Prečín nevyužil presilovku, Borčice zabrali naplno

Sumár 33. kola 4. futbalovej ligy

Partizánske – Domaniža 0:0

Za silného vetra, ktorý sa podpísal pod kvalitu hry, sa prvá gólová šanca črtala domácim. V 11. min Obert hlavou predĺžil loptu Kučerovi, ktorý nasadil k povestnému šprintu, no pred veľkým vápnom ho rukou nedovolene zastavil Svoboda. V 18. min zaujal Svitekov ďalekonosný pokus, ktorý Gašparík bezpečne schoval v náručí a o minútu domáci gólman včasným vybehnutím prikryl loptu pred dobiehajúcim Lednickým. V 38. min Sedláček z pravej strany hľadal v malom vápne Kučeru, obrancovia hostí ho však včas odzbrojili. Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu prenikol do šestnástky hostí Kučera a z jeho centra Slivka hlavou poslal loptu nad bránku. V 52. min domáci s vetrom v chrbtoch založili rýchlu akciu po ľavom krídle, odkiaľ Slivka našiel nabiehajúceho Oberta, ktorý z dvanástich metrov ale netrafil loptu podľa predstáv a tá putovala mimo žrdí. V 69. min bol blízko úvodného gólu jari Slivka, no jeho strela zo štandardky z 30 metrov skončila na spojnici. O tri minúty Nižňanského zatočenú loptu z rohu Zdurienčík s námahou vyškriabol. V 83. min Slivka kolmicou vysunul do šestnástky Mana, ten sa chcel zasekávačkou zbaviť Šterdasa, ktorý ho však v súboji na zemi pridržal a zbavil šance. Domáci sa v záverečnom nápore mohli predsa len radovať. Proti bol ale Zdurienčík, ktorý v prvej minúte nadstaveného času vyškriabol od žrde Kučerkovu krížnu prízemnú strelu spoza šestnástky.

Rozhodoval Kollárik, ŽK: Kompas – Haviar, M. Košút, Braciník, 120 divákov.

TEMPO: Gašparík – Kompas, Křapka, Nový, Nižňanský (80. Kučerka), Sedláček, Šmitala (67. Mano), Benca (89. Dobiaš), Slivka, Obert, Kučera.

PARTIZÁN: Zdurienčík – Michal Petrík, Svoboda, M. Šterdas, Miroslav Kvaššay, Braciník, D. Augustín, Haviar, M. Košút, T. Lednický (75. Blažek), Svitek (89. Šimek). (MP)

Prečín – Šimononovany 0:1 (0:0)

Už v 15. minúte fauloval Rybanský zozadu unikajúceho Hybbena a dostal červenú kartu. V 19. minúte Gramblička vyrazil Hybbenovu strelu na roh. Hostia dobre bránili a snažili sa o brejky. V 30. minúte ušiel Sobota, ale Miščík loptu vyrazil na roh, po ktorom zabránil gólu po strele Kodaja. V 38. minúte bol v šanci Kmošena, no z uhla pálil nepresne. Druhý polčas začal aktivitou domácich a v 47. minúte Hybben zblízka netrafil bránu a v 49. minúte Strapkovu strelu zablokoval obranca. V 53. minúte po centri Strapko trafil z troch metrov žrď odkrytej brány a v 57. minúte Michalcova technická strela skončila na brvne. Prečínu sa herne nedarilo, hral komplikovane a súper čakal na šancu. Hybben v 66. minúte mieril nad a v 70. minúte Pauer zblízka prestrelil ránu hostí. Po prieniku Sobotu Laurinec v 75. minúte medzi štyrmi hráčmi domácich dokázal prekonať Miščíka – 0:1. Tlak domácich neprichádzal, chýbal pokoj a jedinú možnosť mal v 90. minúte po skrumáži T. Orávik, no ležiaci brankár mu loptu včas uchmatol.

Gól: 75. Laurinec.

Rozhodoval Kasznár, ŽK: Sádecký, ČK: 15. Rybanský, 150 divákov.

PREČÍN: Miščík – Boško, Vrábel, Kmošena (54. T. Orávik), Sádecký, Zigo, Strapko, Michalec, Pauer, Hybben, J. Košút (71. T. Kopáč).

ŠIMONOVANY: Gramblička – Žiak, Varga, Sobota, Oršula, Rybanský, Laurinec, Chrenko, Gális, Kodaj (88. Adamček), Žikavský. JOZEF ŠPROCHA

Hlohovec – Borčice 0:3 (0:1)

Domáci sa snažili hrať s favoritom stretnutia vyrovnanú partiu a hoci mali Borčice loptu viac na svojich kopačkách, šance sa nerodili. Skôr na domácej strane mohol prísť úder, ak by Suchánek vo vnútri šestnástky zakončoval z prvej. V 38. min však dlhú nakopnutú loptu Barčíkom ešte stihol z autovej čiary odcentrovať Novák, hoci domáci očakávali, že už skončí v aute a E. Le Giang otvoril skóre. V úvode druhého polčasu domáci zatlačili a snažili sa o vyrovnanie, no prišla rýchla kontra hostí po chybe v strede poľa a Zuziak strelou dával na 0:2. Po následnej rozohrávke sa hostia zmocnili lopty, Barčík povyzvŕtal domácu obranu a gólom na 0:3 ukončil zápas. Zvyšné minúty sa hrali podľa scenára hostí, ktorí sa po vedení dostali do svojho tempa.

Góly: 37. E. Le Giang, 54. Zuziak, 55. Barčík.

Rozhodoval Šlosár, ŽK: Svíba, Suchánek, 150 divákov.

HLOHOVEC: Planický – M. Habán, Svíba, Andrássy (87. Moravčík), Veľký, Cabadaj, Došek, Planieta (69. Srnec), D. Habán (59. Gubala), Adamík, Suchánek. Tréner J. Dekýš.

BORČICE: Bobot – Križko (74. L. Slávik), Hanzel, Barčík, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák (85. Lončík), Zuziak, Náther, E. Le Giang (69. Mačina). Tréner A. Homér. (STC)

N. Dubnica – Tr. Stankovce odložené

Zápas bol pre rekonštrukciu šatní preložený na 12. 4. o 16. h

Ďalšie výsledky 33. kola: Malženice – Častkovce 3:1 (1:1), 24. Pikulík, 80. Vdovjak, 86. Benkovský – 14. Janočvič, Boleráz – Vrbové 2:1 (1:0), 35. a 52. Mackovčín – 74. Verchola, Jaslovské Bohunice – Trenčianske Teplice 0:1 (0:0), 73. Šiko, Holíč a Myjava B mali voľno.

1. Borčice 16 14 1 1 50:8 43

2. Malženice 16 9 5 2 35:16 32

3. Myjava B 15 7 5 3 29:16 26

4. Častkovce 16 7 5 4 21:16 26

5. J. Bohunice 16 6 5 5 22:14 23

6. Boleráz 16 6 4 6 24:20 22

7. N. Dubnica 15 5 6 4 19:15 21

8. Tr. Stankovce 15 6 3 6 18:18 21