Bolešov neodolal náporu lídra

Sumár a komentáre 21. kola 6. futbalovej ligy

Pov. Bystrica – Bolešov 3:1 (1:1)

Už v 2. min premenil hlavou center J. Valient – 1:0. Hostia postupne hru vyrovnávali a v 10. min M. Kvasnica po rohu hlavičkoval vedľa. Domácim akcie nevychádzali k spokojnosti a v 19. min na druhej strane po úniku bombu D. Bartáka T. Kováč vytlačil na roh. Vzruch priniesla až 36. min, kedy Janiš z priameho kopu z 35 metrov trafil horný roh – 1:1. O tri minúty bol v tutovke Almásy, ale trafil iba súpera a v 41. min J. Valient zblízka netrafil bránu. Po prestávke tlak domácich narástol, v 50. min J. Valient z päťky trafil iba do M. Šatku. O desať minút mohol skórovať Bielik, ale obranca jeho strelu zrazil nad. V 70. min J. Al Sabri poslal z päťky loptu ponad prázdnu bránu a v 73. min gólovú hlavičku Gáboríka vyrazil na čiare Šandor. V 80. min sa delovka J. Valienta odrazila od brvna do brankárovej hlavy a do poľa. Bolešov sa väčšinou iba bránil, no v 83. min mal šancu D. Barták, lenže prestrelil Kováčovu bránu. V 88. min prenikol po krídle Gáborík a povedľa M. Šatku dal druhý gól. Ten istý hráč v 90. min potvrdil inštinkt strelca a po úniku zvýšil na 3:1.

Góly: 88. a 90. Gáborík, 2. J. Valient – 36. Janiš.

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Bušík (46. Borovička), Vala, Otradovec, J. Valient (89. K. Masaryk), A. Valient (66. J. Al Sabri), Baránek, Almásy (46. Gáborík), Čiernik, Severín, Bielik.

BOLEŠOV: M. Šatka – J. Šatka, Veselý, Michal Barták, Prna, D. Barták, Janiš, Šandor, Šimák, M. Kvasnica, B. Barták (46. Dian – 87. Kobela). JOZEF ŠPROCHA

Papradno – Dulov 2:0 (0:0)

V 3. min hlavičku J. Galka z troch krokov chytil Dzurko a v 12. min ten istý hráč z päťky prestrelil. V 21. min Bujnochova strela z päťky skončila nad a v 29. min Nemčíkova strela z 25 metrov preletela tesne nad brvnom. O dve minúty M. Hrebičík bombou vyskúšal Dzurka, ktorý loptu vyrazil na roh. Po narážke s J. Galkom S. Trúchliko mieril vedľa a v 38. min Hantákova bomba bola nepresná. V 40. min po Fujačkovom centri J. Galko z päťky minul. V 48. min S. Trúchlik vysunul Lokšíka, ktorého vychytal brankár a o dve minúty po rohu Lokšík z otočky netrafil. V 52. min priamom kope Ranincov center premenil hlavou J. Galko – 1:0. Hanták v 57. min poslal bombu tesne nad a v 59. min priamy kop Bujnocha kryl P. Gardoň. Cupan v 68. min parádnou strelou z priameho kopu do šibenice zvýšil v 68. min na 2:0. Kuriozitou zápasu bolo desať žltých kariet (3:7) a červenú kartu dostal domáci Martinec.

Góly: 52. J. Galko, 68. Cupan.

PAPRADNO: P. Gardoň – M. Hrebičík, S. Trúchlik, Fujaček, J. Galko, Nemčík (79. Moravík), Pauk, Martinec, Cupan (87. M. Trúchlik), Raninec (71. Matúš Galko), Lokšík.

DULOV: Dzurko – Pecuš, Slabý, Zieba, Bujnoch, Ďurčík, Martin Kováč, Hanták, Baláž, Cíbik, R. Pagáč. PAVOL ZDURIENČÍK

Lysá - H. Poruba 0:4 (0:4)

Hostia mali v prvom polčase výraznú prevahu. V 13. min peknú strelu A. Zlochu kryl Smolka. Po prieniku Jánoška zakončil jeho center vedúcim gólom Papp. O desať minút ušiel A. Pagáč a po sóle prehodil vybiehajúceho Cicháka – 0:2. V 28. min po centri M. Švaňu zvyšoval A. Staňo na 0:3. Po rohu v 37. min sa najlepšie v skrumáži zorientoval Majerík – 0:4. V 47. min strieľaný center M. Švaňu skončil na brvne a v 65. min po jeho centri nastrelil Papp brvno. V 85. min Lišaník mieril tesne vedľa. Hostia kontrolovali hru a vysoko vyhrali.

Góly: 15. Papp, 25. A. Pagáč, 28. A. Staňo, 37. Majerík,

LYSÁ: Cichák – P. Kováč, Hošták, M. Kalus (81. M. Panáček), M. Zlocha, A. Zlocha, Miroslav Kováč (71. R. Panáček), L. Panáček, M. Janíček, Macko, Lišaník.

