Plevník a Brvnište doma zabrali

Sumár a komentáre 26. kola 5. futbalovej ligy

Horovce – Podolie 2:1 (0:0)

Prvý polčas začali Horovce aktívnejšie, ale strely P. Štrbáka, Balockého a Kostiča boli nepresné. Hostia odpovedali strelami M. Červeňanského a Gúčika. V 28. min chybovala domáca obrana, avšak Prosňanský Rajníka neprekonal. Domáci odpovedali strelami Pejčiča a P. Štrbáka, ale gól do prestávky nepadol. Hostia v druhom polčase začali lepšie, Križák a Miklovič Rajníka neprekonali, no v 55. min po chybe obrany skóroval Križák – 0:1. Horovce zvýšili aktivitu a v 68. min po jedenástom rohu rohu R. Brixa Škrapko vyrovnal. O štyri minúty po priamom kope R. Brixa Škrapko opäť hruďou pridal druhý gól. Hostia v závere hrozili, Križák a Gajdošík Rajníka neprekonali a profesorsky hrajúci líder výhru udržal.

Góly: 68. a 72. Škrapko – 55. Križák.

Rozhodoval Kovačic, ŽK: P. Štrbák - Ohrablo, Križák, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Balocký, Buček, Kočka, Pejčič (63. Smiljkovič), R. Brix, Körmendy, M. Štrbák, Škrapko, Kostič, P. Štrbák.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, R. Červeňanský, Balcír, Miklovič (75. Pyšný), Prosňanský, Gajdošík (86. Augustín), Gúčik, Križák, Macho (63. Omasta). MARIÁN PECUŠ

Brvnište – Uhrovec 4:2 (2:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, gólman Čapliar zmaril v úvode tutovku hostí. Po rohu v 27. min neobsadený Beniat zo šestnástky otvoril skóre – 0:1. V 33. min po faule na Kolembusa v šestnástke vyrovnal z jedenástky Mário Hároník. V 43. min Mário Hároník potiahol akciu po krídle a spätnou prihrávkou našiel Deckého, ktorý lobom zvýšil ponad brankára na 2:1. Po chybe v strede ihriska v 58. min stratili domáci loptu a po prečíslení Beniat vyrovnal. V 68. min po faule brankára na Mária Hároníka nasledovala druhá penalta, ale K. Hároníkovi ju Kolárik chytil. Sedem minút pred koncom Mário Hároník hlavou prehodil brankára – 3:2. Výhru domácich uzavrel v 87. min po úniku Mária Hároníka a prihrávke Deckého do prázdnej brány T. Kramarík.

Góly: 33. a 83. Mário Hároník (prvý z 11 m), 43. Decký, 87. T. Kramarík – 27. a 58. Baniat.

Rozhodoval Ševčík, ŽK: Ofori, Decký, V. Kramarík, Pšurík – Zaťko, Stano, Kolárik, 300 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – J. Barbosa,. Kolembus, Matúš Hároník, Decký, T. Kramarík, V. Kramarík, Mário Hároník, K. Hároník (90. Ferjanec), Ofori, Pšurík (70. Hudek).

UHROVEC: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Čabrák, Vavro, Bežo, Pavlovič (78. Pavelek), Stuparič. (JK)

Streženice – Tr. Turná 2:2 (2:0)

Úvod patril domácim, miernu prevahu zúročil v 15. min po peknej prihrávke E. Medňanského Marián Loduha, ktorý prudkou strelou pod brvno nedal Belákovi šancu. Hra sa vyrovnala, hostia boli aktívnejší, ale bez úspechu. V 44. min sa domácim vydaril brejk, keď ušiel Marián Loduha, obhodil brankára a v páde trafil do prázdnej brány – 2:0. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 48. min P. Chorvát prudko pod brvno znížil na 2:1. Hostia prebrali iniciatívu, ale v 54. min strelu E. Medňanského vyrazil brankár, no Miloš Šesták nedokázal vrátiť loptu do siete. V 62. min P. Chorvát strelou do šibenice vyrovnal na 2:2. V 70. min sa vyznamenal Belák pri bombe Michala Šestáka a zápas potom skončil deľbou bodov.

Góly: 15. a 44. Marián Loduha – 48. a 62. P. Chorvát.

Rozhodoval Floriš, ŽK: Miloš Šesták – Bečka, Stronček, Sedláček, 100 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Martin Lamžo, Bernhauser, Filiač, Miloš Šesták Michal Šesták, Adamička (56. Vavrík), Hafera (76. Rypák), Marián Loduha, E. Medňanský.

