Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Šesť gólov Koťana rezerve Bolešova

Majchút z Ilavy nastrieľal v žiackom zápase trinásť gólov

7. LIGA MUŽI

Kolačínu sa na jar nedarí a adept na prvenstvo prehral u nováčika. K vyrovnaniu na 1:1 im domáci pomohli vlastencom, no po hodine hry už bolo 4:1 a Kopčan iba zmiernil prehru.

Ambiciózny a posilnený tím Pruského vyhral hladko v Dolnej Breznici a je už druhý.

Dolná Mariková konečne zabrala a keď nedovolila súperovi skórovať, pripísala si tretiu výhru.

Kvašov sa ujal rýchlo vedenia, ktoré v závere prvého polčasu zvýšil z penalty. Pružinčania sa po prestávke dostali na dosah po góle A. Fabuša a líder o troch bodoch rozhodol až päť minút pred koncom.

V derby lepšie začali Visolaje, ktorým sa na jar darí. Po premenenej jedenástke viedli 0:2, ale domáci o chvíľu znížili. Šancu na bod Sverepcu zobral štvrťhodinu pred koncom Liška.

Posledný Praznov túžil po prvej výhre. Nezlomil ho ani úvodný gól súpera, lebo v polovici prvého polčasu vyrovnal a minútu pred prestávkou si hostia dali vlastný gól. Jancík v 58. min vyrovnal, a tak si domáci musia na trojbodový zisk počkať.

16. kolo: Lazy – Kolačín 4:2 (3:1), 42. a 61. Kmošena, 3. Mácsai, 22. Maslák – 8. vlastný Španko, 74. Kopčan, D. Breznica – Pruské 0:6 (0:3), 2. a 42. Lukáč, 27. Kuric, 73. Jáňa, 89. Branický, 90. Býček, D. Mariková – Podvažie 2:0 (1:0), 21. Vajdík, 66. Mihálik, Kvašov – Pružina 3:1 (2:0), 10. a 45. Lukajka (druhý z 11 m), 85. Kadlec – 56. A. Fabuš, Sverepec – Visolaje 1:3 (0:1), 52. M. Pajger – 30. Kujaník, 48. R. Sviečka (11 m), 74. Liška, Praznov – Dohňany 2:2 (2:1), 22. M. Tomana, 44. vlastný Novák – 11. Lukajka, 58. Jancík, Šebešťanová mala voľno.

8. LIGA MUŽI

Suverén súťaže začal jarnú časť vysokou výhrou, keď už v 12. min viedol 0:2 a hneď po prestávke 1:5. Do konca sa už stav nemenil a Mikušovce ukázali, že to s postupom myslia vážne.

Vrchteplá hrala o deň skôr kvôli turistickému podujatiu, čo úspech neprinieslo. Predposledná Lednica umne bránila bezgólový stav a tesne pred koncom dala víťazný gól.

V Prejte si diváci prišli na svoje, keď videli desať gólov. Strelecky sa darilo Koťanovi, autorovi šiestich gólov. Domácich mrzí, že nedokázali dať desiaty gól a inkasovali dve minúty pred koncom.

Posledný Červený Kameň držal s Bodinou bezgólový stav až do 65. min, ale potom za tri minúty dvakrát inkasoval a hostia potvrdili výhru v poslednej minúte.

Na góly najchudobnejší bol duel v orlovom. Kde FC Púchov ešte štvrťhodinu pred koncom vyhrával gólom z jedenástky, no domácim sa podarilo zachrániť remízu.

Trstie dokázalo prekonať obranu Horoviec B v prvom polčase iba z jedenástky, ale potom sa strelci prebudili a hostia odchádzali domov s päťkou.

12. kolo: Kameničany – Mikušovce 1:5 (1:4), 18. vlastný Mallo – 8. a 12. L. Budjač, 22. Sondor, 45. Kristín, 53. Moško, Vrchteplá – Hradčan Lednica 0:1 (0:0), 86. Ján Jaroš, Prejta - Bolešov B 9:1 (5:0), 3., 11., 35., 55., 69. a 85. Koťan, 34. a 73. Ondrušík, 40. Juríček – 88. M. Kopačka, Č. Kameň – Bodiná 0:3 (0:0), 65. M. Krabáč, 68. I. Tomana, 90. Haršaník, Orlové - FC Púchov 1:1 (0:1), 75. S. Urík – 27. P. Pavlis (11 m), Trstie - Horovce B 5:0 (1:0), 53. a 87. T. Bušík, 24. I. Pružinec (11 m), 57. A. Čelko, 62. Hričo.

4. LIGA STARŠÍ ŽIACI SEVER

10. kolo: D. Mariková – Plevník 6:2 (3:0), 15. a 20. Šikulinec, 12. Žbodák, 50. Miháliková, 65. M. Žiačik, 69. Gapko – 45. Prášek, 60. Slašťan, Pružina – Domaniža 8:0 (4:0), 13. a 22. B. Gálik, 33. a 47. Turza, 49. a 56. Kardošová, 29. Kvasnica, 41. Mišurda, Sverepec – Jasenica 4:1 (1:0), 58. a 60. A. Richtárik, 6. Wallenfels, 68. Šurýn – 65. Zemančík, Papradno – Udiča 1:2 (0:2), 42. Šamaj – 8. M. Beník, 33. L. Trško, Prečín mal voľno.

4. LIGA STARŠÍ ŽIACI JUH

10. kolo: Lazy – Košeca 1:0 (0:0), 60. D. Štefánik, Ilava - H. Poruba 19:0 (7:0), 1., 4., 10., 26., 35., 40., 42., 44., 47., 53., 56., 65. a 67. Majchút, 29., 32. a 62. Roháč, 50. Palkovič, 59. Černecký, 69. Marienka, Borčice /Bolešov – Ladce 0:16 (0:6), 3., 34., 38. Adamec, 16., 59. a 66. Dudík, 29., 41. a 69. T. Kováč, 31., 48. a 61. Tesárik (druhý z 11 m), 6. K. Kováč, 37. Petráš, 40. Jesenský, 65. Češko, Beluša – Dohňany 8:0 (4:0), 1., 20. a 37. Štefún, 18. a 39. Masár, 45. a 48. Rúček, 22. Slávik, (1. Štefún nepremenil 11 – tku), Hradčan Lednica mal voľno.

11. kolo: H. Poruba - Košeca 0:8 (0:2), 25., 35. a 43. Žilka, 38. a 56. Kolesányi, 60. a 63. Čepák, 49. Rafaj.

1. Beluša 9 7 1 1 75:3 22

2. Hr. Lednica 8 7 0 1 56:3 21

3. Košeca 10 6 1 3 41:21 19

4. Ladce 9 6 0 3 59:15 18

5. Ilava 9 6 0 3 63:24 18

6. Lazy 9 3 3 3 26:14 12

7. Dohňany 9 2 1 6 24:28 7

8. H. Poruba 10 1 0 9 14:110 3