Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Streženiciam chýbali k výhre dve minúty

Sumár 18. kola 5. futbalovej ligy

Opatová – Ladce 0:1 (0:0)

V Opatovej začal aktívnejšie hosťujúci Tatran a vypracoval si na začiatku viacero sľubných šancí. Hlavne v 7. min Pšenák, ktorý sa sám rútil na Škultétyho, no jeho lob mu nevyšiel. V 18. min znovu vo veľkej šanci hostí sa lopta poodrážala od domácich hráčov a tí hrozbu odvrátili. V 27. min sa Pšenák znova dostal do šance cez Kováčika, ale Škultéty bol pozorný. Martinka v 29. min vyprášil Škultétyho rukavice a domáci boli stále v kŕči. Stále sa nemohli dostať do zápasového tempa. Prvá strela, ktorá Machalovu svätyňu ohrozila, bol pokus z kopačky Haviera. O chvíľu mal gól na kopačke Moško, no mieril nad bránu. Aj do druhého polčasu vstúpili svižnejšie hostia. Tí mali v 50. min šancu Pšenákom, ale včasným vybehnutím Škultétyho zostal stav nezmenený. Na druhej strane v 56. min sa ponúknutej šance po prihrávke Čaju zľakol Moško, ktorý sám pred opustenou bránou neskóroval. V 65. min sa zaskvel Škultéty, ktorý bravúrnym spôsobom zneškodnil šancu Martinkovi. Hneď na to mali možnosť aj domáci po šanci Ostrolúckeho. Moško sa v 69. min zľakol šance a zoči-voči brankárovi neuspel. Hlavička Kováčika v 88. min prelobovala Machalu, ale aj bránu. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v tej istej minúte, keď domáceho gólmana, inak najlepšieho z domácich hráčov, prekonal Pšenák. Aj keď Opatová mala v závere viac čistých šancí, hrá sa na góly, a tak si hostia odvážajú tri body.

Gól: 89. Pšenák.

Rozhodoval Kollár, ŽK: F. Váň, Kollár, 100 divákov.

OPATOVÁ: J. Škultéty – Kompas, Kováčik, Šubert, Vitko (46. Zubo), Havier, Ostrolúcky, Moško, Čaja, Hájek, Madový (62. Gallo).

LADCE: Machala – J. Váň, Eliaš, F. Váň, Mojto (82. Bonan), Kučera, Polacký (71. P. Oťahel), Ondrašík (75. Krajči), Martinka, Pšenák, Mokrička. ĽUBOMÍR LIŠKA

Brvnište – Streženice 2:2 (1:1)

V derby sa hral vyrovnaný futbal, domáci boli v prvom polčase aktívnejší, no súper hroziaci z brejkov sa ujal vedenia v 15. min po góle E. Medňanského. Brvnišťania spálil dve tutovky, ktoré im zmaril Hrišo, ale v 45. min Decký šťastne vyrovnal. Obraz hry sa veľmi nezmenil ani po prestávke a v 57. min premenil šancu hostí Martin Lamžo – 1:2. Domáci sa snažili, centrovaná lopta skončila na brvne, ale v záverečnom nápore v 88. min V. Kramarík z ťažkého uhla prekvapil gólmana a vyrovnal. Streženice sa tak ani na osemnásty pokus nedočkali víťazstva, hoci k nemu boli tentoraz najbližšie.

Góly: 45. Decký, 88. V. Kramarík – 15. E. Medňanský, 57. Martin Lamžo.

Rozhodoval Čaja, ŽK: Ofori, Mário Hároník – Michal Šesták, Miloš Šesták, Marián Loduha, 150 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Ferjanec (84. M. Slámka), Kolembus, J. Barbosa, Matúš Hároník (46. T. Kramarík), Ofori, P. Polník, Decký, Mário Hároník, Belej, K. Hároník (46. V. Kramarík) .

