Utorok, 2. marec, 2021 | Meniny má AnežkaKrížovkyKrížovky

Derby rozhodli góly v záverečných minútach

Sumár a komentáre 19.. kola 5. futbalovej ligy

Streženice – Plevník 0:1 (0:0)

V úvode mali domáci prevahu, ale Smataníka vážnejšie neohrozili. Prvú šancu mal v 15. min Fedor, ale po prieniku netrafil bránu. O dve minúty center L. Pajgera minul Dodek. V 23. min strelu Martina Lamža vytlačil Smataník na žrď. Marián Loduha v 40. min zblízka hlavičkoval tesne nad. Aj druhý polčas začali domáci prevahou, postupne sa hra vyrovnala a do šancí sa dostávali aj hostia. V 76. min po rohu technickú strelu E. Medňanského T. Smataník bravúrne vyrazil. Hostia boli v závere aktívnejší a v 85. min Michal Buday bombu pod brvno nedal Hrišovi šancu – 0:1. Streženice v závere bojovali, no najlepšieho hráča zápasu T. Smataníka neprekonali.

Gól: 86. Michal Buday.

Rozhodoval Petránek, ŽK: Michal Šesták - Dodek, Smataník, 100 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Jozefovič, Michal Šesták, Šprta, Filiač (42. Bernhauser), Fedor, Michal Šesták, Martin Lamžo (58. Struhárňanský), Hafera, Marián Loduha (81. Vavrík), E. Medňanský.

PLEVNÍK: T. Smataník – Hrubo, I. Čižmárik (84. J. Kremeň), Butko, Martin Zelenák (46. M. Smataník), Kamas, L. Pajger, A. Buday, Dodek, Kušnier (69. Babínec), Michal Buday. STANISLAV BALÁT

Ladce – Horovce 1:2 (0:1)

V derby mali v prvom polčase viac z hry hstia domácich do šancí s jedinou výnimkou nepustili. V 32. min sa strelecky presadil Balocký a dostal Horovčanov do vedenia. Po prestávke cementári pridali a bol to najmä nebezpečný Pšenák, ktorý robil obrane hostí problémy. Dve dobré šance mu zmaril Žilka, no v 67. min po peknom uvoľnení a tvrdej strele Pšenáka bol hosťujúci gólman bezmocný. Ladčania v snahe vyhrať vrhli všetko do útoku, lenže v nadstavenom čase t hostia využili a striedajúci Pejčič dal víťazný gól Horoviec, ktoré na jar ešte nestratili ani bod.

Góly: 67. Pšenák – 32. Balocký, 90. Pejčič.

Rozhodoval Rečka, ŽK: J. Váň, Kučera – R. Brix, Körmendy, 350 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň (77. Bonan), Eliaš, F. Váň, Mojto, Kučera, Polacký (46. P. Oťahel), Kušík (46. Kvasnica), Martinka, Pšenák, Mokrička.

HOROVCE: Žilka – Buček, Balocký, P. Štrbák, M. Štrbák (80. Smiljkovič), Kočka, R. Brix, A. Brix, Kostič, Miladinovič (77. Pejčič), Körmendy (70. Škrapko). MARIÁN JUSTH

St. Turá – Brvnište 0:0

Hostia pricestovali na zápas iba s jedným náhradníkom. V 5. min a 9. min nebezpečné strely Valenčíka v blízkosti brány zlikvidovali obetaví obrancovia. V 16. min sa Polník šprintom dostal do pokutového územia domácich, ale nepresne nahral na nabiehajúceho spoluhráča. Výborný brankár hostí Čapliar v 33. min takmer z vinkľa vytiahol hlavičku Šimeka. V druhom polčase v 58. min Majtás zo 17 m poslal loptu tesne nad bránu. V 60. min loptu po sóle Peterku brankár hostí vyrazil a následne ju z 5 m do siete neposlal ani Janega. Vyloženú gólovú šancu v tomto polčase nevyužil u hostí v 64. min Polník, ktorý po sóle sám pred Viskupom kopol loptu tesne vedľa brány. V 69. min peknú Peterkovu hlavičku spod brvna zachytil brankár Uhrovca. Keď Majtás v 76. min z 8 m netrafil a v 88. min šla strela Matláka tesne nad brvno, zápas sa skončil bez gólu. Domáci by si za snahu a dostatok šancí zaslúžili vyhrať, ale za to sa body nedávajú. V dôležitom zápase o záchranu sa od nich odklonilo šťastie.

Rozhodoval Matuška, ŽK: Peterka – T. Kramarík, V. Kramarík, 100 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Popelka, Pollák, Antálek, Denk, Šimek, Hornáček (66. Matlák), Magula, Peterka, Valenčík (46. Majtás), Janega (82. Moravčík). Tréner: P. Krajčovic.

BRVNIŠTE: Čapliar – P. Polník, J. Barbosa, Matúš Hároník, Ofori (48. Pšurík), Decký, T. Kramarík, V. Kramarík, K. Hároník, Strašík, Jeleník. Tréner: J. Kováč.

VILIAM SOLOVIČ

Ďalšie výsledky 19. kola: Chocholná-Velčice – Cigeľ 6:0 (2:0), 21., 73. a 90. Sabadka (tretí. z 11 m), 29., 49. a 66. Tuhársky, Tr. Turná – Uhrovec 0:3 (0:1), 57. a 74. Vavro, 36. Bežo, Kanianka – Opatová 4:0 (0:0), 60., 73. Strečanský, 56. Petráš, 86. Šlabjar, V. Uherce - Podolie 2:0 (1:0), 38. Kundala (11 m), 82. Mego, Z. Kostoľany – Bošany 0:1 (0:1), 18. Sák (11m).

3. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  4. Štúdium ekológie, dizajnu či tech. inovácií je životný štýl?
  5. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  6. Štúdium práva moderne, prakticky aj po anglicky!
  7. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  8. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
  3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 5 073

Na ochorenie COVID-19 zomrelo vo februári v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici 49 pacientov. TASR o tom informoval riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

6 h

Vážska cyklomagistrála cez Považskú Bystricu bude mať viac ako desať kilometrov.

9 h

V nedeľu odhalili PCR testy 842 nových prípadov nákazy, 45 v Trenčianskom kraji. Laboratória ukončili 3 565 takýchto vyšetrení.

Kontroly budú zamerané najmä na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb. Zákaz vychádzania budú kontrolovať hliadky aj na hlavných cestných ťahoch a hraniciach okresov.