Kvašov spasil náhradník, Mikušovce nezaváhali

Sumár a komentáre z víkendových oblastných súťaží.

Bodiná (v žltom) podľahla doma Mikušovciam.Bodiná (v žltom) podľahla doma Mikušovciam. (Zdroj: RADKA HRNČÍKOVÁ)

7. LIGA MUŽI

Súboj susedov v tabuľke smeroval k bezgólovej remíze, no osem minút pred koncom potešil domácich divákov Mikula a tri body ostali doma.

Praznov sa dlho držal s Pružinou a mal šancu nielen na jeden bod. Hostia v záverečnej štvrťhodine v priebehu dvoch minút dvakrát gólovo udreli a tešili sa z výhry.

Líder z Kvašova sa na ihrisku v Dulove, kde má na jar domáce prostredie, dlho nevedel strelecky presadiť. O výhre rozhodol jediným gólom v 47. min striedajúci F. Kováč, ktorý prišiel na ihrisko až v 38. min.

Kolačín prišiel o druhú priečku, keď nezvládol duel v Šebešťanovej. Domáci viedli 2:0, ale strelec Bagin desať minút pred koncom znížil. Hosťom sa vyrovnať nepodarilo, lebo o päť minút dal tretiu gólovú poistku Jurdík.

Duel Podvažia s Pruským bol vyrovnaný, hostia po hodine hry išli do vedenia, naviac domáci L. Bednár o dve minúty nepremenil jedenástku. Neúspešný exekútor si päť minúť pred koncom aspoň čiastočne udobril fanúšikov a spoluhráčov vyrovnávajúcim gólom.

19. kolo: Sverepec – Lazy 1:0 (0:0), 82. Mikula, Praznov – Pružina 0:2 (0:0), 77. Topor, 79. L. Kardoš, Visolaje - D. Mariková 4:0 (2:0), 81. a 89. Krála, 13. R. Sviečka, 41. Konečný, Kvašov - D. Breznica 1:0 (0:0), 66. F. Kováč, Šebešťanová – Kolačín 3:1 (1:0), 22. Útly, 65. Baláž, 85. Jurdík – 80. Bagin, Podvažie – Pruské 1:1 (0:0), 85. L. Bednár (62. L. Bednár nrpemenil 11 – tku) – 60. Jáňa, Dohňany mali voľno.

8. LIGA MUŽI

Ani výborný vstup do zápasu Orlovému nestačil, hoci v 24. min viedlo 2:0. Hosťom sa podarilo napraviť si reputáciu a troma gólmi otočili zápas vo svoj prospech.

Súboj Trstia s posledným Č. Kameňom bol v prvom polčase v znamení domácich, ktorí viedli 2:0. Súper znížil, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Aj v ďalšom zápase bol v prvom polčase podobný scenár. FC Púchov v 24. min po penalte Remiša viedol nad Vrchteplou 2:0 a Novosedliak hetrikom zavŕšil vysokú výhru domácich 4:0.

Mikušovce prišli do Bodinej s cieľom vyhrať a už do polčasu viedlo 0:3. Domáci potom dvakrát skórovali, lenže v prvom prípade do vlastne brány a namiesto 2:3 bolo 1:4. Líder v závere pridal ešte ďalšie dva góly a jasne smeruje za postupom.

Lednica má výbornú formu a strelca Bezáka. Prešlo iba 24. min a v Bolešove viedla 0:4 a nakoniec vyhrala 1:6.

Zápas v Horovciach sa dohrával pre nespôsobilý terén až v pondelok. Prejta v úvode druhého polčasu zvyšovala na 0:2, no domácim sa podarilo aspoň zachrániť remízu.

15. kolo: Orlové – Kameničany 2:3 (2:1), 17. Mrišo, 24. Výbošťok – 40. Juríček, 72. R. Budaj, 78. Žiaček, Trstie - Č. Kameň 2:1 (2:0), 29. Mikušík, 35. Baninec (11 m) – 55. Gašpar, FC Púchov – Vrchteplá 4:0 (3:0), 11., 32. a 68. Novosedliak, 24. Remiš (11 m), Bodiná – Mikušovce 1:6 (0:3), 65. Uhlárik (11 m) – 12. a 81. Mallo, 16. Bartoš, 43. Kristín, 50. vlastný I. Milo, 90. Pagáč, Bolešov B – Lednica 1:6 (1:4), 31. M. Kopačka – 12., 24. a 56. Bezák, 9. Kapusta, 20. Dorotčin (11 m), 85. Ján Jaroš, Horovce B – Prejta 2:2 (0:1), 65. P. Štefanec, 75. Smiljkovič – 12. a 47. Ondrušík.

6. LIGA DORAST

11. kolo: Jasenica – Mikušovce odložené na neurčito, Lysá – Sverepec 1:1 (0:1), 52. Nošík – 35. Krčmárik (11 m), D. Kočkovce – Udiča 0:2 (0:0), 69. P. Cigánik, 78. R. Cigánik, Tuchyňa – Plevník odložené na neurčito, Dohňany mali voľno.

