Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Motlík vygumoval Holanďanov, veľká postupová šanca MŠK

V prvom osemfinále Challenge cupu v hádzanej hostila Pov. Bystrica súpera z Holandska.

MŠK Pov. Bystrica - JMS Hurry Up 30:19 (12:11)

Prvý duel osemfinále Challenge cupu začal obojstranne nepresne. Dva pokusy hostí zlikvidoval Motlík, na druhej strane v sieti neskončili technické strely Pupíka (nad) a Š. Macháča (brvno). Skóre otvoril Suelman, no Pupík so Š. Macháčom nezaváhali – 2:1. Hostia vyrovnali a potom si Motlík pripisoval ďalšie zákroky. MŠK viedli po dvoch góloch Chudobu v 9. min 4:2, no potom prišli nedôrazné zakončenie, keď dvakrát brankárovi súpera pomohla žrď. Nebezpečný krídelník Falke sa ľahko presadzoval a keď sa pridal aj Trainavicius, v 17. min viedli Hurry Up 5:7. Tréner Straka si zobral oddychový čas, čo tímu pomohlo. Š. Macháč s Tumidalským vyrovnali na 7:7 a na uznanie regulárneho gólu Valla si hala musela chvíľu počkať – 8:7 (21. min). V ďalšom priebehu domáci vždy viedli, no Holanďania dokázali prekonať veľmi dobre chytajúceho Motlíka a štyrikrát v rade dokázali vyrovnať. V 29. min krídelník Mik potešil fanúšikov oranjes gólom na 11:11, no málokto tušil, že podobnú radosť budú zažívať až po poriadnej odmlke. Niekoľko sekúnd pred prestávkou sa presadil Š. Macháč a svojím tretím gólom dal na 12:11. Po prestávke sa začali diať veci. Domáci zagresívnili obranu, získavali lopty v obrane a chodili do smrtiacich protiútokov. V bráne stiahol Motlík roletu a začala jeho show. Holanďanom trvalo deväť minút, kým ho v druhom polčase prekonal zdiaľky Balas. No to už pred gólom svietil na ukazovateli skóre stav 19:11 a hostia pretrhli osemgólovú šnúru MŠK. O domáce góly sa v týchto chvíľach delili väčšinou Chudoba so Š. Macháčom, no absolutórium si zaslúžili všetci. Za stavu 20:12 sa o streľbu začal starať Vallo a v 45. min Pov. Bystrica viedla desaťgólovým rozdielom 23:13. Súper už zjavne rezignovala nemal síl na obrat. Domáci niekoľkokrát šance uponáhľali, no hostia to nedokázali využiť na zníženie. Aby udržal hráčov v koncentrácii, zareagoval tréner Straka oddychovým časom a Bystričania v závere navýšili výhru na jedenásťgólový rozdiel, ktorý je veľmi sľubný pred odvetou. Po zápase takmer plná hala aplaudovala domácim hráčom. Pochvalu si zaslúžia všetci, no mimoriadne vyčnieval výkon 47- ročného Radka Motlíka, ktorý mal v zápase takmer 50 – percentnú úspešnosť zákrokov.

MŠK: Motlík, Biel, Dobroň – Pupík 6, Cifra 1, Š. Macháč 7, Chudoba 7/2, Jurák, Tumidalský 1, Strelec, D. Valášek, Vallo 8, M. Macháč, Hároník, Kardoš, M. Kozák.

HURRY UP: Greevink, Kremer, Aagaard - Hemmes, Berendsen 3, Suelman 1, Balas 1, Mik 1, Bernatavicius 2, Trainavicius 4, Boonstra 2, Fiege, Falke 5/2, Heusmann, Marx.

Vylúčení: 4:3.

Sedmičky: 2/2 – 2/2.

Hlasy po zápase:

Václav Straka (MŠK): „Nezačali sme najlepšie, nedarila sa nám streľba, súper hral dobre, ale postupne sme sa dostávali do tempa. Po prestávke chalani zabrali, výborne bránili, presne zakončovali a súper potom rezignoval. Ďakujem im za výkon, skvele zachytal Motlík. Pokiaľ ide o naše šance na postup, sme na polovici cesty do štvrťfinále, ešte musíme zvládnuť odvetu v Holandsku.

Martin Vlijm (Hurry Up): V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, vyhovovala nám pomalá hra domácich. V druhom polčase sme nezachytili úvod, inkasovali sme sedem gólov v rade, čo hráčov demotivovalo. Keď sa k tomu pridal výnimočný výkon gólmana, súper vysoko vyhral. V odvete sa však pokúsime stratu zlikvidovať.

Peter Tumidalský (MŠK): Súperovi ďakujeme za fair hru, hrali od úvodu rýchlo, nebezpečne zakončovali. Potom sme sa rozohrali a išli sme za výhrou a s jedenásťgólovým rozdielom sme spokojní.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.