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Michal Šesták, Šprta, Filiač, Fedor, Miloš Šesták, Martin Lamžo (84. Rypák), Hafera, Marián Loduha, E. Medňanský (64. Bernhauser). (JA)

Horovce – St. Turá 1:0 (0:0)

Domáci začali aktívne, ale R. Brix ani P. Štrbák Baláža neprekonali. Hostia nezaostávali a už v 8. min Jarošovu bombu Žilka vyrazil. Do konca polčasu sa neujali strely Miladinoviča, M. Štrbáka ani P. Štrbáka a preto diváci gól nevideli. Aj druhý polčas začali Horovce aktívnejšie, v 55. min vychytal Bučeka Baláž, ktorý loptu vytlačil na roh, po ktorom Gábor opečiatkoval brvno. Domáci mali viac z hry, ale Kostič ani Škrapko Baláža neprekonali. Hostia aktívnou hrou pohrozili v 80. min Popelkom a v 87. min Janegom, ale Žilka si udržal čisté konto. Rozhodujúci moment nastal v 88. min, kedy prenikajúceho Kostiča fauloval Denk a M. Štrbák z pokutového kopu rozhodol. Diváci odmenili potleskom oba tímy za dobrú úroveň zápasu.

Gól: 88. M. Štrbák (11 m).

Rozhodoval Baboš, ŽK: R. Brix – Jaroš, Moravčík, Majtás, 100 divákov.

HOROVCE: Žilka – Buček, Balocký, P. Štrbák (90. Smiljkovič), M. Štrbák, Kočka, R. Brix, A. Brix, Kostič, Miladinovič (51. Škrapko), Gábor (67. Körmendy).

ST. TURÁ: Baláž – Jaroš, Valenčík, Pollák, Denk, Hornáček, Magula, Moravčík, Peterka, Majtás (58. Popelka), Janega (88. Hložka). MARIÁN PECUŠ

Cigeľ - Plevník 2:0 (1:0)

Už v 1. min Madarásza vychytal brankár. V 3. a 4. min nasledovali ďalšie šance domácich, ale bez úspechu. V 6. min pohrozili aj hostia, ale k strele sa nedostali. Útočný futbal domácich pokračoval aj ďalej, ale na ukazovateli skóre svietili dve nuly aj v 15. min. V 16. min po kope z rohu mohli skóre otvoriť hostia, no súdené im to nebolo. Následné dobré šance spálili domáci, a tak sa diváci prvého domáceho jarného gólu nemohli dočkať. Po dvadsiatej minúte sa aj hostia osmelili, no ich útoky končili na dobre organizovanie obrane Partizána, ktorý bol stále útočnejším a aktívnejším mužstvom. Zakričať gól si mohli domáci diváci v 35. min, kedy sa konečne presadil Kamdem a Cigeľ viedol 1:0. V závere polčasu pekne vystrelil Š. Zaťko, brankár bol však proti. A tak prvý polčas skončil chudobným, ale zaslúženým vedením domácich. Aj druhý začali domáci aktívnejšie, v 51. min Š. Zaťko v dobrej pozícii prestrelil bránku hostí a ani následné šance neskončili v sieti. V 68. min svoju hernú prevahu pretavili domáci na druhý gól, keď strelcom bol opäť Kamdem – 2:0. V 71. min pekne hlavičkoval Katrena, stav sa však nemenil. Domáci sa do konca ešte snažili navýšiť konto, no stav 2:0 sa už nezmenil.

Góly: 35., 68. Kamdem.

Rozhodoval Mészáros, 150 divákov

CIGEĽ: Gibas – Ďuriš (81. Kubinec), Orság, Lazár, Medera, Halaška, Š. Zaťko (74. Slaný), Kamdem, Madarász, Katrena, Kotula

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Hrubo (79. Minár), I. Čižmárik, Butko, Martin Zelenák (76. Urík), L. Pajger, A. Buday, J. Kremeň, P. Pajger, Kušnier, Michal Buday. JÁN ČERNÁK

Ďalšie výsledky 18. kola: Chocholná-Velčice – Tr. Turná 0:2 (0:0), 57. Hrubý, 62. vlastný N. Cingel, Podolie – Zem. Kostoľany 5:0 (1:0), 59., 64. a 75. Križák, 12. Prosňanský, 52. Balcír, Bošany - Kanianka 0:1 (0:0), 62. Pekár, Uhrovec - Veľké Uherce 2:1 (2:1), 22. Vavro, 34. Stano (11 m) – 37. Cíger.

1. V. Uherce 18 12 3 3 48:20 39

2. Kanianka 18 12 3 3 42:15 39

3. Horovce 18 11 4 3 46:18 37

4. Cígeľ 17 12 0 5 40:26 36

5. Uhrovec 18 10 3 5 40:31 33

6. Opatová 18 8 3 7 36:27 27

7. Chocholná 18 8 2 8 29:34 26

8. Brvnište 17 6 6 5 32:34 24