Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Panterom nestačilo dvojgólové vedenie

V predposlednom kole základnej časti 1. hokejovej ligy hrala Pov. Bystrica v Trnave.

Trnava - Pov. Bystrica 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Panterom vyšiel úvod na výbornú a už po Hriňovej prihrávke zakončil únik v 13. sekunde vedúcim gólom Paleček. Domácich gól zaskočil, hra sa im nedarila gól. Hostia kontrolovali vedenia a v 15. min Kubiš po spolupráci s oboma Dolinajcovcami zvýšil na 0:2. Trnava v závere tretiny zvýšila aktivitu, gólovú šancu Betáka zneškodnil Kompas, no v tej istej minúte ho prekonal Szalay – 1:2. Druhú tretinu začali Trnavčania presilovkou pri vylúčení Pardavého a v 23. min ju využil Glemba, ktorý zblízka nezaváhal – 2:2. Neuplynula ani minúta a v 24. min po Ševčíkovej strele dopravil puk do siete Hrbáčik – 3:2. V polovici zápasu mohlo byť vyrovnané, no domáci gólman zmaril šancu Palečka. Do konca tretiny sa stav nezmenil, pretože panteri trafili žrď. V záverečne časti boli šance na oboch stranách, no skóroval iba Okoličány v 48. min – 4:2. Potom dostal domáci Beták trest 2 + 10 minút, ale po minúte faulovali aj Bystričania a bolo po presilovke. Panteri nevyužili ani ďalšiu presilovku a v závere namiesto snahy o zmenu stavu dohrávali oslabení.

Góly: 19. Szalay, 23. Glemba, 24. Hrbáčik, 48. Okoličány - 1. Paleček, 15. Kubiš.

TRNAVA: Košarišťan – Reho, Poláček, Roth, Mrázik, Mihalko, Žilinský – Schmidt, Okoličány, Glemba, Čunderlík, Szalay, Beták, Hrbáčik, Lukačovič, Mrava, Ševčík, Kamenický, Brzák.

POV. BYSTRICA: Kompas – Hriňa, Palovič, Prášek, Niník, Kleinedler, Majerčík – Paleček, D. Trenčan, Pardavý, L. Dolinajec, Kubiš, M. Dolinajec, Švantner, Stanislav, F. Hudec.

53. kolo: Topoľčany – Skalica 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1), 8. Kalináč, 15. Nemček, 40. Klenko, 53. Priganc – 12. a 53. Kňazev, 41. a 62. Vaškovič, 27. Vereš, Detva – Martin B 6:2 (0:0, 2:0, 4:2), 45. a 60. Poliaček, 29. B. Srnka, 32. Valjent, 57. Török, 58. Videlka – 48. Babka, 49. Simon, Michalovce - Sp. N. Ves 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), 17. Drotár - 7. a 19. O. Štefanka, 38. Vaic, 53. Ondov, Prešov mal voľno

1. Prešov 48 32 7 9 211:117 107

2. Detva 48 31 5 12 218:119 100

3. Michalovce 48 28 8 12 190:115 97

4. Topoľčany 48 22 10 16 171:146 83

5. Skalica 48 25 5 18 171:149 82

6. Sp. N. Ves 48 22 5 21 153:151 73

7. Trnava 48 19 5 24 153:198 63

8. Pov. Bystrica 49 9 4 36 123:218 33