Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Slovenský pohár si z Pov. Bystrice odváža Prešov

Hádzanári Pov. Bystrice po bojovnom výkone nestačili na majstra a obhajcu pohára.

Pov. Bystrica - Prešov 25:35 (15:17) – prvý zápas 30:40

Odvetu začali domáci výborne a po góloch Valla a Š. Macháča viedli v 3. min 2:0. Vallo pokračoval v úspešnej koncovke a jeho ďalších dvoch góloch viedli MŠK v 5. min 4:2. Po znížení na 4:3 chytil Čupryna Chudobovi sedmičku a po góle D. Kroka sa hostia prvýkrát ujali vedenia 4:5 v 9. min. Bystričania bojovali a Š. Macháč ich v 12. min opäť dostal do tesného vedenia 7:6. Potom však Čupryna zavrel bránu, vytiahol niekoľko dobrých zákrokov a na druhej strane hostia štyrmi gólmi v rade otočili v 18. min na 7:10. Boj pokračoval a Pupík s Chudobom o minútu znížili na 9:10. Potom prišla čierna päťminútovka pre MŠK, počas ktorej Tatran dal päť gólov – 9:15. Domácim sa nedarila streľba, pokusy boli slabé alebo nepresné naviac výborný Čupryna v 21. min za stavu 9:13 chytil sedmičku Vallovi.Domáci sa nevzdávali a po troch góloch v rade znížili v 26. min na 12:15, a to ešte Čupryna zneškodnil sedmičku Pupíkovi. V závere prvého polčasu sa domácim podarilo aj vďaka niekoľkým dobrým zákrokom Biela, ktorý striedal Motlíka, znížiť do prestávky na 15:17. Druhý polčas začali hostia dvoma gólmi – 15:19 a ešte v 38. min bol stav 17:21. hráči MŠK však zahodili viacero tutoviek, ktoré buď pochytal Čupryna alebo skončili na žrdi či mimo. Prešov zvýšil na 17:23, ale domáci sa snažili a v 45. min prehrávali 21:25. Potom dostali šancu aj hráči z lavičky, kým hostia hrali takmer neustále v najsilnejšej zostave. Tatran vedenie zvyšoval najmä zásluhu presnejšej streľby, čo domácim chýbalo. O parádny moment sa zaslúžil domáci gólman Biel, ktorý predviedol zákrok večera pri nájazde Sadového. Hráč hostí po trháku chcel efektne zakončiť z otočky no domáci gólman fantasticky zasiahol. Náskok východniarov postupne narástol až na 22:32 a dvakrát viedli Prešovčania až o jedenásť gólov, no M. Kozák, ktorého predtým nešetrne fauloval Sadovyj, uzavrel stav na 25:35.

Po skončení duelu odovzdal Slovenský pohár kapitánovi Prešova Pekárovi predseda SZH Jaroslav Holeša a ešte predtým prebral pohár pre finalistu aj domáci Peter Tumidalský. Pov. Bystrica je po finálovej prehre blízko k účasti v európskych pohároch pre budúci ročník, kde by štartovala v prípade majstrovského titulu Prešova ako zdolaný pohárový finalista.

MŠK: Motlík, Biel, Dobroň – Pupík 4, Cifra 1, Š. Macháč 7, Bystrický, Chudoba 5, Jurák 1, Tumidalský, Strelec, Vallo 6/1, M. Macháč, Hároník , Kardoš, M. Kozák 1.

PREŠOV: Bražnyk, Čupryna – Rábek 10, Šárpataky, Humeňanský 1, Hrstka 8/2, D. Krok 2, Sadovyj 4, L. Urban 2, Číp 4, Pekár, Peškov, Vučko 2, Jankovič 1, Páleš 1, Carapkin.

Vylúčení: 3:5.

Sedmičky: 4/1 – 2/2.