Pruské vykročilo za obhajobou titulu úspešne

Vo florbalovej extralige žien začala štvrťfinálová séria play off.

ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF

Pruské - K. N. Mesto 15:1 (3:0, 7:1, 5:0)

Už v 1. min otvorila skóre L. Dobrodejová, no domáce napriek prevahe, do konca tretiny pridali už iba dva góly a viedli 3:0. Úvod druhej časti pripomínal smršť a v 27. min viedlo Pruské už 9:0. Potom tempo upadlo a po hluchej desaťminútovke Žideková dala čestný gól Kysučaniek. Polminútu pred druhou prestávkou potešila fanúšikov desiatym gólom V. Dobrodejová. V tretej tretine majsterky kontrolovali hru a od 45. do 53. min dali ďalších päť gólov – 15:1.

Góly: 7., 21. a 24. Trošková, 18., 23. a 40. V. Dobrodejová, 24., 50. a 53. Bližňáková, 1. L. Dobrodejová, 24. Šidlová, 27. Hrehušová, 45. Kňažková, 52. Bachorcová, 52. K. Behancová – 39. Žideková.

1. zápasy: Sp. N. Ves – Michalovce 7:2, Nemšová - FTVŠ UK Bratislava 4:5 pp, Tvrdošín - Prešov 8:3.

Pruské - K. N. Mesto 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

Zápas sa vôbec nepodobal na sobotňajší, hosťujúce hráčky pozorne bránili a v 10. min sa ujali vedenia. Pruštiankam sa strelecky nedarilo, až v 17. min vyrovnala V. Dobrodejová. Druhá tretina mala pre Pruské šokujúci úvod, lebo už v 8. sekunde inkasovali druhý gól. Strelecké trápenie pokračovalo až do 30. min, kedy vyrovnala Kňažková, no v 35. min Kysučanky išli tretíkrát do vedenia – 2:3. Až v úvode tretej tretiny sa domácim podarilo prelomiť obranný val súperiek. Bližňáková v 42. min vyrovnala a o tri minúty Trošková prvýkrát poslala Pruské do vedenie – 4:3. Namiesto jasnej záležitosti hráčky K. N. Mesta stále bojovali a v 50. min bolo odrazu 4:4. Pruské sa snažilo o víťazný gól, no vyslobodenie priniesla až strela Troškovej v 59. min.

Góly: 45. a 59. Trošková, 17. V. Dobrodejová, 30. Kňažková, 42. Bližňáková - 10. a 50. Tomová, 21. Žideková, 35. Škvrndová.

2. zápasy: Sp. N. Ves – Michalovce 10:5 – stav série 2:0, Nemšová - FTVŠ UK Bratislava 4:3 sn – stav série 1:1, Tvrdošín – Prešov 11:7 – stav série 2:0.