Sobota, 16. február, 2019 | Meniny má Ida, Liana

Aký bol šport v roku 2016 - máj

Udalosťou bol zisk striebra Juniorov Pov. Bystrice na majstrovstvách Slovenska v basketbale či slovenské žiacke judistické tituly Pov. Bystrice.

Striebro juniorov IMC
V Žiline sa hral finálový turnaj o majstra Slovenska v basketbale juniorov. IMC Bystrica zdolala Karlovku Bratislava 97:86 a Levice 77:74, no po prehre so Žilinou 70:93, ktorá získala titul, vybojovali krásne strieborné medaily.

Siedme miesto
Victory Stars Nova Dubnica organizoval finálový turnaj majstrovstiev Slovenska starších žiakov U 15 vo florbale. O medaily bojovalo osem tímov. Victory Stars Nová Dubnica po výhre nad Banskou Bystricou 7:4 obsadili siedme miesto, vo finále Snipers Bratislava zdolali ATU Košice 6:5 pp.

Druhí na Mamut cupe
V Púchove sa uskutočnil hokejbalový Mamut Cup hráčovU 20. Pruské bolo v skupine A druhé, DT Pov. Bystrica skupinu vyhral. Vo štvrťfinále Double Team Pov. Bystrica zdolal Ružinov 4:1, no Pruské podľahlo Kežmarku 0:3. V semifinále Pov. Bystrica vyradila Worms Kežmarok 3:2 sn, ale vo finále podľahla Sp. Belej 1:2.

Európsky limit
Nikoleta Trníková z Pov. Bystrice reprezentovala Slovensko na V4 Olympic Hopes – štvorstretnutí nádejí Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska v Budapešti v plávaní. V disciplíne 200 m prsia zabodovala druhým miestom a časom 2:37,84 min splnila A limit na majstrovstvá Európy juniorov v Maďarsku.

Pruské bolo štvrté
Pruské bolo dejiskom hokejbalového Mamut cupu v kategórii U 16. Domáci hráči boli druhí v skupine a vo štvrťfinále zdolali Košice 3:2. Potom už neskórovali, v semifinále podľahli Vrútkam 1:2 a v boji o bronz aj Gajarom 0:4. Víťazmi sa stali chlapci zo Svitu. Obsadili štvrtú priečku.

Kadeti bez výhry štvrtí
Finálový turnaj majstrovstiev Slovenska v basketbale kadetov hostili Levice. IMC Pov. Bystrica podľahla neskoršiemu majstrovi z Prievidze – 66:68, keď výhru stratila v závere. Nasledovali prehry s Levicami 65:77 a Spišskou Novou Vsou 75:82, čo znamenalo iba štvrté miesto.

Gymnastickí majstri
Okrem futbalu, hokeju a tenisu sa v škole Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom venuje pozornosť aj gymnastike. Pod vedením tréneriek Moniky Chromiakovej a Zuzany Kaprálikovej na majstrovstvách Slovenska v Poprade najmladší chlapci v kategórii A zvíťazili a stali sa majstrami Slovenska. O úspech sa zaslúžili Kristián Šandor, Dominik Bagin, Adam Dorička, Lukáš Dzina a Dávid Čorbaj. Starší žiaci obsadili druhú priečku a pridali striebro.

Zlaté Seková a Čižmárová
V Žiline na majstrovstvách Slovenska v jude žiakov dievčatá z Judo klubu Považská Bystrica vybojovali štyri medaily. V mladších žiačkach Martina Seková vyhrala kategóriu do 32 kg, v starších žiačkach sa do 57 kg stala majsterkou Slovenska Pavlína Čižmárová, Simona Bočincová do 48 kg a Lucia Papšová do 63 kg získali bronz.

Veteráni za stolmi
V Alicante a Elche v Španielsku sa uskutočnili majstrovstvá sveta veteránov v stolnom tenise, na ktorých sa zúčastnilo 4561 účastníkov z 80 štátov. Štyria hráči boli z Pov. Bystrice. Štefan Lednický a Ladislav Bačík v kategórii 50 – 59 rokov a Róbert Čelko v kategórii 60 – 64 rokov nepostúpili z kvalifikácie, Július Hlubina v kategórii 75 – 79 rokov v kvalifikácií vyhral všetky zápasy a v hlavnej súťaži prehral v 2. kole s Japoncom a skončil na 33. – 64. mieste.

1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu