Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Dlhočižná negatívna séria Prečína skončila

Sumár a komentáre 25. kola 4. futbalovej ligy

Prečín – Hlohovec 5:1 (2:1)

V 3. min Hybben na dvakrát neprestrelil dobre chytajúceho Moravčíka a už minútu otvoril skóre Ľ. Gajdošík. V 10. min Hybben prestrelil v dobrej šanci a v 23. min Moravčík zmaril šancu Ľ. Gajdošíkovi s Hybbenom. O štyri minúty Gubala hlavou vyrovnala, ale v 29. min po narážačke Hybben dostal domácich znova do vedenia. V 43. min po Hybbenovej prihrávke zmaril Moravčík šancu Pauera. Domáci mali hru pod kontrolou, hostia, ktorí prišli iba desiati, hrali na brejky. V 67. min Hybben trafil žrď a v 72. min Čelko halvou zvýšil na 3:1. V 81. min po peknej akcii pridal štvrtý gól T. Orávik. V 85. min hosťujúci Blaho hlavou nastrelil brvno a v 87. min Kmošena potvrdil prvú jarnú výhru gólom na 5:1.

Góly: 5. Ľ. Gajdošík, 29. Hybben, 72. Čelko, 81. T. Orávik, 87. Kmošena – 28. Gubala.

Rozhodoval Kollárik, ŽK: Hybben - Andrássy, 100 divákov.

PREČÍN: Bartek – Boško, Hudek (67. J. Košút), Vrábel, Kmošena, Ľ. Gajdošík, T. Orávik, Čelko, Pauer, Hybben, Strapko.

HLOHOVEC: Moravčík – Krajčo, Blaho, Svíba, Andrássy, Veľký, Planieta, Gubala, Srnka, Suchánek. (MD)

Častkovce – Borčice 0:7 (0:4)

Hostia začali ako sa na lídra súťaže patrí a už v 9. min po strieľanom centri Zuziak otvoril skóre. V 12. min po asistencii Le Gianga opäť Zuziak zvýšil na 0:2. V 38. min po rohu na viackrát loptu do siete dorazil Hanzel – 0:3. Hneď po rozohratí zaútočila dvojica Barčík-Hanzel a druhý menovaný uzavrel skóre prvého polčasu na 0:4. V druhej časti začali lepšie hostia, keď po centri Barčíka zvýšil už na 0:5 A. Plavšič. V 52. min Halás v ojedinelej šanci prekopol bránu Borčíc. O minútu na to Halásovu delovku Bobot vyrazil. V 63. min striedajúci Mačina zvýšil už na 0:6 a výsledok zápasu stanovil v 87. Náther delovkou z 22 m, keď nedal šancu Kukučkovi.

Góly: 9. a 12. Zuziak, 38. a 40. Hanzel, 50. A. Plavšič, 64. Mačina, 87. Náther.

Rozhodoval Lévai, ŽK: Halás, Madro – A. Plavšič, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Osuský, Gono, Halás, Čechvala, Končitík, Tuschel, Jančovič (56. Sládek), Madro (70. Husár), Adamec (82. Vlado). .

BORČICE: Bobot – Petruš, Hanzel (60. Machara), Barčík, A. Plavšič (56. Mačina), Mravec, Siva, Novák (75. Púpala), Zuziak, Náther, E. Le Giang. PETER HALIENKA

Šimonovany – Domaniža 6:1 (3:0)

