Utorok, 18. september, 2018 | Meniny má Eugénia

Bystričania si poradili so žochármi

V hádzanárskej extralige mužov odplatila MŠK Pov. Bystrica Topoľčanom prehru.

Pov. Bystrica – Topoľčany 28:23 (15:11)

Duel susedov v tabuľke začali hostia efektnou nahadzovačkou Hlinku – 0:1. Po niekoľkých nepresnostiach na oboch stranách domáci gólmi Pupíka a Cifru otočili stav na 2:1, lenže súper vyrovnal. Potom Bystričania trikrát prekonali Meluša (5:2), kým hostia triafali bloky, alebo strácali v útoku lopty. Brankárom sa nedarilo a prvý zákrok si pripísal až domáci Motlík v 10. min za stavu 6:3. Domácim nevyšiel pokus o trhák a vzápätí namiesto 7:3 bolo 6:4. MŠK trafili dvakrát žrď a dva zákroky mal Meluš. Topoľčany sa v útoku presadzovali a otočili v 14. min na 6:7. Cifra vyrovnal a Š. Machač v 16. min dal na 8:7. Hostia pri vylúčení Juráka vyrovnali, no M. Kozák v oslabení dal Melušovi jasličky – 9:8. Brankár hostí sa rozchytal, zmaril dve tutovky, ale po chybe spoluhráča inkasoval od Chudobu – 10:8. Bystričania sa ubránili presilovke a náskok zvyšovali na 13:9. V závere polčasu pri hre 6:4 dali dva góly, no aj jeden inkasovali takmer z nulového uhla od Michalku – 15:11. Druhý polčas začal pre MŠK, ktoré po góloch M. Kozáka a Valla v 33. min viedli najvyšším rozdielom 17:12. Hostia odpovedali dvoma šťastnými gólmi – 17:14. Bystričanom viazla streľba, kým Topoľčanci prekonávali Motlíka ako chceli. Žilinčík v 38. min znížil na 18:17 a Cigáň v 42. min na 19:18. Po tomto góle v bráne Motlíka, ktorý mal iba tri úspešné zákroky, vystriedal Biel. V 44. min Bystrický vymietol horný roh, kým na druhej strane Cigáň kontroval – 20:19. Domácich naviac oslabil vylúčený Tumidalský, no súper šancu nevyužil. Chudoba skóroval v oslabení a v 48. min zdiaľky zvyšoval na 22:19. Po góle hostí sa presadili Cifra s Vallom a v 51. min Bystričania vyhrávali 24:20. Potom sa blysol Biel troma zákrokmi a raz mu pomohla žrď. Sedem minút pred koncom súper znížil na 25:22, ale Biel sa blysol troma zákrokmi a MŠK dotiahli zápas do víťazného konca.

MŠK: Motlík, Biel - Pupík 2, Cifra 3, Kostelanský 1, Š. Macháč 5, Bystrický 2, Chudoba 6/1, Jurák, Tumidalský, Strelec, Vallo 4, M. Macháč, Hároník, Kardoš, M. Kozák 5.
TOPOĽČANY: Meluš, Javorček – Briatka, Klačanský 3/1, Franta, Michalka 1, Ivanitsya 1, Miženko, Ivanov 2, Cigáň 5, Hlinka 2, Jadroň 3, Ďurček 1, M. Urban, Žilinčík 5, Kucher.

Vylúčení: 4:6.

Sedmičky: 1/1 – 1/1.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!