Vo florbalovej extralige žien začali semifinálové série

EXTRALIGA ŽENY

SEMIFINÁLE PLAY OFF

Pruské – Nemšová 5:6 sn (0:0, 2:2, 3:3 – 0:0, 0:1)

Pruštianky museli odohrať prvý domáci zápas v Trenčíne, kde sa vo vyrovnanom dueli čakalo na gól až do 26. min. Pruské dvakrát viedlo, no Nemšová vždy stačila odpovedať a po druhej tretine bol stav 2:2. Po niekoľkých sekundách tretej časti Melišová poslal Nemšovú do vedenia 2:3, no Hrehušová o dve minúty vyrovnala a v presilovke v 44. min potešila priaznivcov Pruského Trošková – 4:3. radosť im už o necelú minútu pokazila Izraelová a v 53. min Vyletelková dala na 4:5. Pruštianky bojovali a v 58. min Kňažková vyrovnala. Keď sa nerozhodlo ani v predĺžení, v nájazdoch rozhodla o výhre Nemšovej Vyletelková

Góly: 33. a 44. Trošková, 26. V. Dobrodejová, 43. Hrehušová, 58. Kňažková - 34. a 53. Vyletelková, 29. Zajacová, 1. Melišová, 45. Izraelová, nájazd Vyletelková.

1. zápasy: Sp. N. Ves – Tvrdošín 12:6.

Pruské – Nemšová 7:6 (1:0, 1:4, 2:1) – stav série 1:1

Druhý domáci zápas odohralo Pruské v Púchove, kde po prvej tretine viedlo 1:0 a v 25. min po góle Šidlovej 2:0. Nemšová potom dokonale otočila priebeh štyrmi gólmi za deväť minút a v 42. min Zajacová zvýšila na 2:5. Pruské pridalo a po góloch V. Dobrodejovej a Troškovej v 52. min bol stav už iba 4:5. V 55. min zobrala na seba zodpovednosť domáca Hrehušová a v priebehu deviatich sekúnd dvoma gólmi otočila stav na 6:5. O minútu Lenčešová vyrovnala, ale 48 sekúnd pred koncom Šidlová odmietla predĺženie – 7:6.

Góly: 6., 55. a 55. Hrehušová, 25. a 60. Šidlová, 49. V. Dobrodejová, 52. Trošková - 27. Vyletelková, 28. Izraelová, 30. Melišová, 36. Daňová, 42. Zajacová, 56. Lenčešová.

1. zápasy: Sp. N. Ves – Tvrdošín 16:9 - stav série 2:0.