Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Dubnica pokračuje na víťaznej vlne

Sumár a komentáre vloženého 37. kola 3. futbalovej ligy

Dubnica – V. Ludince 1:0 (0:0)

Dubnici patrili úvodné minúty a v prvej štvrťhodine mohol otvoriť skóre Filo, ale po prihrávke od Janca osamotený poslal loptu nad bránu. Skórovať mohol aj Suchý po Vaškovej prihrávke, no mieril zblízka vedľa. Po polhodine hry prišla najkrajšia akcia prvého polčasu, keď po vysunutí od Jakubeka Vaško nastrelil žrď. Hostia mali potom náznak šance, ale po odrazenej lopte jeden z hráčov loptu v nádejnej pozícii minul. V závere polčasu Benkó vyrazil Suchého nebezpečnú hlavičku. V. Ludince sa snažili v druhom polčase kúskovať hru a domáci sa nevedeli presadiť. Po kolmici od Fila Janco neustále súboj s obrancom a vystrelil nepresne. V 77. min po Václavovom centri dal Filo hlavou víťazný gól. Hostia v závere zvýšili aktivitu, kopali viacero priamych kopov, s ktorými si domáci poradili. Keď v 90. min zneškodnil Vangel nebezpečnú Kubalovu strelu, Dubnica si pripísala už desiatu jarnú výhru.

Gól: 77. Filo.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Suchý, Štefánek – Krupánszki, Straňák, 350 divákov.

DUBNICA: Vangel – Zahranyčnyj, Vaško, Janco (90. Gašpar), Jakúbek, Suchý, Častulín, Štefánek, Hlatký (74. Čurik), Václav, Filo (86. Švec). Tréner P. Jakuš.

V. LUDINCE: Benkó – Krupánszki, Flídr, Kapa, Straňák (82. Dékány), Soboňa (82 Belanský), Petráš, Cingel (70. Kubala), Hlaváčik, Hamdaoui, Horniak. Tréner I. Kasana. (TR)

Led. Rovne – Púchov 0:0

V derby mali v prvej štvrťhodine viac z hry domáci, ale Letko si dal pozor po akciách T. Púčeka a Detka. Prekopovi chýbal v 16. min krok, aby zasiahol Detkov center a o niekoľko minút nedočiahol loptu pred bránou Híreš. Hostia sa do šance dostali až v 40. min, ale Marek Gajdošík po úniku z polovice trafil iba do vybiehajúceho brankára a vzápätí si poradil po rohu so strelou Brezničana. Aj po prestávke boli nebezpečnejší sklári, no stav sa nemenil. V 60. min po Tomanovej štandardke Prekop minul bránu. O desať minút na druhej strane po Sibandovej akcii zachraňoval Kováč. V 75. min Detko poslal loptu hlavičkou vedľa a v 77. min Liptákov pokus kryl Letko. Brankár hostí si poradil aj so strelou Krištofa v 80. min a minútu pred koncom kryl strelu toho istého hráča.

Rozhodoval Papuča, ŽK: Prekop – Riška, Svorada, Vanák, Zavadzan, Brezničan, 500 divákov.

LED. ROVNE: Kováč – Tomana (73. Krištof), Kollár, Chmelík, Detko (87. Pokorný), Lipták, Prekop (82. Riečičiar), T. Púček, M. Hruška, Híreš, Kopúň. Tréner M. Púček.

PÚCHOV: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček (70. Kingsley), Svorada (55. Kopiš), Sibanda, Gamboš, Vanák, Pilát, Zavadzan, Brezničan.

Nemšová - Beluša 3:1 (3:0)

V domácej zostave nastúpilo viacero hráčov, ktorí nastupujú aj za AS Trenčín. Nemšovským futbalistom vyšiel prvý polčas ideálne, keď strelili tri góly a rozhodli o tom, že body zostanú doma. V 23. min otvoril skóre bosniansky legionár Čatakovič. O šesť minút pridal druhý gól Slovana Udeh. Gólovú bodku za prvým polčasom dal v 36. min opäť Čatakovič. Po prestávke sa viac do hry dostávali aj hostia, domáci tím si už toľko šancí nevytvoril. V samom závere sa podarilo Beluši streliť čestný úspech v podaní Kucharíka.

Góly: 23. a 36. Čatakovič, 29. Udeh - 87. Kucharík.

Rozhodoval Havran, ŽK: Udeh, Holíček, Dos Santos - Mujkoš, Gorelka, 100 divákov.

FKS: Chovan - M. Klooster (70. Dos Santos), Udeh, Issa, Ďuriš, Holíček, Beňo (64. Fabuš), Čatakovič, Prekop, Mizerák (46. Ševela), Schiszler. Tréner Ľ. Reiter.

BELUŠA: Opat - Kršák, Mujkoš, Pavol Vavrík, Jurga, Hrenák, Novisedlák, Pilát (60. Šebík), Bielik (67. Hlúbik), Gorelka, P. Mišutka (82. Kucharík). Tréner M. Bednár. (MJ)

Ďalšie výsledky 37. kola: V. Meder - Šaľa 2:0 (0:0), 51. Bognár, 71. Kovársky, Galanta - Neded 1:3 (0:0), 53. Prágai - 50. Taiwo, 67. Obassi, 72. Nikolič, Gabčíkovo - Komárno 2:2 (2:1), 18. Lapin, 22. Trabalík - 15. Faragó, 73. Obert, Horses - Šurany 4:0 (1:0), 83. a 88. Líška, 11. Mrocek (11 m), 52. Szabó, H. Nitra - Topoľčany 4:1 (1:1), 10. Turančík, 47. Pekár, 72. vlastný, 85. Drozd (11 m) - 29. Hovsepjan, N. Zámky - DAC B/Vrakúň 1:3 (0:2),

88. Ešek - 27. Sandal, 43. Sabler, 78. Grebáč, ViOn B Vráble mali voľno.

2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Putovný pohár vyhrali žiaci z Otrokovic

V Dubnici sa konal jubilejný 15. ročník medzinárodných atletických pretekov Memoriál Marty Herdovej.

Víťazné ťaženie Pruského a Ilavy

Druhé kolo detskej ligy sa konalo v Streženiciach. Poradie sa oproti sobotňajšej súťaži menilo.