Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Bystričania si poradili so žochármi

V hádzanárskej extralige mužov odplatila MŠK Pov. Bystrica Topoľčanom prehru.

Pov. Bystrica – Topoľčany 28:23 (15:11)

Duel susedov v tabuľke začali hostia efektnou nahadzovačkou Hlinku – 0:1. Po niekoľkých nepresnostiach na oboch stranách domáci gólmi Pupíka a Cifru otočili stav na 2:1, lenže súper vyrovnal. Potom Bystričania trikrát prekonali Meluša (5:2), kým hostia triafali bloky, alebo strácali v útoku lopty. Brankárom sa nedarilo a prvý zákrok si pripísal až domáci Motlík v 10. min za stavu 6:3. Domácim nevyšiel pokus o trhák a vzápätí namiesto 7:3 bolo 6:4. MŠK trafili dvakrát žrď a dva zákroky mal Meluš. Topoľčany sa v útoku presadzovali a otočili v 14. min na 6:7. Cifra vyrovnal a Š. Machač v 16. min dal na 8:7. Hostia pri vylúčení Juráka vyrovnali, no M. Kozák v oslabení dal Melušovi jasličky – 9:8. Brankár hostí sa rozchytal, zmaril dve tutovky, ale po chybe spoluhráča inkasoval od Chudobu – 10:8. Bystričania sa ubránili presilovke a náskok zvyšovali na 13:9. V závere polčasu pri hre 6:4 dali dva góly, no aj jeden inkasovali takmer z nulového uhla od Michalku – 15:11. Druhý polčas začal pre MŠK, ktoré po góloch M. Kozáka a Valla v 33. min viedli najvyšším rozdielom 17:12. Hostia odpovedali dvoma šťastnými gólmi – 17:14. Bystričanom viazla streľba, kým Topoľčanci prekonávali Motlíka ako chceli. Žilinčík v 38. min znížil na 18:17 a Cigáň v 42. min na 19:18. Po tomto góle v bráne Motlíka, ktorý mal iba tri úspešné zákroky, vystriedal Biel. V 44. min Bystrický vymietol horný roh, kým na druhej strane Cigáň kontroval – 20:19. Domácich naviac oslabil vylúčený Tumidalský, no súper šancu nevyužil. Chudoba skóroval v oslabení a v 48. min zdiaľky zvyšoval na 22:19. Po góle hostí sa presadili Cifra s Vallom a v 51. min Bystričania vyhrávali 24:20. Potom sa blysol Biel troma zákrokmi a raz mu pomohla žrď. Sedem minút pred koncom súper znížil na 25:22, ale Biel sa blysol troma zákrokmi a MŠK dotiahli zápas do víťazného konca.

MŠK: Motlík, Biel - Pupík 2, Cifra 3, Kostelanský 1, Š. Macháč 5, Bystrický 2, Chudoba 6/1, Jurák, Tumidalský, Strelec, Vallo 4, M. Macháč, Hároník, Kardoš, M. Kozák 5.
TOPOĽČANY: Meluš, Javorček – Briatka, Klačanský 3/1, Franta, Michalka 1, Ivanitsya 1, Miženko, Ivanov 2, Cigáň 5, Hlinka 2, Jadroň 3, Ďurček 1, M. Urban, Žilinčík 5, Kucher.

Vylúčení: 4:6.

Sedmičky: 1/1 – 1/1.

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Včera zasadal krízový štáb

Mimoriadne zasadal spoločný krízový štáb okresov Považská Bystrica a Púchov.

Bitka a krv na ľade počas tréningu. S Řepíkom sme neverili vlastným očiam, spomína Mário Bližňák

Ako 17-ročný nastúpil proti Michalovi Handzušovi. V drese Vancouveru odohral šesť zápasov a strelil jeden gól. Po návrate do Európy zažil výbornú sezónu v Sparte Praha a striebro z majstrovstiev sveta. Pred rokom Mário Bližňák ukončil hokejovú kariéru.

Mário Bližňák.
NATÍVNA INFORMÁCIA

Časové predplatné lístky šetria čas i peniaze

Novinku spúšťa Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci s dopravcami SAD Trenčín a SAD Prievidza už od 13. decembra 2020.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.