Na výhru čakali tri mesiace

V 2. hokejovej lige posledný Púchov zdolal vlani ešte extraligové Piešťany.

SKUPINA A

Dubnica - HC Bratislava 3:2 (0:0, 1:2, 2:0) - predohrané

Súboj prvého s druhým priniesol v úvode niekoľko vylúčení, ale vo vyrovnanej prvej tretine gól nepadol. V 22. min dostal hosťujúci Javorek 2 + 10 min, ale stav sa menil až v 26. min, keď spoluprácu Jakúbeka s Rastislavom Pavlikovským zakončil vedúcim gólom Kanaet – 1:0. Hostia veľa šancí nemali, no v 32. min jednu z mála premenil Filo – 1:1. Dubnici sa strelecky nedarilo a v 38. min Ščepko poslal hostí do nečakaného vedenia 1:2. Ani v záverečnej časti sa Dubničanom nedarilo prekonať pozorného Neumanna a zdalo sa, že hostia v závere roka lídrovi pripravia nečakanú prehru. V 59. min po Pozníkovej prihrávke nakoniec pretrhol smolu Kanaet a o tridsať sekúnd, ešte stále v 59. min Kiška po Brandisovej prihrávke strhol výhru na domácu stranu.

Góly: 26. a 59. Kanaet, 59. Kiška – 32. Filo, 38. Ščepko.

DUBNICA: Dovina – Pozník, Tichý, Baron, Satina, Chatrnúch, Mikuš, Hrehuš, – Rastislav Pavlikovský, Kanaet, Jakúbek, Jánoš, Kiška, Brandis, Hanták, Lezo, Kazda, Kuric, Valach, Mihula.

HC BRATISLAVA: Neumann – Vintr, Furdek, Hruška, Guoth, Ščepko, Klein – Gron, Filo, Krajč, Javorek, Ernst, Palkovič, D. Rusnák, Kohút, Jastrabík.

Púchov - Piešťany 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)

Proti favoritovi nastúpili už takmer kompletní domáci s nasadením a v 12. min sa ujali vedenia gólom Panáčka. Radosť však trvala iba tri minúty, lebo Osvald vyrovnal. Piešťany mali v ďalšom priebehu výraznú streleckú prevahu, no Kučíka prekonať nedokázali. Púchovčania dokázali streleckú efektivitu, keď z polovičného počtu striel než mali hostia vyťažili tri góly. V 26. min Zemko dal na 2:1. Hostia nevyužili presilovku na vyrovnanie a prišiel trest. V 34. min premenil Furo prihrávku Viedenského a v 36. min po Zemkovej akcii Lukáč zvyšoval na 4:1. Po tlaku hostí prichádzali v tretej tretine domáce vylúčenia, no ani pri dvoch presilovkách sa stav nemenil. Až v 49. min prekonal Kučíka Macháč – 4:2. O niekoľko sekúnd dostal Martinák za faul kolenom trest 2 + 10 minút, no súper šancu nevyužil. Stav sa menil v 53. min, keď F. Hudec znížil na 4:3. Hostia sa dočkali vyrovnania v 59. min po strele Rybárika. K predĺženiu nedošlo, lebo 44 sekúnd pred koncom po prihrávke Viedenského pripomenul Slávik divákom, ako chutí víťazstvo, na ktoré čakali od 1. októbra.

Góly: 12. Panáček, 26. Zemko, 34. Furo, 36. Lukáč – 15. Osvald, 49. Macháč, 53. F. Hudec, 59. Rybárik, 60. Slávik.

PÚCHOV: Kučík – Martinák, Flašík, Dobiaš, K. Teska, Kolečkář, Lukáč, Žiačik - Faktor, Furo, Viedenský, Plavecký, Panáček, Malacha, Slávik, Zemko, Dvorský, Kuchta, Sušanin.

PIEŠŤANY: Brucháč – Macháč, Benik, Tolokonnikov, Bednár, Režný – Mihálik, Rybárik, Osvald, Učeň, Klčo, Fedor, Kubo, valo, F. Hudec, Švancara.
17. kolo: Prievidza – Levice 6:2 (4:1, 2:1, 0:0), Kovalík 4, Kaikl 2 – Bališ, T. Segíň, D. Kubín – Partizánske 5:4 (4:1, 0:0, 1:3), Divok, Budaj, Okoličáni, Polerecký, Had – Školka, Uhrecký, Sapár, L. Káčer, Senica - Dynamax Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2), Daniel 2 – Drgoň, Golas, Vasiľko.

SKUPINA B

2. kolo: Sabinov - KMH Budapešť 4:1 (3:0, 1:1, 0:0), Hajduk 2, Pavlovský, Chovan – Horváth.

13. kolo: Gelnica – L. Mikuláš B 4:3 (1:0, 1:2, 2:1), Skokan 2, Laškody, Huszárik – Oravec, Gažo, Matejka.

15. kolo: KMH Budapešť – Ružomberok 3:6 (1:6, 1:0, 1:0), Fekti, Papp, Schellin – Wesslényi 2, Banáš, Javorka, Tarageľ, Učník.

17. kolo: Humenné – Ružomberok 8:3 (3:0, 4:2, 1:1), Dancsák 2, Čopák 2, Šechný, Buraľ, Mach, Kmiť – Varga 2, Banáš, L. Mikuláš B - KMH Budapešť 4:5 pp (1:2, 2:1, 1:1 – 0:1), Danko, Oravec, Pawelski, Legerský – Szücs 2, Fekti 2, Fülöp, Trebišov – Brezno 3:2 pp (1:0, 0:1 1:1 – 1:0), Petričko, Gavura, Stríž – Longauer, Turňa, Sabinov - R. Sobota 1:6 (1:1, 0:4, 1:1), Rusnák – Skvorcov 2, Pohanka, Balko, Gábor, Šagát, Gelnica – Bardejov 13:1 (3:1, 6:0, 4:0).

1. Humenné 17 15 0 2 102:48 45

2. Brezno 17 9 4 4 77:57 34

3. R. Sobota 17 11 0 6 90:62 33

4. Trebišov 17 9 3 5 80:62 32

5. L. Mikuláš B 17 8 1 8 95:85 25

6. Ružomberok 16 7 1 8 64:64 22

7. Gelnica 16 6 2 8 68:64 21

8. Sabinov 17 6 0 11 63:84 18