Naplno bodovali iba Borčice

Sumár a komentáre 24. kola 4. futbalovej ligy

(Zdroj: RADOVAN STOKLASA)

Partizánske – Prečín 4:0 (2:0)

Už v 3. min Kučerkova skákavá strela tesne minula bránku hostí. O šesť minút unikol Kučera, ale ani on nebol úspešný. V 17. min Kučera v nájazde nezaváhal – 1:0. O tri minúty na druhej strane Slivka vyhlavičkoval lob Orávika, ktorý o chvíľu pálil nad. V 24. min Kučerovu hlavičk Bartek kryl a o päť minút vybehnutím zobral šancu Blahovi. V 38. min Kučeru posadil Barteka a do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. V 50. min Nižňanský Kučera ušiel obrancom, pri kľučke na Barteka prišiel o loptu, no dobiehajúci Kučerka ju napálil do siete – 3:0. O štyri minúty Bartek vyhral súboj s Kučerom a v 69. min Obert poslal loptu tesne vedľa. O tri minúty Obert po prieniku zvýšil na 4:0. Dve minúty pred koncom J. Košút trafil žrď.

Góly: 17. a 38. Kučera, 50. Kučerka, 72. Obert.

Rozhodoval Fabian, ŽK: Vojtek, Čelko, 180 divákov.

TEMPO: Gašparík – Kompas, Nový, Křapka, Preťo, Nižňanský (75. Šmitala), Mano (62. Obert), Blaho, S. Slivka, M. Kučerka, Š. Kučera.

PARTIZÁN: Bartek – Boško, Vojtek (46. J. Košút), Vrábel, Kmošena, Ľ. Gajdošík, T. Orávik, Čelko, Pauer, Hybben, Strapko.

Borčice – Šimonovany 4:1 (2:1)

V úvode skúšal šťastie neúspešne L. Slávik, no v 14. min po Barčíkovom rohu Sivovu hlavičku brankár vyrazil, ale jeho dorážka znamenala vedúci gól. O päť minút Kosa zmaril akciu hostí, v 25. min Novákove dve strely zneškodnil Gramblička. V 30. min Žikavského gólová hlavička tesne minula cieľ, ale v 33. min Rybanský tvrdou strelou vyrovnal. Radosť hostí trvala iba dve minúty, lebo k odrazenej lopte sa dostal Zuziak a nezaváhal – 2:1. Zvýšiť mohol Siva, no hlavičkoval tesne vedľa. Po Barčíkovej prihrávke zvýšil v 53. min Zuziak
na 3:1. Kosa potom vyrazil strelu Martina Oršulu z priameho kopu a zvládol aj Kodajovu dorážku. Novákovej strele chýbali centimetre a deväť minút pred koncom zavrel skóre Zuziak, ktorý sa tešil z hetriku.

Góly: 35., 53. a 81. Zuziak, 14. Siva – 33. Rybanský.

Rozhodoval L. Turba, ŽK: Barčík, A. Plavšič, Novák - Laurinec, 254 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Barčík, A. Plavšič (74. Púpala), Siva, Novák (82. Mačina), Mravec, Zuziak, Náther, L. Slávik (63. E. Le Giang).

ŠIMONOVANY: Gramblička – Varga, Sobota, Miroslav Oršula, Rybanský (82. Bielich), Laurinec (90. Geleta), Chrenko, Martin Oršula, Žembera, Kodaj (58. Gális), Žikavský. (BO)

N. Dubnica – Boleráz 0:1 (0:0)

Hostia začali lepšie a v 3. min sa Guoth nepresadil. V 6. min Mackovčínov prienik odvrátili domáci v poslednej chvíli. Burdejova strela v 15. min skončila tesne vedľa a v 24. min nebol úspešný Žifčák. Domáci mali tlak, ale šance Pilného úspech nepriniesli. Lendvay hlavičkoval v 39. min nepresne a v 42. min hosťujúci Červenka mieril vedľa. Hostia aj po prestávke dominovali, ťažili z priamych kopov, no Mackovčín ani Guoth nedokázali skórovať. Po Guothovom centri si dal v 72. min Burdej vlastný gól – 0:1. V 74. min Guoth zaváhal v tutovke a v 82. min Burdej hlavičkoval vedľa. Tri minúty pred koncom Bagi neprekonal Zaťka rovnako ako Miroslav Daniš v 90. min. Domácich od vyššej prehry zachránil výborný Zaťko, hostia boli lepším, tímom.

Gól: 72. vlastný Burdej.

Rozhodoval Laco, ŽK: Vojvodík, Tomáš, Minárik – Mackovčín, Bagi, 100 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša , Švikruha (49. Tomáš), Držík, Žifčák (46. Minárik), Vojvodík (72. Zelnický), Lendvay.

BOLERÁZ: Hrivňák – Hutár, Klačo, Červenka (90. Daniš), Miroslav Daniš, Mackovčín, Blaško, Guoth, Bagi, Lalík, Kitta. VINCENT BEZDEDA

Holíč - Domaniža 1:0 (0:0)

Za silného studeného vetra sa totiž hral nemastný neslaný futbal na oboch stranách. Prvá strela do priestoru bránky smerovala v 17. min na domáceho Ravasa z kopačky M. Košúta, no skončila v gólmanových rukách. V 19. min to na opačnej strane predviedol Mihálik. Prvý väčší rozruch prišiel v 40. min, keď sa pred bránkou ocitol Konečný a mohol sa len spýtať Kubiša kam to má umiestniť, no volil prihrávku a ešte k tomu zlú. Domáci sa na chvílku usadili pred bránku hostí a výsledkom bola nastrelená žrď Mihálikom. Po zmene strán sa hra vôbec nezmenila a ak by zápas skončil remízou, ani jedno mužstvo si bod nezaslúži. Hralo sa bez šancí na oboch stranách a zväčša medzi šestnástkami. V 78. min fauloval T. Lednický a k priamemu kopu z asi 20 metrov sa postavil T. Slovík. Ľahučko zahraný kop doplával pomedzi všetkými hráčmi až za brankárov chrbát.- 1:0.

Góly: 78. T. Slovík.

Rozhodoval Jeremias, ŽK: Dubec, Španka, Blažek – K. Sádecký, Valjent, T. Lednický, Michal Petrík, 100 divákov.

HOLÍČ: Ravas – Blažek, Vaclavik, T. Milota, Privrel, Dubec, Španka, Konečný (72. Ružička), Mihálik (65. M. Nečas), T. Slovík (89. D. Nečas), S. Milota.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar, M. Šterdas, Braciník, Miroslav Kvaššay, Michal Petrík, Augustín, Valjent (66. T. Lednický), M. Košút (80. Svoboda), Svitek, K. Sádecký.

Ďalšie výsledky 24. kola: Jas. Bohunice – Myjava B 1:1 (1:0), 45. Kunovský – 68. Horeš, Hlohovec – Malženice 1:6 (0:1), 75. Veľký – 54., 67. a 83. Pikulík, 37. Balážik, 63. Juhász (11 m), 80. Blaho, Tr. Teplice – Vrbové 1:0 (0:0), 57. Hamaňa, Tr. Stankovce – Častkovce 1:0 (1:0), 34. Puna (11 m).

4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?