Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

V Dubnici rozhodol až dvadsiaty nájazd

V 2. hokejovej lige sme spoznali štvrťfinalistov play off a dvojice o konečné umiestnenie na 17.a 19. mieste.

SKUPINA A

Dubnica - Levice 5:4 sn (1:2, 2:2, 1:0 – 0:0, 1:0) – konečný stav série 2:0

Hostia domácich zaskočili gólom T. Segíňa už v 15. sekunde a vzápätí nezvýšili pri presilovke. V 7. min po Jánošovej prihrávke vyrovnal Brandis. Levice po ďalšej nevyužitej presilovke hrozili a v 15. min P. Segíň dal na 1:2. Aj v druhej tretine bol zápas vyrovnaný. V 23. min strele Tichého prekonal Vozára Šimko – 2:2. O štyri minúty však hostia znova viedli zásluhou Hronca, no v polovici zápasu dali domácim šancu hrať presilovku 5:3. Päť sekúnd pred návratom prvého previnilca v 30. min vyrovnal Šimko po Pozníkovej prihrávke. O päť minút už Dubnica znova prehrávala po góle T. Segíňa 3:4. Tretiu tretinu začali domáci v oslabení, ale potom mali prevahu, no vyťažili z nej iba vyrovnávajúci gól Šimka v 46. min po spolupráci s Chatrnúchom. Stav sa nezmenil ani v predĺžení, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Melichárek premenil úvodný, ale posledný strelec T. Segíň vyrovnal na 1:1. Brandis získal domácim mečbal, no T. Segíň vyrovnal. V siedmej sérii premenil najprv domáci D. Trenčan, no hostí zachránil Bališ a išlo sa ďalej. V desiatej sérii prekonal Vozára Kanaet, a keď Školní nedal, Dubnicčania sa tešili z postupu do štvrťfinále.

Góly: 23., 30. a 46. Šimko, 7. Brandis - 1. a 35. T. Segíň, 15. P. Segíň, 27. Hronec.

Nájazdy: Bališ 0:0, Melichárek 1:0, Kiepeš 1:0, Trokan 1:0, T. Segíň 1:1, Kanaet 1:1, Brandis 2:1, T. Segíň 2:2, Melichárek 2:2, Vrťo 2:2, Brandis 2:2, T. Segíň 2:2, D. Trenčan 3:2, Bališ 3:3, Pozník 3:3, Bališ 3:3, Brandis 3:3, T. Segíň 3:3, Kanaet 4:3, Školník 4:3.

DUBNICA: Dovina – Pozník, Tichý, Baron, Satina, Chatrnúch, Kotlárik, Hrehuš, Mihula – Rastislav Pavlikovský, Šimko, D. Trenčan, Melichárek, Kiška, Brandis, Kuric, Trokan, Kanaet, Hanták, Valach, Jánoš.

LEVICE: Vozár – Školník, Bačkor, Židulják, Pitlanič, Roško, Michalovič - Hronec, T. Segíň, P. Segíň, Vrťo, Bališ, Stankovič, Sucharda, Kiepeš, Schwarz. j

Ďalšie výsledky 2. zápasov 1. kola play off: HC Bratislava - Prievidza 6:3 (2:1, 1:0, 3:2), 2., 14. a 52. Krajč, 29. Galis, 49. Veber, 54. Gron – 5. Holúbek, 48. Paulík, 58. Hús – konečný stav série 2:0, Dynamax Nitra - D. Kubín 7:3 (1:0, 3:1, 3:2), 19. a 22. Ostertág, 50. a 52. Bekényi , 36. Rašovský, 40. Tarnóczy, 45. Šinkovič – 29. a 50. Budaj, 48. Durdiak, konečný – stav série 2:0, Piešťany - Partizánske 4:7 (3:0, 1:5, 0:2), 5. Valo, 7. Rybárik, 13. Žitňanský, 31. Učeň – 24. a 39. Školka, 27. a 29. Tvrdík, 35. Gašparovič, 49. Uhrecký, 59. Sapár - konečný stav série 0:2.

