Pov. Bystrica urobila prvý krok k bronzu

Prvý zápas o 3. miesto v hádzanárskej extralige patril domácim

O 3. MIESTO PLAY OFF

Pov. Bystrica – Topoľčany 26:24 (12:13) – stav série 1:0

Hostia v úvode viedli 0:1 a 1:2, ale potom domáci otočili stav na 3:2 a boli stále o gól vpred. Bystričanom sa však nedarilo získať výraznejší náskok, pretože súper spoľahlivo premieňal šance. Od stavu 5:5 najprv skóroval Chudoba a pri vylúčení Hlinku z uhla Cifra a Vallo zaistili domácim vedenie 8:5, keď predtým dvakrát úspešne zasiahol Motlík. Hostia mohli potom znížiť rozdiel, lebo Chudoba poslal sedmičku iba do brvna a v 18. min dal Pupík zdiaľky na 9:6. Bystričania lepšie bránili, vychádzali im aj útočné akcie a po Cifrovom góle vyhrávali v 25. min 12:8. Topoľčany nespanikárili, do brány sa vrátil Meluš, ktorý prispel k obratu. Klačanský a Briatka znížili na 12:10, a keď zahodili tutovky Jurák, Chudoba a Š. Macháč, bolo 12:10. V 29. min Meluš zneškodnil Vallovi sedmičku a zvyšneé dve minúty patrili Klačanskému. Biel mu síce vyrazil sedmičku, ale na dorážku nestačil – 12:11 a ešte počas vylúčenia Cifru do konca polčasu dvoma gólmi otočil na 12:13. Po prestávke začali domáci aktívne a postupne Jurák, Š. Macháč a Chudoba zaistili MŠK vedenia 15:13. Topoľčany sa snažili, no nedarilo sa im priblížiť na viac ako na rozdiel gólu – 15:14, kdy po hrubom faule do tváre uvidel Adamčík červenú kartu. Považania si udržiavali tesný náskok, ktorý po góloch Valla a Pupíka v 45. min narástol na 20:17. Po krásnej nahadzovačke mieril M. Kozák tesne vedľa prázdnej brány a hostia znížili z protiútoku na 21:19. V domácej bráne vytiahol Motlík niekoľko zákrokov, kým Meluš si nevedel rady so strelami so stredných vzdialeností. V 50. min ho dvakrát prekonal Vallo, hostia trafili brvno a v 51. min M. Kozák dal na 25:19. Domáci kontrolovali hru, ale strelecky sa im prestalo dariť, čo súper využil a v 58. min znížili na 25:22. M. Kozák presnou strelou upokojil spoluhráčov – 26:22 a súperovi už zvyšné dva góly na úspech nestačili.

MŠK: Biel, Motlík, Dobroň – Pupík 5, Cifra 2, Š. Macháč 3, Bystrický, Chudoba 4/2, Jurák 2, Tumidalský, Strelec, Vallo 7, Hároník 1, Saitz, Kardoš, M. Kozák 2/1.

TOPOĽČANY: Meluš, Javorček, Králik – Briatka 1, Klačanský 6/3, Franta, Michalka 6, Miženko 1, Ivanov 1, Hlinka 1, Adamčík, Jadroň 1, Ďurček, Žilinčík 3, Kucher 4.

Vylúčení: 2:3 na 2 minúty, ČK: 35. Adamčík za hrubý faul

Sedmičky: 5/3 – 4/3.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Víkendové futbalové pozvánky

Turnaje a hodové zápasy sú v Bolešove a v Ladcoch.

Hasičské pozvánky

Hasičské súťaže pokračujú aj tento víkend.

Z pokusu sa stala tradícia

Známe i menej známe skladby v podaní dychoviek rozozvučali priestory kultúrneho domu v Plevníku-Drienovom. Pozvanie na Plevnícky dychfest prijali dychovky z okolitých obcí.

Za drogovú činnosť dostali niekoľkoročné tresty

Vlani koncom januára urobili kukláči aj v našom regióne protidrogovú akciu. Zadržali pri nej sedem ľudí. Traja z nich už trest poznajú.

Trinástkový čas malo iba Stupné

Na súťaži, kde sa každoročne zúčastní množstvo družstiev, to nebolo tento rok inak. Šesťdesiatka súťažných družstiev súperila v štyroch kategóriách.