Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Hádzanári Pov. Bystrice uspeli na MŠK cupe

V Považskej Bystrici sa 14. a 15. januára uskutočnil medzinárodný hádzanársky turnaj mužov MŠK cup 2017. Okrem domácich MŠK štartovali ŠKP Bratislava a dva tímy z českej extraligy – Ronal Jičín a HCB Karviná, ktorá nahradila vlaňajšieho víťaza – maďarský Balmazujvárosi.

Sobota:

Ronal Jičín – HCB Karviná 31:28 (15:16)
HBC: Soukup, Petr – Šafář 1, Rychna 2, Krahulec, Král 5, Burda 5, Šebek, Dědeček 2, Loskot 3, Bednář 3, Miľko 3, Šulc 1/1, Drbohlav 2, Čurda, Kubík 4, Veverka, Groh.
HCB: Mokroš, Witkowski – Vaněk 2, Monczka 5, Geist 2, Borys 1, Radčenko, Drzyzga, Solák 8, Frančík 3, Křistek, Piwko 1, Užek 6.

MŠK Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava 33:31 (19:14)

Domáci hráči si v prvom polčase vypracovali päťgólový náskok, ktorý neskôr zvýšil až na sedemgólový. Potom prišlo poľavenie, čo súper využil a znížil na rozdiel gólu, ale domáci v závere nezaváhali a turnaj začali dvojgólovou výhrou.
MŠK: Biel, Dobroň – Pupík 4, Cifra, Š. Macháč 6, Bystrický, Chudoba 4/1, Jurák 4, Tumidalský 1, Strelec 2, D. Valášek 1, Vallo 3, M. Macháč 1, Hároník 2, Kardoš, M. Kozák 5/2.
ŠKP: Pčola, Gálik 1 – Tobiáš 5, Korbel 5/2, Kysel 1, Prokop 4, Hájnik 3, Sivák 4, Bugár 1, Mikuš, Román 1, Novák, Tomášek 3, Márnota, Popelka, Pomichal 3.

Vylúčení: 6:2.
Sedmičky: 3/3 – 3/2.

HCB Karviná – ŠKP Bratislava 32:22 (13:13)
HCB: Mokroš, Witkowski – Vaněk 4, Monczka 4/3, Geist 2, Borys 2, Radčenko 3, Drzyzga, Solák 3, Frančík 8, Křistek 1, Piwko, Užek 5.
ŠKP: Pčola, Gálik – Tobiáš 4, Korbel 3/1, Kysel , Prokop 3, Hájnik 1, Sivák 2, Bugár , Mikuš 1, Román 3, Novák, Tomášek, Márnota 1, Popelka 1, Pomichal 3/1, Chlepko.

MŠK Pov. Bystrica – Ronal Jičín 33:24 (16:13)

V úvode začal Jičín lepšie a viedol 1:4. Potom začal čarovať gólman Motlík, ktorý mal v zápase takmer 50 – percentnú úspešnosť a zlikvidoval naviac dve sedmičku a raz mu pri sedmičke pomohlo brvno. Bystričania si vybudovali päťgólový náskok, ale súper do prestávky znížil na 16:13. V druhom polčase začal chytať Biel, no po strete s unikajúcim súperom dostal červenú kartu a Motlík musel zápas dochytať. Jeho výbirný výkon bol odrazom k vysokej výhre 33:24.
MŠK: Biel, Dobroň, Motlík – Pupík 3, Cifra 1, Š. Macháč 6, Bystrický 4, Chudoba 7/4, Jurák 1, Tumidalský, Strelec, D. Valášek, Vallo 4, M. Macháč, Hároník 3, Kardoš, M. Kozák 4.
HBC: Soukup, Petr – Šafář, Rychna, Krahulec 6, Král 1, Burda, Šebek, Dědeček, Loskot 3, Bednář, Miľko, Šulc 4, Drbohlav 4, Čurda 4, Kubík 2, Veverka, Groh.
Vylúčení: 5:3, ČK: Biel za faul, Hároník za 3 vylúčenia.
Sedmičky: 4/4 – 3/0.

Nedeľa:

ŠKP Bratislava – HBC Jičín 28:26 (14:13)
ŠKP: Pčola, Gálik – Tobiáš 3, Korbel 3/1, Kysel 3/1, Prokop 3, Hájnik 2, Sivák 3/1, Bugár, Mikuš 1, Román 3, Novák 1/1, Tomášek , Márnota, Popelka, Pomichal 4/1, Chlepko 2.
HBC: Soukup 5, Petr, Šafář, Rychna 5, Krahulec 1, Král 5/3, Burda, Šebek 2, Dědeček, Loskot, Bednář, Miľko 1, Šulc, Drbohlav 2, Čurda 2, Kubík 3, Veverka, Groh.

MŠK Pov. Bystrica – HCB Karviná 31:28 (16:15)

Domácim stačila k prvenstvu aj remíza, no od úvodu si udržiavali náskok, miestami aj štvorgólový. V týchto momentoch však zbytočne uponáhľali útočné akcie, čo súper využil a niekoľkými gólmi v závere prvého polčasu vyrovnal na 14:14, ale do kabín išli domáci za stavu 16:15. MŠK zvýšili po prestávke na 20:16, no súper sa dokázal priblížiť až na rozdiel gólu – 26:25. V závere dal dôležitý gól Jurák, ktorý vzápätí trafil prázdnu bránu, potom ako hostia hrali bez brankára. Pov. Bystrica výhru udržala a stala sa víťazom turnaja.
MŠK: Biel, Dobroň, Motlík – Pupík 7, Cifra 2, Š. Macháč 3, Bystrický, Chudoba 7/1, Jurák 4, Tumidalský, Strelec 1, D. Valášek, Vallo 3, M. Macháč 1, Hároník 1, Kardoš, M. Kozák 2.
HCB: Mokroš, Witkowski – Vaněk, Monczka 1, Geist 1, Borys , Radčenko 2, Drzyzga, Solák 3, Frančík 9, Křistek , Piwko 1, Jiří Užek 1, Jan Užek 10/1.
Vylúčení: 1:0.
Sedmičky: 1/1 – 1/1.
1. Pov. Bystrica 3 3 0 0 97:83 6

2. Karviná 3 1 0 2 88:84 2

3. Jičín 3 1 0 2 81:89 2

4. ŠKP 3 1 0 2 81:91 2

Najlepší brankár: Radek Motlík (MŠK Pov. Bystrica).

Najlepší hráč: Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica).

Najlepší strelec: Lukáš Frančík (HCB Karviná) – 20 gólov.