Streda, 26. júl, 2017 | Meniny má Anna, Hana

Aký bol šport v roku 2016 - september

Udalosťou bolo striebro cyklotrialistky Janíčkovej na MS a dve medaily karatistov Led. Rovní na ME.

Striebro Janíčkovej
Na majstrovstvách sveta v cyklotriale v Andorre dosiahla ďalší významný úspech rodáčka z Vydrnej Tatiana Janíčková. Z prvej pozície si zaistila postup do šesťčlenného finále, kde skončila druhá za Austrálčankou Jungfelsovou a získala striebro. Kristína Sýkorová zo Záriečia bola siedma.

Svetový Vršatec
Na svetovom šampionáte veteránov v behu do vrchu v Taliansku bol ako dejisko majstrovstiev sveta v roku 2017 vybraný Vršatecký kros – Pruské – Vršatec. Termín je 2. septembra.

Ligové finále v Dubnici
Muži Stavbára Nitra a ženy VŠC Dukla Banská Bystrica obhájili tituly vo finále slovenskej atletickej ligy 2016 v Dubnici. Atlétky VŠC Dukla museli tuho bojovať o prvenstvo s osemnásobným šampiónom Spartakom Dubnica. Striebro si vybojovali dievčatá ŠK ŠOG Nitra, bronz Dubničanky, ktoré vo finálovom kole skončili druhé.

Košíkov memoriál
MFK Ilava usporiadal medzinárodný futbalový turnaj prípraviek U 11 Victory cup, ktorý bol súčasne Memoriál Milana Košíka.
Spomedzi desiatich tímov vo finále MFK Dubnica zdolala Domino Bratislava 3:1.

Ondrášovka cup
Jeden z najväčších mládežníckych futbalových turnajov v Česku – Ondrášovka cup, rozohral kvalifikačné zápolenia o postup medzi elitných 24 tímov do Plzne. Chlapci MŠK Púchov po vlaňajšom 20. mieste v kategórii u 11 štartujú už o kategóriu vyššie – U 12. V prvom kvalifikačnom turnaji vo Valašskom Meziříčí skončili prví a postúpili do druhej fázy.

Ľahké sústo
Hádzanári Pov. Bystrice vyhrali v 1. kole Slovenského pohára vo Vajnoroch 37:15 a postúpili do štvrťfinále.

Striebro a bronz z ME
V v rakúskom Steyri sa konali ME v karate. Štartovali aj štyria pretekári zo Style Karate Lednické Rovne.
Ján Daniš obsadil 3. miesto v kata muži, Matej Chudý vybojoval 2. miesto v kumite do 15 rokov nad 70 kg, Adam Ondráško skončil na 5. mieste v kumite do 18 rokov nad 76 kg, David Dlholucký obsadil 8. miesto.

Druhá Janíčková
Vydrnčanka Tatiana Janíčková obsadila šieste miesto na pretekoch záverečného 5. kola Svetového pohára v cyklotriale v belgických Antverpách a celkovo obsadila druhú priečku.

Slovnaft cup
Pohárová súťaž futbalistov pokračovala 3. kolom. Iskra Borčice prehrala nešťastne doma so Spartakom Trnava 0:1, MŠK Púchov prehral s AS Trenčín 0:3. V súťaži zotrvalo iba Brvnište, keď po remíze 1:1 s Rohožníkom vyhralo v rozstrele 4:2 a je v 4. kole.

Detská tour Petra Sagana
Súľov bol dejiskom finálového preteku Detskej Tour Petra Sagana v horskej cyklistike.
V kategórii mili chlapcov Matej Tomáš z Beluše obsadil konečné tretie miesto.
V kategórii mini dievčat Sofia Ungerová z Košeckého Podhradia sa prepracovala na konečnú druhú priečku. V kategórii mini chlapcov tretiu priečku obhájil Adrián Maják z Dubnice. V kategórii mladších žiačok sa celkovou víťazkou stala Barbora Máčková pred Simonou Bodoríkovou (obe Dohňany).