Bátora, Beňadik, Vážan, Súder, Ďuriš, Humaj, Mečiar – Mendel, Kováč, Kovalík, Pánis, Kaikl, Paulík, Mjartan, Hegli, Leitman, Uhliar, Ševčík.

Púchov - Senica 4:5 pp (2:1, 1:0, 1:3 – 0:1)

Po niekoľkých sekundách faulovali hostia a v 2. min využil presilovku M. Lukáč – 1:0. Radosť trvala iba päť minút, lebo Strýček vyrovnal. Púchov mal viac z hry a dvanásť sekúnd pred prestávkou dal Zemko druhý gól. Po prestávke boli domáci snaživejší, ale v polovici zápasu nevyužili presilovku 5:3. Dočkali sa až v 37. min, keď Zemkovu prihrávku premenil T. Bajtala – 3:1. Senicu vrátil do hry v 42. Szalva a v 50. min Dolinajec vyrovnal. Odpoveď Púchova prišla už štrnásť sekúnd z hokejky T. Bajtalu – 4:3. Keď sa zdalo, že domáci konečne vyhrajú, v 59. min Dolinajec vyrovnal. V predĺžení mali domáci dvoch vylúčených a v 64. min na to doplatili gólom Konečného – 4:5.

Góly: 37. a 50. T. Bajtala 2. M. Lukáč, 20. Zemko – 50. a 59. Dolinajec, 7. Strýček, 42. Szalva, 64. Konečný.

PÚCHOV: Kučík – Flašík, Hulák, Dobiaš, M. Lukáč, Kuchta - Plavecký, Furo, Smatana, T. Bajtala, Zemko, Dvorský, Matušů.
SENICA: F. Lukáč – Záhumenský, L. Klíma, Krč, Záviš, Slovák, Štefanka – Daniel, Konečný, Szalva, Čech, Tóth, Dolinajec, Paračka, Fian, Hrnčirík, Jamárik, krumpál, Strýček.

12. kolo: Dynamax Nitra – Levice 5:3 (1:0, 2:3, 2:0), Šinkovič 2, Vraník, Tarnóczy, Golas – T. Segíň, P. Segíň, Hronec, Partizánske - HC Bratislava 4:3 (1:1, 0:0, 3:2), L. Káčer 2, Tvrdík, Uhrecký – Krajč 2, Haring, D. Kubín – Piešťany 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0), Hricko 2, Budaj – M. Mihálik, Klčo.

1. Dubnica 12 8 1 3 66:45 26

2. Piešťany 12 7 4 1 55:38 26

3. Nitra 12 6 2 4 49:54 22

4. HC Bratislava 12 6 1 5 72:46 20

5. Partizánske 12 5 2 5 61:58 18

6. Levice 12 6 0 6 47:46 18

7. D. Kubín 12 4 3 5 50:50 16

8. Prievidza 12 4 3 5 52:56 16