Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Tuchyňa rozdrvila doma Ilavu

Sumár a komentáre 15. kola 6. futbalovej ligy

Lysá – Bolešov 0:0

V slabom zápase mohli hostia už do prestávky rozhodnúť o zisku troch bodov. V 5. min išiel J. Šatka sám na Fojteka, no bránu netrafil. Situácia sa opakovala aj v 28. min a opäť J. Šatka po úniku mieril vedľa. Lysá sa do gólovej šance nedostala a aj po prestávke sa priebeh hry veľmi nezmenil. Bolešov mal dobrú šancu po hodine hry, ale Závodný neskóroval. Z ojedinelej akcie v 85. min vyšlo domácim prečíslenie troch na jedného, ale obranca hostí loptu zrazil do bezpečia.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Hošták (42. Macko), J. Panáček, D. Panáček, L. Kalus (39. M. Panáček), A. Zlocha, M. Kováč, L. Panáček, M. Janíček, Drdák.

BOLEŠOV: M. Šatka – J. Šatka (73. Hutyra), M. Kvasnica, Veselý, Michal Barták (80. Riečičiar), Šišaj, Prna, B. Barták (56. Šandor), D. Barták, Závodný, Janiš. (JA)

Jasenica – Papradno 2:2 (2:2)

Lepšie začali hostia a ujali sa vedenia po chybe obrany v 15. min, keď si Lokšík pekne spracoval loptu a nedal gólmanovi šancu. O šesť minút zaváhala obrana hostí s brankárom a Heldes prehlavičkoval Hromadíka – 1:1. Po peknej kombinácii Pavlík st. lobom zvýšil v 28. min na 2:1. O štyri minúty krásnou strelou z voleja Lokšík trafil zo šestnástky dolný roh – 2:2. pri odchode na prestávke po konflikte dostali červené karty domáci P. Jánošík a hosťujúci Kozáčik, ktorý už bol predtým vystriedaný. V druhom polčase hostia prevahu nevyužili, veľkú šancu mal domáci Pavlík st., ktorý ušiel po krídle, ale Hromadík zachránil. V závere hostia pritlačili, no na remíze sa nič nezmenilo.

GÓLY: 21. Heldes, 28. Pavlík st. – 15. a 33. Lokšík.

JASENICA: M. Kňažko – J. Janáček, Moravík, Hlušek, Pavlík st. (88. A. Kňažko), Pavlík ml., Šibík, Heldes (46. J. Mišutka), Adamík, F. Šterdas, P. Jánošík.

PAPRADNO: Hromadík – S. Trúchlik, Tóth (75. Matúš Galko), Fujaček, J. Galko, Černošík (89. Šmulík), Kozáčik (38. M. Hrebičík), Lokšík, Pauk (71. Nemčík), Martinec, Raninec. (ON)

Udiča - K. Podhradie 1:2 (1:0)

Hneď po rozohrávke osamotený Marušinec mieril tesne vedľa Kulihovej brány a v 9. min strelu M. Drblíka zdiaľky kryl Floriš. Po chybe T. Drblíka Kuliha vytlačil strelu P. Staňa spod brvna na roh a Kozíkov priamy kop minul domácu bránu. V 23. min Dánekovi chýbal krok a v 26. min Floriš nohami vyrazil strelu T. Drblíka. V 33. min si Floriš zrazil dlhý aut Dáneka do vlastnej brány – 1:0. Súľovského strelu brankár hostí v 38. min vyrazil na roh. P. Staňo po úniku v 41. min zbrklo vystrelil vedľa a Marušinca o minútu vychytal Kuliha. Súľovský v 50. min z päťky prestrelil bránu a v 63. min po centri P. Staňa vyrovnal Kozík. Súľovský a T. Drblík bránu netrafili. Hostia v 85. min dali gól Marušincom, ktorý pre faul neplatil, ale v 90. min po dlhom centri P. Staňo zblízka prehodil Kulihu a dal víťazný gól.

GÓLY: vlastný Floriš – 63. Kozík, 90. P. Staňo.

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, M. Cesnárik, Strnad, Pacek, Habáň (56. Hurtoň), Harušinec, Súľovský, Martin Dánek (81. Drienik), Kvasník (88. N. Beník), M. Drblík.

K. PODHRADIE: Floriš – R. Suchomel, Thier, R. Tomanica, Kozík, Ďatko, P. Staňo, Burdej, Bagin, Marušinec, Ľ. Vlasatý. ADRIÁN DEMÁČEK

D. Kočkovce - Pov. Bystrica 1:1 (0:0)

Prvú veľkú šancu mali domáci v 4. min, no Kvocera usmernil center Frnku tesne vedľa. V 11. min J. Valient skúšal Ciesarovu pozornosť, no ten jeho strelu vyrazil. V 19. min Ciesar iba sledoval, ako Ivanovičova strela tesne minula žrď. V 29. min Ľ. Michálek z priameho kopu natiahol T. Kováča, ktorý loptu iba vyrazil pred Kučíka, ale ten bránu vysoko prestrelil. V 32. min domáci brankár zmaril šancu Slobodu a záverečné minúty polčasu patrili domácim, no Frnka a Kučík nevyužili náznaky šancí. Po prestávke sa hralo väčšinou v strede ihriska a brankári boli bez práce. Až v 72. min sa technickejší hostia dočkali, keď Ciesar bol na strelu A. Valienta prikrátky. V 82. min Kučíkova strela skončila v náručí T. Kováča a v 85. Cesnárikov pokus kryl Ciesar. V 89. min hostia pykali za poľavenie a nekrytý Kvocera strelou pod brvno vyrovnal a zaistil spravodlivú remízu.

