Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Zo štvrtoligistov uspel iba jediný

V 4. futbalovej lige bolo ťahákom derby v N. Dubnici, nedarilo sa prvému a ni poslednému tímu

Jaslovské Bohunice – Borčice 3:2 (1:1)

Domáci pripravili neohrozenému lídrovi druhú prehru v súťaži. V dobrom zápase začali hostia aktívnejšie a mali aj viac loptu na kopačkách, ale domáci sa sústredili na defenzívu, ktorá bola naozaj pevná a odolala aj nebezpečným štandardkám z kopačky Barčíka. V 16. min sa uvoľnil Pavlík, bol v pokutovom území faulovaný a z nariadenej penalty poslal domácich do vedenia Krajčovič – 1:0. V 42. min prišlo vyrovnanie po centri Barčíka a teči Mravca – 1:1. V úvode druhého polčasu išli hostia do vedenia po totožnej akcii ako v prvom polčase, s tým, že loptu tečoval A. Plavšič. Domáci sa osmelili a snažili sa využiť aj slabší vietor. V 64. min napádali rozohrávajúceho Hanzela, ktorý si chcel pomôcť malou domov, no poslal ju takú prudkú, že na prekvapenie všetkých skončila v bráne – 2:2! J. Bohunice sa ešte viac osmelili a po narážačke s Krajčovičom sa o zvrat postaral Machovič krížnou strelou priamo do šibenice – 3:2. Hostia v závere zatlačili, ale prehru už neodvrátili. Domácim bolo po zápase veselo, nakoľko sa stavili, že v prípade výhry ostrihajú dohola trénera aj vedúceho mužstva.

Góly: 17. Krajčovič (11m), 64. vlastný Hanzel, 69. Machovič – 42. Mravec, 55. A. Plavšič.

Rozhodoval Pucher, ŽK: Pavlík, 200 divákov.

J. BOHUNICE: Matejkovič – Meško, Jakubička, Lančarič, Krajčovič (75. Dobiš), Doka, Machovič (80. Buchanec), Halmo (89. Koleno), Poláček, Janso, Pavlík. Tréner P. Maron.

BORČICE: Bobot – Križko, Hanzel (85. Púpala), Barčík, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák, Zuziak (70. Mačina), Náther, E. Le Giang (59. L. Slávik). Tréner A. Homér. (STC)

Prečín – Vrbové 0:1 (0:0)

Domáci začali útočne, hostia vyrovnali hru a mali viac šancí. Boškovu strelu v 2. min kryl Grežo a o minútu Železník vyskúšal Miščíka. Pauer mieril v 8. min vedľa a v 12. min Miščík trikrát za sebou zasahoval po rohu hostí. Grežo v 16. min včas vybehol proti Michalcovi a v 23. min Vrábel v poslednej chvíli zastavil Železníka. Grežo vychytal osamoteného Pauera a Miščík v 34. min zachraňoval pred Železníkom. Hybben v 44. min neuspel po prieniku. V 48. min Pauer hlavičkoval po rohu vedľa a v 51. min Sumerovu peknú strelu zneškodnil Miščík. Domáci brankár zachránil v 54. min pred Železníkom, o minútu Hudekovu strelu vyrazil brankár a Strapko poslal loptu vedľa. Ďalšie pokusy na oboch stranách boli nepresné. Pauer v 76. min hlavičkoval vedľa a v 85. min po chybe obrany Zelenay ponad vybiehajúceho Miščíka dal víťazný gól hostí.

Gól: 85. Zelenay.

Rozhodoval Obeda, bez ŽK, 150 divákov.

PREČÍN: Miščík – Boško, Vojtek (46. Kmošena), Vrábel, Sádecký, Zigo (80. Škrabák), Strapko (85. J. Košút), Michalec, Pauer, Hybben, Hudek.

VRBOVÉ: Grežo – Michálek, Ďuračka, Vlado, Blaško, Sumer, Prosňanský, Majgot, Gažík (46. Spál), Andrísek (88. Šimor), Železník (61. Zelenay). ADRIÁN DEMÁČEK

N. Dubnica – Domaniža 1:0 (0:0)

V 2. min Burdejov center obrana hostí zrazila na roh a v 3. min Kucharík z priameho kopu pálil nad. Zaťko chytil krížnu strelu M. Košúta v 6. min a strieľaný center Burdeja kryl Zdurienčík. Miroslav Kvaššay neprestrelil obranný val v 18. min a v 23. min Maníkov center poslal Burdej hlavičkou iba do brankára. Ďalší Burdejov pokus 25. min zrazila obrana, Ranuša v 31. min zaváhal v šanci. V 38. min Burdej netrafil odkrytú bránu, v 43. min Ranuša trafil v šanci iba spoluhráča a Švikruha v 44. minul bránu. V 47. min po faule na Ranušu premenil Minárik jedenástku - 10. Z protiútoku Miroslav Kvaššay neprekvapil Zaťka, ktorého v 52. min neprekonal Michal Petrík a 53. min ani M. Košút. O tri minúty Maník nedočiahol Minárikov center a potom od 60. do 66. min postupne Blažek hlavou a dvakrát Petrík neprekonali výborného gólmana Zaťka. V 74. min Žifčák po Maníkovom priťuknutí zakončil slabo a v 80. min štipľavu Držíkovu strelu zneškodnil brankár hostí. Priamy kop Augustína v 82. min z 30 metrov chytil Zaťko, Minárik o minútu trafil žrď a v 85 min po skrumáži hostia nedopravili loptu zblízka do siete. V 87. min mohol vyrovnať Augustín, lenže prestrelil bránu.

Góly: 47. Minárik (11 m).

Rozhodoval Feranec, ŽK: Pilný – M. Košút, 100 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej (89. Tadlánek), Kucharík, Behan, Ranuša, Pilný (72. Žifčák), Maník, Švikruha, Držík (80. Zelnický), Minárik, Lendvay.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Haviar, Svoboda, M. Šterdas, Miroslav Kvaššay, Braciník, Augustín, Blažek (74. Špánik), Michal Petrík, T. Lednický, M. Košút. VINCENT BEZDEDA

Ďalšie výsledky 18. kola: Partizánske – Častkovce 2:0 (1:0), 5. Křapka (11 m), 61. Mano, Hlohovec – Šimonovany 0:1 (0:0), 90. Žikavský, Boleráz – Myjava B 2:0 (2:0), 2. Lalík, 29. Mackovčín, Holíč – Trenčianske Teplice 2:3 (2:0), 19. Privrel, 21. Mihálik – 52. Bretschneider, 60. Paška, 76. vlastný T. Milota, Tr. Stankovce a Malženice mali voľno.

1. Borčice 17 14 1 2 52:11 43

2. Malženice 16 9 5 2 35:16 32

3. Myjava B 16 7 5 4 29:18 26

4. J. Bohunice 17 7 5 5 25:16 26

5. Častkovce 17 7 5 5 21:18 26

6. Boleráz 17 7 4 6 26:20 25

7. N. Dubnica 16 6 6 4 20:15 24

8. Tr. Stankovce 15 6 3 6 18:18 21