4. LIGASTARŠÍ ŽIACI SEVER

13. kolo: Sverepec - D. Mariková 5:3 (2:0), 18. a 70. Richtárik, 28. Zvak, 37. Briestenský, 57. Biel – 38., 41. a 61. Gapko, Papradno – Pružina 2:1 (0:0), 67. J. Cabadaj, 70. K. Jandúch – 69. Turza, Jasenica – Plevník odložené na neurčito, Domaniža – Prečín 3:1 (0:1), 44. a 61. Klimek, 50. Pavlovič – 22. Brigant, Udiča mala voľno.

4. LIGA STARŠÍ ŽIACI JUH

13. kolo: Borčice /Bolešov – Lazy 0:10 (0:4), 55., 58. a 65. Hybký, 34. a 40. Matej, 15. D. Štefánik, 17. Staník, 20. Ondrička, 48. Pončík, 68. Janíček, Dohňany – Ilava 1:10 (1:10), nedohrané v 35. min pre malý počet hráčov domácich, 19. Ivaniš - Lamžo – 1., 7., 12., 23. a 27. Majchút, 21. a 31. Straňák (druhý z 11 m), 14. Palkovič, 32. Tomašík, 33. Srnec, Ladce – Košeca 2:1 (1:0), 6. Bratina, 57. Jesenský – 52. Čepák, Hradčan Lednica - H. Poruba odložené na neurčito, Beluša mala voľno.

4. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

13. kolo: Dubnica – Kolačín 11:1 (5:0), 22., 29. a 49. Garyani, 15. a 48. Kunda, 16. a 59. Teplička, 12. Púček, 38. Brunner, 42. Golej, 45. Kováč, Ilava – D. Kočkovce 1:5 (0:3), 51. Bagín (45. Antal nepremenil 11 – tku) – 3., 9. a 47. Kucej, 30. a 31. Hudec, FC Púchov mal voľno.

1. kolo:

Turnaj Pov. Bystrica: Pov. Bystrica – Košeca 1:5 (1:3), 4. Klužák – 8. a 9. Žilka, 18. a 20. M. Turza, 14. Fišer, Kolačín – Domaniža 0:8 (0:4), 4., 7., 9., 14., a 16. Pavlovič, 19. Kohút, 28. Michal Marko, 29. Vančová, Pov. Bystrica – Domaniža 1:7 (1:3), 11. Klužák – 15., 17., 18. a 25. Pavlovič, 2. Michal Marko, 6. Kohút, 27. N. Čelko, Kolačín – Košeca 0:9 (0:6), 2., 12. a 13. Žilka, 10., 12. a 29. Bartoš, 18. a 27. Pikna, 7. Fišer, Pov. Bystrica – Kolačín 8:1 (4:0), 5., 8., 9. a 25. Klužák, 2. a 9. Petrík, 24. Malu, 29. Almásy – 18. Patka, Domaniža - Košeca 5:1 (1:0), 13. a 28. Pavlovič, 19. a 20. Kohút, 21. Hricov – 28. Gajdoš.

Turnaj Horovce B: Horovce B – Beluša 1:3 (0:1), 20. Balocký – 6. Zaťko, 18. Buchta, 25. Filo, Visolaje – Streženice 4:6 (4:0), 2., 4. a 12. Beňák, 6. Natália Hijová – 17. a 24. Trník, 19. a 27. Mikas, 16. Drábik, 29. Suder, Horovce B – Streženice 4:1 (3:0), 5. a 11. Kolek, 7. Greguška, 19. R. Cíbik – 29. Mikas, Visolaje – Beluša 2:7 (2:6), 4. a 8. Beňák – 2. a 12. Huňačka, 5. a 10. Prostredný, 1. Mišík, 3. Filo, 19. Zbín, Horovce B – Visolaje 5:5 (3:2), 6. a 14. Greguška, 12. a 18. Kolek, 21. Magdík – 9., 22., 28. a 29. Beňák, 1. Jancík, Streženice - Beluša 0:6 (0:3), 5. a 13. Huňačka, 17. a 29. Mišík, 2. Prostredný, 30. Buchta.

Turnaj Sverepec: Sverepec, D. Mariková, Šebešťanová odložený na 3. 6. od 10. hod.

Turnaj Hradčan Lednica: Hradčan Lednica, MFK Dubnica, Borčice, Ilava odložený, nový termín oznámia do 2. 5..

1. a 8. kolo:

Dulov – Kvašov odložené na 3. 5. o 16. a 17. h, Podmanín – H. Poruba odložené na 17. 6. o 10. a 11. h, Prečín – Horovce A odložené, nový termín oznámia dodatočne, Ladce – Praznov 9:2 (3:1), 3., 11. a 25. Ptáček, 27., 28. a 29. Čechutý, 5. a 17. Koyš, 21. Hudec – 1. a 16. Šaradín, Praznov – Ladce 3:8 (3:1), 2., 3. a 10. Šaradín – 28. a 29. Mosorjak, 9. Hudec, 19. D. Didek, 20. Koyš, 22. Čechutý, 23. Ptáček, 30. Branidbúr.

16. Ladce 2 2 0 0 17:5 6

17. Dulov 0 0 0 0 0:0 0

18. Kvašov 0 0 0 0 0:0 0

19. Podmanín 0 0 0 0 0:0 0

20. H. Poruba 0 0 0 0 0:0 0

21. Prečín 0 0 0 0 0:0 0

22. Horovce A 0 0 0 0 0:0 0

23. Praznov 2 0 0 2 5:17 0