Domáci mali raketový nástup do zápasu, keď už v 30. sekunde Rybanský priťukol loptu Mirovi Oršulovi a ten strelou spoza šestnástky nedal brankárovi žiadnu šancu – 1:0. V 19. minúte našiel dieru v hosťujúcej obrane Rybanský, vysunul do úniku Laurinca a ten nedal po druhýkrát gólmanovi hostí šancu – 2:0. Do polčasu domáci pridali ešte jeden gól, keď v 42. minúte ušiel Žikavský a ponúkol gól Sobotovi, ktorý neodmietol – 3:0. V 47. min nekompromisne zakončil Kodaj – 4:0. Potom využili hostia menšiu nepozornosť v radoch domácich, keď v 78. min sa M. Košút ocitol zoči-voči Grambličkovi, ktorého bez problémov prehodil – 4:1. Už o minútu bolo 5:1, keď opäť Kodaj využil prihrávku Rybanského a zblízka zvýšil na 5:1. Po faule na Chrenka, ktorého zastavil nedovolene v šestnástke Miroslav Kvaššay, penaltu premenil Laurinec – 6:1.

Góly: 19. a 82. (11 m) Laurinec, 47. a 79. Kodaj, 1. Miroslav Oršula, 42. Sobota – 78. M. Košút.

Rozhodoval Benko, ŽK: Miroslav Oršula – M. Šterdas, M. Košút, Miroslav Kvaššay, Svitek, 200.

SLOVAN: Gramblička – Varga, Sobota (46. Kodaj), Miroslav Oršula, Rybanský, Laurinec, Chrenko, Martin Oršula, Žembera, Gális (60. Žiak), Žikavský (64. Bielich).

PARTIZÁN: Kubiš – Haviar (68. Augustin), M. Šterdas, Svoboda, Miroslav Kvaššay, Braciník, M. Košút, Blažek, Svitek, T. Lednický, Šimek (32. J. Kardoš). PETER LETAVAY

Malženice – Nová Dubnica 3:2 (1:2)

Domáci znovu akoby prespali úvodnú časť zápasu a po strele a strate lopty v strede poľa, bolo behom troch minút v 21. min už 0:2. Ešte do polčasu dokázal na to reagovať z pravej strany Pikulík, no aj hostia vystrkovali naďalej rožky a na polčasovú prestávku sa išlo za stavu 1:2. Do druhého dejstva domáci nastúpili v tlaku a ten postupne zvyšovali. Novodubničania sa spoliehali na rýchle brejky, ale dva ktoré im vyšli, úspešne nezakončili. Naopak, Krajčovič peknou strelou vyrovnal – 2:2 a keď tlak domáceho Dynama rástol, opäť Krajčovič zvrátil skóre – 3:2. Záver si už domáci postrážili a mohli pridať aj ďalšie góly, no nestalo sa, a tak hostia žili. Do výraznej šance na vyrovnanie sa už nedostali

Góly: 58. a 70. Krajčovič, 29. Pikulík – 18. Tomáš, 21. Pilný.

Rozhodoval Barta, ŽK: Vdovjak, Barborík, Chynoradský – Vagala, 200 divákov.

MALŽENICE: Močko – Vdovjak, Krajčovič, Barborík, Juhász, Lulovič, Chynoradský, Pikulík, Lošonský, Ocelka (63. Balážik), Blaho (79. Rehák).

N. DUBNICA: Zaťko – Žifčák, Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša, Maník, Držík, Tomáš, Vagala, Vojvodík (66. Minárik). (STC)

Ďalšie výsledky 25. kola: Boleráz – Jaslovské Bohunice 0:0, Partizánske - Holíč 3:0 (1:0), 30. Kučera, 55. Kučerka, 60. Obert, Vrbové – Tr. Stankovce 3:0 (2:0), 1. Vlado, 28. Blaško, 50. Gažík, Myjava B a Tr. Teplice mali voľno.

1. Borčice 23 20 1 2 78:14 61

2. Malženice 23 13 6 4 53:28 45

3. Boleráz 24 13 5 6 36:23 44

4. Myjava B 22 12 6 4 38:19 42

5. J. Bohunice 23 9 8 6 32:24 35

6. N. Dubnica 23 8 8 7 26:20 32

7. Tr. Stankovce 23 9 5 9 27:33 32

8. Šimonovany 23 8 6 9 29:27 30