TR. TURNÁ: Belák – Matúš Kováč, Bečka, M. Chorvát (87. Konečný), Hasenovič, Stronček, P. Chorvát, Jambor, Michal Kováč, Hrubý, Prekop (46. Sedláček). STANISLAV BALÁT

Ladce – Zem. Kostoľany 1:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral slabý futbal, hostia hrali bez zápalu a domáci sa im prispôsobili. V 17. min P. Martinka trafil brankára a v 38. min Mokrička zastavil Liptajovu strelu na bránkovej čiare. Po prestávke sa tempo zlepšilo a v 54. min J. Haluska zblízka trafil obrancu. V 57. min po Mrtvíkovom centri dal Liptaj hlavou na 0:1. V 68. min po prihrávke P. Oťahela vyrovnal Bonan. V 75. min Maslonka priamo z rohu dostal hostí znova do vedenia. V záverečnom nápore sa Ladce snažili, ale Marek Zvalo doslova vychytal hosťom výhru, keď zmaril tutovky Mojta a L. Sviečku.

Góly: 68. Bonan – 57. Liptaj, 75. Maslonka.

Rozhodoval Trnka, ŽK: Mojto, Kučera, L. Sviečka – Pavkeje, Néma, 80 divákov.

LADCE: Machala – J. Haluska, Mojto, F. Váň, P. Oťahel, Kučera, L. Sviečka, Ondrašík (87. Kušík), P. Martinka, Bonan (69. Krajči), Mokrička.

ZEM. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Duda, Bobok, Hancko, Pavkeje, Zaťko, Liptaj, Mrtvík (72. Néma), Mokrý, Maslonka, Kobes. FERDINAND GACH

Plevník – Chocholná-Velčice 3:1 (2:0)

Domáci začali útočne a v 3. min po Dodekovej akcii M. Smataník mieril tesne vedľa. V 12. min Dodekov pokus bez prípravy kryl Vaňo a o minútu sa situácia zopakovala. Po Babíncovom priamom kope v 15. min prihral A. Buday M. Smataníkovi, a ten bombou otvoril skóre - 1:0. V 17. min T. Smataník vytlačil spod brvna delovku Tulpíka. V 22. min priamy kop J. Kremeňa obrana zrazila na roh, po ktorom Babíncovu hlavičku vyrazil z brány Tuhársky. V 25. min M. Smataník trafil z priameho kopu žrď a o tri minúty po faule na Michala Budaya z jedenástky zvýšil na 2:0. Butko potom zmaril protiútoky Tuhárskeho a Tulpíka. V 39. min T. Smatník vyrazil robinzonádou bombu Tuhárského a Butko prekazil šancu Michalcovi v 42. min. V 47. min A. Buday po úniku zvýšil na 3:0. V 50. min J. Cingel mieril vedľa a v 54. min N. Cingel trafil brankára a v 56. min Tulpík znížil na 3:1. Lobíkovu tvrdú strelu v 64. min kryl T. Smataník. Pokus A. Buday v 70. min bol nepresný a v 74. min Vaňo vychytal Michala Budaya. Pokusy Adamčího a Lobíka boli nepresné a pokus Michala Budaya kryl Vaňo.

Góly: 15. a 28. M. Smataník (druhý z 11 m), 48. A. Buday – 56. Tulpík.

Rozhodoval Goga, ŽK: Gvizd, Tuhársky, divákov.

PLEVNÍK: T. Smataník – Martin Zelenák, T. Ďurkech, Butko, J. Kremeň, L. Pajger (81. Hrubo), A. Buday (90. Pavlovič), Babínec (69. P. Pajger), Dodek, M. Smataník, Michal Buday.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Vaňo – Gvizd, J. Cingel, Michalec, N. Cingel, Sabadka, Adamčí, Lobík, Tulpík, Smolík, Juraj Tuhársky (80. Drgo). ADRIÁN DEMÁČEK

Ďalšie výsledky 26. kola: St. Turá – Veľké Uherce 2:2 (1:0), 4. Durec, 79. Matlák – 50. a 70. Beliansky, Opatová – Bošany 0:2 (0:0), 57. a 75. Beko, Cigeľ – Kanianka 2:4 (0:2), 52. Zaťko, 90. Kamdem - 7. Gajdoš, 12. Hvolka, 59. Pekár, 78. Šlabjar.

ŠTK: Kontumácia z 25. kola: Bošany – Cigeľ 3:0 (na ihrisku 2:2).

1. Horovce 26 18 4 4 61:26 58

2. Kanianka 26 17 5 4 61:24 56

3. V. Uherce 26 17 4 5 65:31 55

4. Uhrovec 26 16 4 6 54:35 52

5. Cigeľ 26 15 1 10 53:47 46

6. Brvnište 26 11 8 7 50:44 41

7. Chocholná 26 11 2 13 47:50 35