Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Panterom nevyšiel ani šiesty pokus

V I. hokejovej lige Pov. Bystrica nestačila doma na Skalicu

Pov. Bystrica – Skalica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Záhoráci domácich zaskočili už v 2. min, keď zblízka otvoril skóre Smetana. Potom sa hral vyrovnaný hokej, no viac šancí mali domáci. Kubišovu prihrávku minul v oslabení pri prečíslení M. Dolinajec a ostreľovanie Petríkovej brány v 14. min gólom neskončilo. V druhej tretine panteri nevyužili dve presilovky, na čo doplatili, lebo v 34. min pri vylúčení M. Dolinajca Horváth zvýšil na 0:2. Polminútu pred druhou prestávkou dostali Koleda a Kučera desaťminútové tresty a hostia naviac hrali v úvode tretej tretiny neúspešne presilovku. Bystričania sa ďalej snažili o kontaktný gól a šanca sa im naskytla v presilovke. V 48. min si Vereš na trestnej lavici posedel iba šesť sekúnd, pretože kombináciu Kubiša s Palečkom premenil na prvý gól D. Trenčan – 1:2. O chvíľu hrali domáci ďalšiu presilovku, no neskórovali, naopak, Vereš v 52. min zvyšoval na 1:3. Panteri sa nevzdávali a v 55. min mali obrovskú výhodu, keď boli naraz vylúčení hosťujúci Vereš a Kučera. Obrana v čele s gólmanom Petríkom odolala a Pov. Bystrica prehrala so Skalicou aj šiesty vzájomný zápas sezóny.

Góly: 48. D. Trenčan - 2. Smetana, 34. Horváth, 52. Vereš.

POV. BYSTRICA: Kompas – Hriňa, Palovič, Koleda, Niník, Kleinedler, Majerčík – Paleček, D. Trenčan, L. Dolinajec, Kubiš, M. Dolinajec, L. Bednár, Švantner, Miro, Stanislav.

SKALICA: Petrík – Horváth, Škápik, Pavešic, Mikéska, Drahorád, Kukliš – Vereš, Petráš, Vaškovič, Kučera, Kňazev, Smetana, Brodek, Dvonč, Kotzman.

50. kolo: Trnava – Topoľčany 3:5 (0:3, 2:1, 1:1), 32. a 58. Schmidt, 5. Jurák - 14. a 19. Nemček, 14. Kalináč, 39. Kluka, 57. Laššo, Detva – Prešov 2:5 (1:0, 1:3, 0:2), 7. B. Srnka, 34. Říha – 22. Solomončak, 26. Abdul, 32. Pulščák, 45. Bylina, 59. Šimčák, Martin B - Sp. N. Ves 2:3 (0:2, 2:0, 0:1), 25. Sladkovský, 38. Babka - 3. Hamráček, 13. Vaic, 55. M. Findura, Michalovce mali voľno

Orange 20 9 3 0 6 19:32 9

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina z McDonald’s má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Pre
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Dubnici pomohli k medailám aj posily spoza hraníc

V Trnave sa uskutočnili 71. majstrovstvá Slovenska v atletike dospelých.

Motorkár narazil na obrubník, zraneniam podľahol

Motorkár utrpel veľmi ťažký úraz hlavy, bol v bezvedomí. Po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol.

Považskobystričanka Nikoleta Trníková postúpila na ME v Škótsku

V Helsinkách súťažili plavci na ME juniorov.

Viac práce tu ešte nebolo. V kraji chýba množstvo profesií

Nezamestnaných je najmenej Slovákov v histórii. V ktorom okrese je najľahšie zohnať prácu a kde najťažšie? Ako sa zmenil trh práce za 20 rokov? Ako hodnotia súčasnú situáciu na trhu práce personalisti?

Užívajú si aktívnu starobu, sú najstarší v okrese

V Lúkach majú najstaršiu miestu organizáciu Jednoty dôchodcov. Jej členovia si nevedia predstaviť život na dôchodku bez aktivít.