GÓLY: 89. Kvocera – 71. A. Valient.

D. KOČKOVCE: Ciesar – Šábik, Urban, Kryštof, Chobot, Crkoň (74. Fedor), Kvocera, Šedík (64. Mišík), Ľ. Michálek, Frnka, Kučík (85. Bajza).

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Bielik, Vala, Rosina, Otradovec (70. Vicena), A. Valient, Sloboda (46. Borovička), Ivanovič, Marián Gajdošík, Almásy (46. A. Gáborík), J. Valient (J. Cesnárik). (KM)

Tuchyňa – Ilava 8:1 (6:0)

Už v 5. min sa domáci tešili z úvodného gólu, ktorý dal Štefula. O dve minúty M. Eliaš našiel Štefulu, ktorý brejk zakončil druhým gólom. V 15. min sa vyznamenal Vrábel po tvrdej strele Adamovica, ktorú vyrazil na roh. O päť minút si hostia nerozumeli a Švitel si dal vlastný gól . Po rohu Mikoláša v 25. min a centri Suchánka A. Bartoš hlavou zvyšoval na 4:0. V 30. min dal piaty gól Mikoláš z trestného kopu. V 40. min po faule na A. Bartoša zahrali domáci nezvyčajne pokutový kop, lebo P. Hrehuš posunul loptu Štefulovi a ten dosiahol hetrik - 6:0. Po prestávke domáci hru kontrolovali, v 65. min sa vyznamenal Vrábel po prudkej hlavičke P. Štefanca. V 70. min znížil P. Pagáč po samostatnom úniku na 6:1. V 75. min zvýšil Adamovic tvrdou strelou na 7:1 a posledný gól dal v 82. min Štefula po Adamovicovej prihrávke strelou ponad padajúceho brankára.

GÓLY: 5.,7., 41. a 82. Štefula, 20. vlastný Švitel, 25. A. Bartoš, 30. Mikoláš, 75. Adamovic – 70. P. Pagáč.

TUCHYŇA: Gospič – Letko, Mikoláš, P. Hrehuš, Adamivc, Štefula, M. Eliaš (57. Daňo), Jozef Poliak (46. Krajčí), A. Bartoš (59. J. Hrehuš), P. Štefanec, Suchánek.

ILAVA: Vrábel – Mikula (46. Medňanský), Šedo, Švitel, Kňažek, Mišák (46. Mišík), Porubčan, P. Pagáč, Dohňanský, Hrubina, Turza (14. Oravec). JOZEF POLIAK

Podmanín – Dulov 3:0 (2:0)

Domáci začali tlakom, ale gólové šance absentovali. Až v 23. min strela R. Sovíka opečiatkoval žrď a o tri minúty otvoril skóre z jedenástky P. Gardian – 1:0. O desať minút jeho nepríjemná strela skončila tesne vedľa. Po chybe gólmana mohli hostia vyrovnať, ale v 39. min loptu, ktorá mu vypadla nedokázali dopraviť do siete. V 40. min hlavička M. Fapša skončila na žrdi. V 43. min Martin Gardian spoza šestnástky prekvapil brankára – 2:0.

V 56. min P. Gardian svojím druhým gólom, tentoraz hlavou zvýšil na 3:0. O päť minút Pecuš vyrazil hlavičku M. Fapša, v 82. min dostali červené karty domáci M. Kostelanský a hosťujúci Hanták. V závere skúšal šťastie M. Fapšo, no Pecuš bol pozorný..

GÓLY: 26. a 56. P. Gardian (prvý z 11 m), 43. Martin Gardian.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, M. Kostelanský, Škultéty, Michal Gardian, R. Sovík, D. Pilár, P. Kostelanský, P. Gardian, Kubiš (29. M. Fapšo), Maroš Majtán (68. P. Sovík).

DULOV: Pecuš – Slabý, Zieba, Hanták, Bujnoch, Sanitrík, Ďurčík, R. Pagáč, J. Jánošík (87. M. Kováč), Bialeš, Egly. (MI)

Košeca - H. Poruba 1:1 (1:1)

V prvom polčase doplatili domáci na nepresnú streľbu, keď dobré strelecké možnosti nevyužili G. Bortel a Štepanovič. V 23. min sa dočkali hostia, ktorých do vedenia dostal peknou strelou Jánoško v 23. min. Po Pružincovej prihrávke vyrovnal v 36. min hlavičkou V. Kašša. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, viac príležitostí mali domáci, no dva mihalikove tutovky zmaril Smolku a ďalší pokus toho istého hráča tesne minul cieľ. V slušne hranom derby si obaja aktéri body rozdelili.

GÓLY: 36. V. Kašša – 23. Jánoško.

KOŠECA: Vladár – J. Barkáč, M. Vicen, Mihalik, V. Kašša, Štepanovič, G. Bortel, Jozef Palček, Pružinec (79. J. Tomanica), T. Bortel, Mikulčík.

H. PORUBA: Smolka – Čurik, Michal Galko, Majerík, R. Živčic (46. J. Pagáč), M. Švaňa (46. Š. Dražkovec – 78. Pučkovica), P. Hudec, Papp, P. Dražkovec, Jánoško, Prekop (64. Kasenčák). (KO)

14. kolo: Ilava – Podmanín 0:3 kontumačne (na ihrisku 1:1)

1. Pov. Bystrica 15 11 3 1 41:14 36

2. Košeca 15 9 5 1 46:17 32

3. Podmanín 15 10 2 3 48:21 32

4. K. Podhradie 15 8 4 3 26:20 28