Dubnickí hokejisti sú v semifinále!

V druhom zápase potvrdili hráči MHK svoje kvality v súboji s L. Mikulášom B.

ŠTVRŤFINÁLE

Dubnica - L. Mikuláš B 10:4 (3:0, 1:3, 6:1) – konečný stav série 2:0

Hostia prišli v oklieštenej zostave a už v 45. sekunde inkasovali gól, ktorý dal Šimko. Vo vyrovnanom zápase obaja súperi nevyužili presilovku, no v 15. min Kanaet po Lezovej prihrávke zvýšil na 2:0. O dve minúty potešil 1500 divákov tretím gólom Brandis a zdalo sa, že Dubnica má postup vo vrecku. Do druhej tretiny vstúpili Liptáci s veľkým úsilím a snahou zmeniť stav a v 24. min ich snahu korunoval gólom Koniar – 3:1. Šimko o chvíľu po súboji so súperom dostal o jeden dvojminútový trest naviac a v presilovke v 25. min po ôsmich sekundách znížil Pavlovič na 3:2. Liptáci zacítili šancu a v 31. min bolo vyrovnané po góle Koniara na 3:3. Dubnica pridala a v 32. min po Šimkovej prihrávke Jánoš dal na 4:3. V tretej tretine domáci lepšie korčuľovali, mali prevahu a v 43. min Melichárek zvýšil na 5:3. O minútu sa presadil Šimko – 6:3. Hostia zdvihli hlavy a o polminútu Oravec zdramatizoval duel gólom na 6:4. Dubnica mohla zasadiť hosťom definitívne k. o. v dvoch presilovkách, ale nestalo sa. Hostia z Liptova nepotrestali vylúčenie Barona a v 54. min pykali, keď Kuric zvyšoval na 7:4 a o devätnásť sekúnd dosiahol Šimko hetrik – 8:4. Zápas bol rozhodnutý, no na ľade sa iskrilo. V 55. min Brandis a S. Šimko dostali tresty na 5, 10 minút a do konca zápasu a domáci hráč naviac aj dvojminútový trest. V oslabení v 57. min Kanaet dal deviaty gól a túžbu divákov po desiatom góle vypočul v 58. min Kotlárik – 10:4. Dubnica postúpila už do semifinále play off, kde ju čaká Brezno.

Góly: 1., 45. a 55. Šimko, 15. a 57. Kanaet, 17. Brandis, 32. Jánoš, 43. Melichárek, 54. Kuric, 58. Kotlárik – 24. a 31. Koniar, 25. Pavlovič, 46. Oravec.

DUBNICA: Dovina – Pozník, Mikuš, Baron, Satina, Kotlárik, Hrehuš – Rastislav Pavlikovský, Melichárek, Jánoš, Kiška, Brandis, Lezo, Trokan, Kanaet, Kuric, Šimko, Valach, Hanták.

L. MIKULÁŠ B: Melna – S. Danko, Fiala, F. Danko, Holiga – Pawelski, Matejka, Kubáň, Oravec, Pavlovič, Koniar, Martínek, Bacúr.

2. zápasy:

Brezno - Dynamax Nitra 6:1 (2:0, 2:0, 2:1), 6. Šmálik, 14. Michalek – 35. Pinka, 40. S. Srnka, 44. Znak, 59. Longauer – 47. Daniška – konečný stav série 2:0.

HC Bratislava - Trebišov 8:0 (1:0, 4:0, 3:0), 26., 40. a 59. T. Jaško, 4. a 54. Gron, 21. Haring, 32. Ernst, 51. Krajč, – konečný stav série 2:0.

Humenné - Partizánske 7:1 (3:0, 2:1, 2:0), 4., 10. a 18. Dancsák, 29. a 37. Faith, 45. Čopák, 60. Komarnickis – 25. Tvrdík.