Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Aký bol rok 2016 v športe - marec

V marci najviac zaujal zisk titulu majstra Slovenska vo florbale žien, ktoré získali hráčky ŠK 98 Pruské.

Oblastné prípravky
Vo volejbalovej športovej hale v Púchove sa uskutočnili dva turnaje prípraviek o Pohár predsedu ObFZ Pov. Bystrica.
Prvý vyhrali suverénne hráči Košece pred Belušou a Udičou, v druhom bol najlepší Sverepec pred Ilavou a Domanižou.

Semifinálová dráma
Florbalistky ŠK Pruské vyradili v semifinále extraligy Tvrdošín 3:2 na zápasy (6:5, 0:8, 4:7, 3:1 a 6:5 pp), keď rozhodla 25 sekúnd pred koncom predĺženia piateho zápasu Hrehušová.

Zemiaková medaila
V Košiciach na majstrovstvách Slovenska mladších žiakov v zápasení voľným štýlom do 48 kilogramov obsadil po piatich ťažko vydobytých dueloch štvrté miesto Simon Michálek z Pov. Bystrice.

Titul pre Pruštianky
Vo finále play off si florbalistky Pruského poradili so Sp. N. Vsou v sérii 3:1 (7:4, 7:8, 4:3 a 3:2) a stali sa majsterkami Slovenska.

Mladí judisti v Poľsku
V poľskom Jasle v konkurencii päťsto judistov uspeli aj mladí pretekári Považskej Bystrice. Medzi žiakmi Martina Seková do 32 kg získala bronz, rovnako ako Filip Papšo do 50 kg. Medzi dorastenkami skončila Terézia Křižánková do 63 kg druhá a zlato si odniesli staršie žiačky Lucia Papšová do 63 kg a Pavlína Čižmárová do 57 kg. Tadeáš Křižánek do 50 kg a Adrián Urban do 73 kg po nemilosrdnom žrebe natrafili na poľských reprezentantov a po výborných výkonoch zhodne obsadili 5. miesta.

Žiacke hokejové medaily
V 1. hokejovej mladších žiakov 6. HT obsadil MŠK Púchov výborné druhé miesto za Slovanom Bratislava so stratou štyroch bodov.
V 2. lige starších žiakov získala MHK Dubnica striebro a HK 95 Považská Bystrica bronz.
V 2. lige mladších žiakov sa víťazmi stali hráči Pov. Bystrice, Dubnica skončila tretia.

Trníková uspela v Berlíne
Považskobystričanka Nikoleta Trníková na medzinárodných plaveckých pretekoch v Berlíne v kategórii 14 – ročných žiačok zvíťazila na 400 m polohové preteky, bola druhá na na 200 m prsia a tretia na 200 m polohové preteky.

Suverénny Chudý
V Banskej Bystrici sa konala súťaž 4. kola Slovenskej federácie karate. Traja borci Style karate Lednické Rovne získali štyri zlaté, 2 strieborné a jednu bronzovú medailu. Matej Chudý (15 rokov) v Banskej Bystrici nenašiel premožiteľa a vyhral všetkých deväť zápasov v štyroch kategóriách a tým sa stal absolútnym víťazom na turnaji od 13 do 18 rokov.

Sedmerovec bez prehry
Záverečnými zápasmi dohrali stolní tenisti 5., 6. a 7. ligu.
V 5. SATES lige triumfoval Sedmerovec A pred Dubnicou a Klobušicami.
V 6. REKONT lige boli najlepší hráči Pruské B pred Medeko Pov. Bystrica a tretie skončili D. Kočkovce B.
V 7. lige boli prvé Nozdrovice A pred Ladcami C a D. Moštencom.

Dubnická bežecká liga
Na štadióne v Dubnici sa uskutočnilo záverečné 8. kolo Dubnickej bežeckej ligy – Jarný beh na tartane. Najrýchlejší medzi mužmi bol opäť celkový víťaz Miroslav Ilavský z Jogging klubu Dubnica, medzi ženami triumfovala Iveta Hulvátová z rovnakého klubu.