SKUPINA B

2. zápasy 1. kola play off: Humenné - Sabinov 8:1 (1:0, 3:0, 4:1), 50. a 59. Čopák, 4. Podsedlý, 24. Briják, 34. Klouda, 40. Faith, 41. Kmiť, 52. Dancsák – 60. Chovan – konečný stav série 2:0, Brezno – Ružomberok 3:2 pp (1:0, 0:1 1:1 – 1:0), 9. Michalek, 43. Štubňa, 63. Tomaška – 40. Oravec, 42. Knapčík – stav série 1:1, Trebišov - Gelnica 5:1 (3:0, 1:1, 1:0), 4. V. Mojdis, 5. Bojkun, 10. J. Schnelly, 23. Petričko, 50. Czuľba – 38. Renčok - stav série 1:1, R. Sobota - L. Mikuláš B 2:4 (1:0, 1:3, 1:1), 8. Domaev, 34. Škantár – 21. Koniar, 25. Kubáň, 35. Mravec, 44. Pawelski – konečný stav série 0:2.

3. zápasy 1. kola play off: Brezno – Ružomberok 4:1 (2:0, 0:1, 2:0), 3. Laubert, 20. Šmálik, 46. Znak, 48. Longauer – 22. Husarčík konečný stav série 2:1, Trebišov - Gelnica 4:3 (1:0, 1:1, 2:2), 25. a 47. J. Schnelly, 6. Petričko, 59. V. Mojdis – 34. Hadbavný, 46. Leskovjanský, 58. Zavacký - konečný stav série 2:1.

O UMIESTNENIE

2. zápas:

KMH Budapešť - Púchov 6:5 pp (2:2, 1:3, 2:0 – 1:0) – konečný stav série 2:0

V 5. min dostal Faktor osobný trest 10 minút a o polminúty už domáci viedli po góle Ódryho. Pri presilovke v 8. min po prihrávke Dvorského vyrovnal T. Bajtala. Hostia nevyužili presilovku a v 12. min inkasovali gól od Fektiho – 2:1. Hostia bojovali a v 15. min Viedenský vyrovnal na 2:2. Púchov iba s dvoma útokmi bol nebezpečný aj po prestávke a v 27. min Zemko dal na 2:3. O tri minúty sa začínalo znova po góle Szücsa. O chvíľu hrali hostia presilovku, ktorú po niekoľkých sekundách využil v 31. min Viedenský – 3:4. Po Panáčkovej prihrávke v 36. min Lukáč zvýšil nádeje hostí na rozhodujúci tretí duel – 3:5. Hostí v úvode tretej tretine oslabil práve strelec gólu Lukáč a v 41. min v presilovke dal kontaktný gól Varga – 4:5. Púchov sa ubránil dlhej presilovke 5:3, no potom podobnú šancu nevyužil. V 58. min sa domáci dočkali, lebo Fülöp poslal duel do predĺženia. Hostia boli aktívnejší a chceli si predĺžiť pobyt v Maďarsku aj na nedeľu, no proti bol v 62. min Fekti – 6:5.

Góly: 12. a 62. Fekti, 5. Ódry, 30. Szücs, 45. Varga, 58. Fülöp – 15. a 31. Viedenský, 8. T. Bajtala, 27. Zemko, 36. Lukáč.

KMH Budapešť: Hajek – Horváth, Kiss, Balla, Pozsár, Nagy, Vajda, Kaiser, Sándorffy – Holéczy, Fülöp, Fekti, Ódry, Papp, Szücs, Varga, Berendi, Rull, Schellin, Fischer, Szabó.

PÚCHOV: Kučík – Flašík, K. Teska, Kolečkář, Lukáč, Dobiaš, Matušů - Dvorský, Panáček, T. Bajtala, Zemko, Faktor, Viedenský.

Ďalší zápas: Senica - Bardejov 8:3 (0:1, 5:2, 3:0), 28. a 39. Krč, 45. a 47. Pavlík, 21. Planka, 21. Jamárik, 22. Daniel, 47. Fian - 19. Forgáč, 24. Jurko, 33. Lukaček – konečný stav série 2:0.