Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Motlík vygumoval Holanďanov, veľká postupová šanca MŠK

V prvom osemfinále Challenge cupu v hádzanej hostila Pov. Bystrica súpera z Holandska.

MŠK Pov. Bystrica - JMS Hurry Up 30:19 (12:11)

Prvý duel osemfinále Challenge cupu začal obojstranne nepresne. Dva pokusy hostí zlikvidoval Motlík, na druhej strane v sieti neskončili technické strely Pupíka (nad) a Š. Macháča (brvno). Skóre otvoril Suelman, no Pupík so Š. Macháčom nezaváhali – 2:1. Hostia vyrovnali a potom si Motlík pripisoval ďalšie zákroky. MŠK viedli po dvoch góloch Chudobu v 9. min 4:2, no potom prišli nedôrazné zakončenie, keď dvakrát brankárovi súpera pomohla žrď. Nebezpečný krídelník Falke sa ľahko presadzoval a keď sa pridal aj Trainavicius, v 17. min viedli Hurry Up 5:7. Tréner Straka si zobral oddychový čas, čo tímu pomohlo. Š. Macháč s Tumidalským vyrovnali na 7:7 a na uznanie regulárneho gólu Valla si hala musela chvíľu počkať – 8:7 (21. min). V ďalšom priebehu domáci vždy viedli, no Holanďania dokázali prekonať veľmi dobre chytajúceho Motlíka a štyrikrát v rade dokázali vyrovnať. V 29. min krídelník Mik potešil fanúšikov oranjes gólom na 11:11, no málokto tušil, že podobnú radosť budú zažívať až po poriadnej odmlke. Niekoľko sekúnd pred prestávkou sa presadil Š. Macháč a svojím tretím gólom dal na 12:11. Po prestávke sa začali diať veci. Domáci zagresívnili obranu, získavali lopty v obrane a chodili do smrtiacich protiútokov. V bráne stiahol Motlík roletu a začala jeho show. Holanďanom trvalo deväť minút, kým ho v druhom polčase prekonal zdiaľky Balas. No to už pred gólom svietil na ukazovateli skóre stav 19:11 a hostia pretrhli osemgólovú šnúru MŠK. O domáce góly sa v týchto chvíľach delili väčšinou Chudoba so Š. Macháčom, no absolutórium si zaslúžili všetci. Za stavu 20:12 sa o streľbu začal starať Vallo a v 45. min Pov. Bystrica viedla desaťgólovým rozdielom 23:13. Súper už zjavne rezignovala nemal síl na obrat. Domáci niekoľkokrát šance uponáhľali, no hostia to nedokázali využiť na zníženie. Aby udržal hráčov v koncentrácii, zareagoval tréner Straka oddychovým časom a Bystričania v závere navýšili výhru na jedenásťgólový rozdiel, ktorý je veľmi sľubný pred odvetou. Po zápase takmer plná hala aplaudovala domácim hráčom. Pochvalu si zaslúžia všetci, no mimoriadne vyčnieval výkon 47- ročného Radka Motlíka, ktorý mal v zápase takmer 50 – percentnú úspešnosť zákrokov.

MŠK: Motlík, Biel, Dobroň – Pupík 6, Cifra 1, Š. Macháč 7, Chudoba 7/2, Jurák, Tumidalský 1, Strelec, D. Valášek, Vallo 8, M. Macháč, Hároník, Kardoš, M. Kozák.

HURRY UP: Greevink, Kremer, Aagaard - Hemmes, Berendsen 3, Suelman 1, Balas 1, Mik 1, Bernatavicius 2, Trainavicius 4, Boonstra 2, Fiege, Falke 5/2, Heusmann, Marx.

Vylúčení: 4:3.

Sedmičky: 2/2 – 2/2.

Hlasy po zápase:

Václav Straka (MŠK): „Nezačali sme najlepšie, nedarila sa nám streľba, súper hral dobre, ale postupne sme sa dostávali do tempa. Po prestávke chalani zabrali, výborne bránili, presne zakončovali a súper potom rezignoval. Ďakujem im za výkon, skvele zachytal Motlík. Pokiaľ ide o naše šance na postup, sme na polovici cesty do štvrťfinále, ešte musíme zvládnuť odvetu v Holandsku.

Martin Vlijm (Hurry Up): V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, vyhovovala nám pomalá hra domácich. V druhom polčase sme nezachytili úvod, inkasovali sme sedem gólov v rade, čo hráčov demotivovalo. Keď sa k tomu pridal výnimočný výkon gólmana, súper vysoko vyhral. V odvete sa však pokúsime stratu zlikvidovať.

Peter Tumidalský (MŠK): Súperovi ďakujeme za fair hru, hrali od úvodu rýchlo, nebezpečne zakončovali. Potom sme sa rozohrali a išli sme za výhrou a s jedenásťgólovým rozdielom sme spokojní.