Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Aký bol šport v roku 2016 - september

Udalosťou bolo striebro cyklotrialistky Janíčkovej na MS a dve medaily karatistov Led. Rovní na ME.

Striebro Janíčkovej
Na majstrovstvách sveta v cyklotriale v Andorre dosiahla ďalší významný úspech rodáčka z Vydrnej Tatiana Janíčková. Z prvej pozície si zaistila postup do šesťčlenného finále, kde skončila druhá za Austrálčankou Jungfelsovou a získala striebro. Kristína Sýkorová zo Záriečia bola siedma.

Svetový Vršatec
Na svetovom šampionáte veteránov v behu do vrchu v Taliansku bol ako dejisko majstrovstiev sveta v roku 2017 vybraný Vršatecký kros – Pruské – Vršatec. Termín je 2. septembra.

Ligové finále v Dubnici
Muži Stavbára Nitra a ženy VŠC Dukla Banská Bystrica obhájili tituly vo finále slovenskej atletickej ligy 2016 v Dubnici. Atlétky VŠC Dukla museli tuho bojovať o prvenstvo s osemnásobným šampiónom Spartakom Dubnica. Striebro si vybojovali dievčatá ŠK ŠOG Nitra, bronz Dubničanky, ktoré vo finálovom kole skončili druhé.

Košíkov memoriál
MFK Ilava usporiadal medzinárodný futbalový turnaj prípraviek U 11 Victory cup, ktorý bol súčasne Memoriál Milana Košíka.
Spomedzi desiatich tímov vo finále MFK Dubnica zdolala Domino Bratislava 3:1.

Ondrášovka cup
Jeden z najväčších mládežníckych futbalových turnajov v Česku – Ondrášovka cup, rozohral kvalifikačné zápolenia o postup medzi elitných 24 tímov do Plzne. Chlapci MŠK Púchov po vlaňajšom 20. mieste v kategórii u 11 štartujú už o kategóriu vyššie – U 12. V prvom kvalifikačnom turnaji vo Valašskom Meziříčí skončili prví a postúpili do druhej fázy.

Ľahké sústo
Hádzanári Pov. Bystrice vyhrali v 1. kole Slovenského pohára vo Vajnoroch 37:15 a postúpili do štvrťfinále.

Striebro a bronz z ME
V v rakúskom Steyri sa konali ME v karate. Štartovali aj štyria pretekári zo Style Karate Lednické Rovne.
Ján Daniš obsadil 3. miesto v kata muži, Matej Chudý vybojoval 2. miesto v kumite do 15 rokov nad 70 kg, Adam Ondráško skončil na 5. mieste v kumite do 18 rokov nad 76 kg, David Dlholucký obsadil 8. miesto.

Druhá Janíčková
Vydrnčanka Tatiana Janíčková obsadila šieste miesto na pretekoch záverečného 5. kola Svetového pohára v cyklotriale v belgických Antverpách a celkovo obsadila druhú priečku.

Slovnaft cup
Pohárová súťaž futbalistov pokračovala 3. kolom. Iskra Borčice prehrala nešťastne doma so Spartakom Trnava 0:1, MŠK Púchov prehral s AS Trenčín 0:3. V súťaži zotrvalo iba Brvnište, keď po remíze 1:1 s Rohožníkom vyhralo v rozstrele 4:2 a je v 4. kole.

Detská tour Petra Sagana
Súľov bol dejiskom finálového preteku Detskej Tour Petra Sagana v horskej cyklistike.
V kategórii mili chlapcov Matej Tomáš z Beluše obsadil konečné tretie miesto.
V kategórii mini dievčat Sofia Ungerová z Košeckého Podhradia sa prepracovala na konečnú druhú priečku. V kategórii mini chlapcov tretiu priečku obhájil Adrián Maják z Dubnice. V kategórii mladších žiačok sa celkovou víťazkou stala Barbora Máčková pred Simonou Bodoríkovou (obe Dohňany).

Turnaj v Prejte vyhrali futbalisti z Kameničian

Prejta usporiadala medzinárodný futbalový turnaj.

O čom píšeme v novinách?

Aktuálne informácie z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava nájdete každý týždeň vo vašom týždenníku MY Noviny stredného Považia (OBZOR).

Predali budovu materskej školy, chcú detské ihrisko. Pribudnúť by mali aj byty

Vo verejnej súťaži predali budovu, kde bola v minulosti materská škola. Už dlhšie neplnila svoj účel.

Ženy vychytali do sveta, majú veľa starých mládencov

Na dedinách ľudia veľa pracovných príležitostí nemajú. Mnohí sa sťahujú do miest alebo odchádzajú do zahraničia. Úbytok ľudí pociťujú najmä koncové obce v podhorských oblastiach.