Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Hádzanári Pov. Bystrice uspeli na MŠK cupe

V Považskej Bystrici sa 14. a 15. januára uskutočnil medzinárodný hádzanársky turnaj mužov MŠK cup 2017. Okrem domácich MŠK štartovali ŠKP Bratislava a dva tímy z českej extraligy – Ronal Jičín a HCB Karviná, ktorá nahradila vlaňajšieho víťaza – maďarský Balmazujvárosi.

Sobota:

Ronal Jičín – HCB Karviná 31:28 (15:16)
HBC: Soukup, Petr – Šafář 1, Rychna 2, Krahulec, Král 5, Burda 5, Šebek, Dědeček 2, Loskot 3, Bednář 3, Miľko 3, Šulc 1/1, Drbohlav 2, Čurda, Kubík 4, Veverka, Groh.
HCB: Mokroš, Witkowski – Vaněk 2, Monczka 5, Geist 2, Borys 1, Radčenko, Drzyzga, Solák 8, Frančík 3, Křistek, Piwko 1, Užek 6.

MŠK Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava 33:31 (19:14)

Domáci hráči si v prvom polčase vypracovali päťgólový náskok, ktorý neskôr zvýšil až na sedemgólový. Potom prišlo poľavenie, čo súper využil a znížil na rozdiel gólu, ale domáci v závere nezaváhali a turnaj začali dvojgólovou výhrou.
MŠK: Biel, Dobroň – Pupík 4, Cifra, Š. Macháč 6, Bystrický, Chudoba 4/1, Jurák 4, Tumidalský 1, Strelec 2, D. Valášek 1, Vallo 3, M. Macháč 1, Hároník 2, Kardoš, M. Kozák 5/2.
ŠKP: Pčola, Gálik 1 – Tobiáš 5, Korbel 5/2, Kysel 1, Prokop 4, Hájnik 3, Sivák 4, Bugár 1, Mikuš, Román 1, Novák, Tomášek 3, Márnota, Popelka, Pomichal 3.

Vylúčení: 6:2.
Sedmičky: 3/3 – 3/2.

HCB Karviná – ŠKP Bratislava 32:22 (13:13)
HCB: Mokroš, Witkowski – Vaněk 4, Monczka 4/3, Geist 2, Borys 2, Radčenko 3, Drzyzga, Solák 3, Frančík 8, Křistek 1, Piwko, Užek 5.
ŠKP: Pčola, Gálik – Tobiáš 4, Korbel 3/1, Kysel , Prokop 3, Hájnik 1, Sivák 2, Bugár , Mikuš 1, Román 3, Novák, Tomášek, Márnota 1, Popelka 1, Pomichal 3/1, Chlepko.

MŠK Pov. Bystrica – Ronal Jičín 33:24 (16:13)

V úvode začal Jičín lepšie a viedol 1:4. Potom začal čarovať gólman Motlík, ktorý mal v zápase takmer 50 – percentnú úspešnosť a zlikvidoval naviac dve sedmičku a raz mu pri sedmičke pomohlo brvno. Bystričania si vybudovali päťgólový náskok, ale súper do prestávky znížil na 16:13. V druhom polčase začal chytať Biel, no po strete s unikajúcim súperom dostal červenú kartu a Motlík musel zápas dochytať. Jeho výbirný výkon bol odrazom k vysokej výhre 33:24.
MŠK: Biel, Dobroň, Motlík – Pupík 3, Cifra 1, Š. Macháč 6, Bystrický 4, Chudoba 7/4, Jurák 1, Tumidalský, Strelec, D. Valášek, Vallo 4, M. Macháč, Hároník 3, Kardoš, M. Kozák 4.
HBC: Soukup, Petr – Šafář, Rychna, Krahulec 6, Král 1, Burda, Šebek, Dědeček, Loskot 3, Bednář, Miľko, Šulc 4, Drbohlav 4, Čurda 4, Kubík 2, Veverka, Groh.
Vylúčení: 5:3, ČK: Biel za faul, Hároník za 3 vylúčenia.
Sedmičky: 4/4 – 3/0.

Nedeľa:

ŠKP Bratislava – HBC Jičín 28:26 (14:13)
ŠKP: Pčola, Gálik – Tobiáš 3, Korbel 3/1, Kysel 3/1, Prokop 3, Hájnik 2, Sivák 3/1, Bugár, Mikuš 1, Román 3, Novák 1/1, Tomášek , Márnota, Popelka, Pomichal 4/1, Chlepko 2.
HBC: Soukup 5, Petr, Šafář, Rychna 5, Krahulec 1, Král 5/3, Burda, Šebek 2, Dědeček, Loskot, Bednář, Miľko 1, Šulc, Drbohlav 2, Čurda 2, Kubík 3, Veverka, Groh.

MŠK Pov. Bystrica – HCB Karviná 31:28 (16:15)

Domácim stačila k prvenstvu aj remíza, no od úvodu si udržiavali náskok, miestami aj štvorgólový. V týchto momentoch však zbytočne uponáhľali útočné akcie, čo súper využil a niekoľkými gólmi v závere prvého polčasu vyrovnal na 14:14, ale do kabín išli domáci za stavu 16:15. MŠK zvýšili po prestávke na 20:16, no súper sa dokázal priblížiť až na rozdiel gólu – 26:25. V závere dal dôležitý gól Jurák, ktorý vzápätí trafil prázdnu bránu, potom ako hostia hrali bez brankára. Pov. Bystrica výhru udržala a stala sa víťazom turnaja.
MŠK: Biel, Dobroň, Motlík – Pupík 7, Cifra 2, Š. Macháč 3, Bystrický, Chudoba 7/1, Jurák 4, Tumidalský, Strelec 1, D. Valášek, Vallo 3, M. Macháč 1, Hároník 1, Kardoš, M. Kozák 2.
HCB: Mokroš, Witkowski – Vaněk, Monczka 1, Geist 1, Borys , Radčenko 2, Drzyzga, Solák 3, Frančík 9, Křistek , Piwko 1, Jiří Užek 1, Jan Užek 10/1.
Vylúčení: 1:0.
Sedmičky: 1/1 – 1/1.
1. Pov. Bystrica 3 3 0 0 97:83 6

2. Karviná 3 1 0 2 88:84 2

3. Jičín 3 1 0 2 81:89 2

4. ŠKP 3 1 0 2 81:91 2

Najlepší brankár: Radek Motlík (MŠK Pov. Bystrica).

Najlepší hráč: Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica).

Najlepší strelec: Lukáš Frančík (HCB Karviná) – 20 gólov.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  5. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  6. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  7. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Dubničania nejdú cestou drahých nákupov, veria vlastným

Cieľom klubu je spokojný divák a výchova mládeže.

Na najstaršom považskobystrickom sídlisku vzniknú nové parkovacie miesta

Približne 50 nových parkovacích miest pribudne do polovice augusta na Ulici I. Krasku na najstaršom považskobystrickom sídlisku Strojárenská štvrť.

Listy od syna, slzy aj sľub, že už žiadna pivnica. Začiatky Slovákov v zahraničí sú ťažké

Veľa Slovákov po otvorení hraníc odchádzalo aj odchádza za prácou do zahraničia. Buď o prácu prišli, alebo z nej nedokázali slušne vyžiť. Prinášame príbehy niekoľkých mužov aj žien.