Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Mladé cyklistky víťazili na Morave

V poslednú aprílovú nedeľu sa uskutočnil druhý diel Detskej tour Petra Sagana v Zašovej pri Zlíne.

Po prvýkrát sa tento populárny cyklistický seriál uskutočnil v zahraničí. Náročná trať bola ťažkou previerkou pre všetkých zúčastnených. Aj keď kvôli kolízii s cestnými pretekmi chýbali na štarte z nášho regiónu víťazky prvého preteku v mladších a starších žiačkach Bodoríková a B. Máčková, naši zástupcovia si pripísali tri prvenstvá a opäť v kategórii dievčat.

V kategórii mikro dievčat mladšia zo sestier Ungerových, Vivien, si výbornou jazdou zaknihovala svoje premiérové víťazstvo. Na stupni víťaziek ju doplnila na 3. priečke Dubničanka Ráchel Repková.

V kategórii mili dievčat prekvapila výborným výkonom a tretím miestom Dohniankaa Karolína Hajduková.

V kategórii mini dievčat potvrdila svoju suverenitu Vanesa Šatková z Dubnice, ktorá opäť vyhrala a opäť s veľkým náskokom - 40 sekúnd!

V kategórii mini chlapcov sa o víťazstvo opäť „bili“ Čech Mušálek a Martinčan Šichta. Vyhral Mušálek. Boj o bronz bol zaujímavý aj pre naše farby. Belušan Matej Tomáš sa striedal na tretej pozícii s Čechom Harlenderom. Bohužiaľ, rovnako ako v Lučenci, Matej prehral súboj na páske a opäť mu prischla smolná zemiaková priečka. Hneď za ním, ale už

s odstupom skončil Dubničan Jakub Javor.

V mladších žiačkach sa odohrával dramatický súboj až do cieľa medzi Češkou Dubcovou a Sofiou Ungerovou Košeckého Podhradia. Dráma sa nakoniec skončila tesným víťazstvom Češky a tak Sofia nenapodobnila svoju mladšiu sestru. V starších žiačkach si vynahradila

smolu z Lučenca, kde utrhla reťaz, Kristína Tichá. Výbornou jazdou si prišla do cieľa po víťazstvo s minútovým náskokom pred druhou Paulechovou.

Mikro dievčatá: 1. V. Ungerová (Košecké Podhradie), 2. Hrazdílová (Česko), 3. Repková (Dubnica).

Mikro chlapci: 1. Szalasi (Lučenec), 2. Pavko (B. Bystrica), 3. Kisnan (Sv. Jur).

Mili dievčatá: 1. Kadlecová (Brunovce), 2. Kurnická (N. Mesto), 3. Hajduková (Dohňany), 6. K. Bortelová (Dubnica), 10. R. Bortelová (Dubnica).

Mili chlapci: 1. Valenta (Česko), 2. Maliňák (Česko), 3. Prhala (Kežmarok).

Mini dievčatá: 1. Šatková (Dubnica), 2. Dubcová (Česko), 3. Zdráhalová (Česko), 5. Hudoková (Dubnica).

Mini chlapci: 1. Mušálek (Česko), 2. Šichta (Martin), 3. Harlender (Česko), 4. Tomáš (Beluša), 5. Javor (Dubnica), 11. J. Mikuš (Dubnica), 12. Repka (Dubnica).

Mladšie žiačky: 1. Dubcová (Češko), 2. S. Ungerová (Košecké Podhradie), 3. Vojtíšková (Trenčín), 6. V. Máčková (Udiča).

Mladší žiaci: 1. Bernát (Česko), 2. Grygar (Česko), 3. Minár (Topoľčianky), 5. Maják (Dubnica), 11. Mojto (Dubnica).

Staršie žiačky: 1. Tichá (Pov. Bystrica), 2. Paulechová (N. Mesto), 3. Krutílková (Česko).

Starší žiaci: 1. Lavička (Česko), 2. Šrout (Česko), 3. Majdanics (Česko). (BB)