H. PORUBA: Smolka – P. Dražkovec, Michal Galko (46. Čurik), Majerík (80. Prekop), J. Pagáč, Hetflajš, M. Švaňa, A. Staňo, Papp (68. P. Hudec), Jánoško (67. Pučkovica), A. Pagáč. (PT)

Jasenica – Košeca 1:2 (0:2)

V prvom polčase boli šance na oboch stranách, ale brankári boli pozorní. Hostí dostal do vedenia v 25. min J. Barkáč a v 40. min Mihalik zvýšil na 0:2. Po prestávke mohol definitívne rozhodnúť v 49. min hosťujúci Štepanovič, no jedenástku poslal vedľa. Rovnakú šancu mal o tri minúty domáci Pavlík st. a pokutový kop premenil – 1:2. Jasenica si vyloženú šancu nevypracovala, naopak vedenie mohli zvýšiť hostia, no stav sa už nezmenil.

Góly: 52. Pavlík st. (11 m) – 25. J. Barkáč, 40. Mihalik.

JASENICA: M. Kňažko – Moravík (26. A. Kňažko), Hlušek (68. Mišúr), Pavlík st., Adamík F. Šterdas, J. Mišutka, Pavlík ml., E. Hrebík (56. Heldes), G. Kalaš, P. Jánošík.

KOŠECA: Vladár – J. Barkáč, T. Bortel, Mihalik, M. Vicen, Pavol Ondrejka, Štepanovič Mikulčík (71. Jaroslav Palček), T. Kašša (89. Országh), J. Tomanica, Pružinec (76. Flak). (JA)

Udiča – Podmanín 2:3 (0:2)

Úvod patril hosťom, R. Sovík v 5. a v 6. min z priamych kopov mieril tesne vedľa, no v 7. min Kubiš po rohu otvoril hlavou skóre – 0:1. V 10. min vychytal Kuliha J. Sovíka a o dve minúty akcia Súľovského skončila rohom. V 19. min po ďalšom rohu J. Sovík hlavou zvýšil na 0:2. udičania sa nevedeli presadiť cez pozornú obranu, a až v 32. min slabú strelu T. Drblíka chytil gólman. V 36. min Kuliha zasiahol včas pred D. Pilárom, v 40. min P. Gardian pálil z otočky vedľa a v 43. min priamy kop R. Sovíka skončila vedľa brány. V 48. min po faule P. Gardian z jedenástky zvyšoval na 0:3. O päť minút Martin Gardian netrafil ideálny center P. Gardiana. V 62. min priamy kop M. Cesnárika letel vedľa a v 68. min T. Drblík znížil na 1:3 po zlom odkope brankára T. Kostelanského. V 72. min J. Sovík nedostihol dlhú prihrávku. V 73. min bol Kubiš po druhej žltej karte vylúčený, čo domáci využili a zvýšili úsilie. Strelu M. Cesnárika v 78. min brankár vytlačil na roh a v 82. min sa nepresadil Dánek, ktorý v 84. min netrafil prázdnu bránu. V 86. min Súľovský hlavou znížil na 2:3 a v 90. min priamy kop T Drblíka T. Kostelanský bravúrne vyrazil.

Góly: 68. T. Drblík, 86. Súľovský - 7. Kubiš, 19. J. Sovík, 48. P. Gardian (11 m).

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, Strnad, M. Cesnárik, Pacek, Habáň (77. Solík), Harušinec, Súľovský, Drienik, Kvasník (46. Furdzo), M. Drblík (46. Martin Dánek).

PODMANÍN: T. Kostelanský – Michal Gardian, P. Kostelanský st., Martin Gardian (54. P. Sovík), P. Kostelanský ml., J Sovík, R. Sovík, D. Pilár, P. Gardian, Kubiš, Maroš Majtán (70. I. Sovík). ADRIÁN DEMÁČEK

D. Kočkovce – Tuchyňa 5:4 (2:1)

V 8. min kanonier hostí Štefula otvoril skóre a ten istý hráč mohol zvýšiť, ale Ciesar skvele zasiahol. V 14. min Šedík vysunul Kučíka, ktorý prekonal brankára – 1:1. V 19. min Štefulu vychytal Ciesar. V 25. min unikol Fedor, po ktorého prihrávke Mišík dokopol loptu do prázdnej brány – 2:1. V 35. min Kryštof fauloval Štefulu a dostal červenú kartu a Ciesar v 43. min zmaril tvrdú strelu Štefulu. Oslabení domáci boli aktívni aj po prestávke a v 51. min Kučík poslal loptu tesne vedľa. Štefula v 56. min v páde nastrelil brvno, ale v 58. min sa nemýlil a hlavou dal na 2:2. V 64. min A. Bartoš dostal hostí do vedenia 2:3, no po rozohraní hostia faulovali Kučíka, ktorý z jedenástky vyrovnal na 3:3. V 68. min P. Štefanec po chybe domáceho brankára dal na 3:4, ale v 71. min sa Mišík pohral s obranou a bolo 4:4. V 75. min Ciesar vyrazil tvrdú strelu Suichánka. V 86. min po rohu Kučík hlavičkou do šibenice strhol výhru na stranu bojovných domácich.

Góly: 14., 65. a 86. Kučík (druhý z 11 m), 25. a 71. Mišík– 8. a 58. Štefula, 64. A. Bartoš, 68. P. Štefanec.

D. KOČKOVCE: Ciesar – Šábik, Kryštof, Crkoň, Chobot, Fedor (68. Kopiš), Šedík, Kováčik (81. M. Pagáč), Bajza (53. Dujka), Kučík, Mišík.

TUCHYŇA: Gospič – Mačina, Mikoláš, Štefula, Letko, A. Filo, P. Štefanec, A. Bartoš, Suchánek, Krajčí, Jozef Poliak. (KM)