Utorok, 25. júl, 2017 | Meniny má Jakub

Aký bol rok 2016 v športe - november

Udalosťou bol postup hádzanárov Pov. Bystrice v Challenge cupe cez Partizan Belehrad, slovenský titul plavkyne Slovákovej či dve dubnické krosové medaily.

Postup pod košmi
V 1. kole Slovenského pohára basketbalisti IMC Považská Bystrica po prehre v Ivánke pri Dunaji 91:95 vyhrali doma 87:71 a postúpili do 2. kola.

Žiacky výber nepostúpil
V Mestskej športovej hale v Trnave sa uskutočnil kvalifikačný turnaj žiackych výberov ObFZ o postup do finálového turnaja O pohár predsedu ZsFZ 2016. Šesť výberov si medzi sebou zmeralo sily v súboji každý s každým. Na finálový turnaj sa kvalifikovali prvé tri celky z kvalifikácie v Trnave (Trnava, Prievidza, Trenčín). Výber ObFZ Pov. Bystrica s jednou výhrou nepostúpil.
Výsledky: Trnava – Považská Bystrica 10:1, Prievidza – Považská Bystrica 5:4, Senica – Považská Bystrica 7:4, Považská Bystrica – Topoľčany 7:3, Považská Bystrica – Trenčín 1:3.

Bežecká medailová žatva
Na 7. ročníku Behu o pohár festivalu dobrodružných filmov HoryZonty 2016 v Trenčíne súťaže najmladších a žiakov ovládli atletické nádeje Spartaka Dubnica. Medzi staršími žiakmi vyhrali Guga a Suranová. Medzi dospelými vyhral Štefan Štefina a Iveta Hulvátová. Aj druhé priečky absolútneho poradia patrili dubnickým pretekárom – Miroslavovi Ilavskému a Klaudii Žárskej.

Pohárový koniec
Až v 4. kole Slovnaft cupu skončila neuveriteľná púť piatoligového Slovana Brvnište. Po vyradení Domaniže, Hornej Nitry a Rohožníka bola nad jeho sily druholigová Nitra. Aj keď prvý gól dalo Brvnište, nakoniec prehralo vysoko 1:10.

MŠK vyradili Partizan
V šestnásťfinále Challenge cupu v hádzanej mužov dosiahli pekný medzinárodný úspech hádzanári MŠK Považská Bystrica. Po výhre v Belehrade nad známym Partizanom Belehrad 31:23 im ani domáca tesná prehra 28:29 nezabránila v postupu medzi šestnásť najlepších tímov, kde budú mať za súpera Holanďanov.

Suverénna prípravka ObFZ
V Prievidzi sa uskutočnil kvalifikačný turnaj prípraviek výberov šiestich ObFZ o Pohár predsedu ZsFZ. Suverénnym spôsobom prešli turnajom bez zaváhania chlapci výberu ObFZ Považská Bystrica, ktorí zdolali všetkých súperov a spolu so Senicou a Trenčínom postúpili na finálový turnaj do Galanty.
Výsledky: Pov. Bystrica – Trenčín 7:2, Teplička 3, Bednár 2, Pavlovič 2, Pov. Bystrica – Topoľčany 10:2, Teplička 3, Bednár 3, Brunner, Púček, Pavlovič, Kohút, Pov. Bystrica – Trnava 9:3, Púček 3, Pavlovič 2, Kostelanský, Bednár, Brunner, Teplička, Pov. Bystrica – Prievidza 9:1, Púček 3, Teplička 2, Brunner, Pavlovič, Marko, Chleban, Pov. Bystrica – Senica 5:3, Púček 2, Teplička 2, Bednár.

Druhé miesto dievčat
ŠK Fan club Púchov za podpory Lokomotívy Lúky štartoval na turnaji mladších žiačok v Žiline. V konfrontácii so silnými súpermi zdolali AS Trenčín 1:0, remizovali so Žilinou 1:1, prehrali s Ružomberkom 1:2 a po výhre nad Spartakom Trnava 1:0 obsadili výborné druhé miesto.

Trofej putuje na západ
Štadión NTC Poprad hostil turnaj regionálnych výberov dospelých. Vo finále ZsFZ zdolal BFZ 2:1. V drese výberu štartovali aj Tomáš Digaňa (Dubnica) a Samuel Bielik (Púchov).

Striebro a bronz v krose
Na posledný atletickom šampionáte v Šamoríne – Čilistove v krose sa vicemajsterkou Slovenska stala Karin Suranová, v súťaži starších žiakov bol Ľubomír Kubiš (obaja Spartak Dubnica) bronzový.

Úspešní plavci
Na majstrovstvách Slovenska v plávaní v kategórii 11 a 12-ročných medzi najúspešnejšie pretekárky patrila Sara Slováková z Pov. Bystrice, ktorá sa stala majsterkou Slovenska v disciplíne na 200 metrov prsia a dvakrát skončila na striebornej priečke na 100 metrov prsia a 100 metrov polohový pretek. Výborne sa darilo dievčatám Pov. Bystrice aj v štafetách, v silnej konkurencii skončili 4 x 50 metrov voľný spôsob strieborné a na 4 x 50 metrov polohový pretek bronzové. Zloženie štafety Vanesa Ševčíková, Adela Kuchariková, Sara Slováková a Alex Zajacová.
Najúspešnejšou púchovskou plavkyňou bola Lea Kmošenová, ktorej sa podarilo vybojovať tri medaily – na 100 m motýlik bronz, na 100 m voľný spôsob bronz a 50 m voľný spôsob získala striebro.

Dva postupy Púchova
V Prievidzi sa uskutočnil 1. kvalifikačný turnaj zimnej halovej sezóny starších žiakov U 15, kde si postup vybojovali hráči Púchova.
Výsledky: MŠK Púchov – Spartak Myjava 9:4, MŠK Púchov – Baník Horná Nitra 3:1, AS Trenčín – MŠK Púchov 5:1, MŠK Hlohovec – MŠK Púchov 1:6.
1. Trenčín 4 4 0 0 40:7 12
2. Púchov 4 3 0 1 19:11 9
3. Myjava 4 1 1 2 16:24 4
4. Hlohovec 4 1 1 2 10:27 4
5. H. Nitra 4 0 0 4 7:23 0
V Myjave sa uskutočnil kvalifikačný futbalový turnaj mladších žiakov turnaj U 13 ročníka narodenia 2004. V konkurencii tímov prvej ligy Západ sa z postupu tešili aj chlapci MŠK Púchov, ktorí postúpili z druhej priečky.
Výsledky 1. kola kvalifikácie: MŠK Púchov – MFK Skalica 5:1, MŠK Púchov – Spartak Myjava 4:2, MŠK Púchov – AS Trenčín 3:11, MŠK Púchov – Baník H. Nitra 5:1.