Kadetom Pov. Bystrice nevyšiel útok na titul

V Športovej hale v Pov. Bystrici sa 26.- 28. mája hral finálový turnaj majstrovstiev Slovenska v basketbale kadetov.

PIATOK

Pov. Bystrica – Žilina 70:54 (41:24)

Od stavu 2:2 ušli domáci výbornou hru na 13:2 a prvú štvrtinu vyhrali vysoko 26:12, keď sa im darilo eliminovať strelcov hostí. Aj v druhej desaťminútovke Bystričania dominovali a v 18. min vyhrávali dvadsaťbodovým rozdielom 41:21, ale súper do konca polčasu znížil na 41:24. Tretiu časť začali Žilinčania aktívnejšie a v 25. min stiahli rozdiel na 45:32. Domáci pridali a v v 28. min viedli znova výrazne 54:34, ale Žilina ešte upravila na 54:36. V záverečnej desaťminútovke domácim nevyšiel úvod, čo súper využil a v 34. min sa priblížil na 56:45. Potom sa presadil piatimi bodmi Krčmárik, ktorý sa vzápätí zranil, a keď pridal tri body Šimoňák, viedli IMC v 36. min 64:45. Záver bol poznačený nepresnosťami na oboch stranách a Bystričania si pripísali dôležitú úvodnú výhru.

IMC: Krčmárik 15, Koprda 10, A. Randa 4, Trnčík 0, Kubala 14, Paulíny 0, Hoferica 0, Zachar 2, Vlnieška 4, Šimoňák 5, Šípkovský 14, Mytnik 0, Orihel 2. Tréner Torda.

Ďalší výsledok: Košice – B. Bystrica 98:66 (49:32)

SOBOTA

Pov. Bystrica – Košice 72:70 (33:24)

Po vyrovnanom úvode (4:4) si Bystričania vypracovali niekoľkobodový náskok a prvú štvrtinu vyhrali najmä zásluhou dobrej obrany 18:9. V ďalšom priebehu si neustále udržiavali solídny násko, súper iba v 17. min znížil na 24:18 a polčas patril hráčom IMC 33:24. Do tretej štvrtiny vstúpili Košičania výborne po šnúre ôsmich bodov znížili na 33:32 (22. min) a o minútu bolo 35:35. Košiciam sa darilo a išli dokonca v 29. min do vedenia 43:52, ale Krčmárik trestnými hodmi znížil v 30. min na 45:52. Po Zacharovej trojke a koši Kubalu domáci stiahli na 50:52 a v 33. min Zachar vyrovnal na 54:54. Domáci boli na koni a Krčmárik trojkou upravil na 60:54. Košičania sa snažili, no bližšie ako na rozdiel dvoch bodov sa nedostali. V napínavom závere viedli IMC v 39. min 67:62 a 69:65. Košice premenili dve šestky, kým Šípkovský ani jednu – 69:67. Krebes potom z dvoch trestných hodov uspel iba raz – 69:68 a Krčmárik polminútu pred koncom obe šestky premenil – 71:68. nasledoval kôš hostí – 71:70 a dvadsať sekúnd pred koncom Zachar premenil iba prvú šestku – 72:70. Hosťujúci Sedlák skúsil v poslednej sekunde trojku, no minul a IMC vyhrali aj druhý duel.

IMC: Krčmárik 19, Koprda 4, A. Randa 0, Trnčík 5, Kubala 23, Hoferica 0, Zachar 14, Vlnieška 0, Šimoňák 0, Šípkovský 7, Janíček 0, Orihel 0. Tréner Torda.

Ďalší výsledok: Žilina – B. Bystrica 54:63 (27:36)

NEDEĽA

Pov. Bystrica – B. Bystrica 46:62 (14:24)

V 2. min Kubala vyrovnal na 3:3, ale zvyšné minúty prvej štvrtiny boli z domácej strany trápením. Vidina titulu pri prípadnej výhre akoby hráčom zväzovala ruky. Nedarila sa streľba, súper odskočil na 3:16, ale Šípkovský zakončil prvú desaťminútovku košom na 5:16. Druhá štvrtina bola poznačená nepresnosťou na oboch stranách, k čomu prispievali nepresnými verdiktami aj arbitri. B. Bystrica si udržiavala náskok a polčas vyhrala 14:24. Do tretej časti vstúpila Pov. Bystrica s odhodlaním a v 24. min po osembodovej šnúre znížila na 22:24. Nasledovali ďalšie nepresnosti, čo hostia využili a v 30. min mali trinásťbodový náskok 27:40 a začala sa im črtať šanca na striebro. V 35. min viedla B. Bystrica 31:50, čo jej stačilo na druhú priečku. Ešte 86 sekúnd pred koncom to s domácimi nevyzeralo dobre za stavu 40:62. Minútu pred koncom potešil halu trojkou Vlnieška – 43:62, ktorý o chvíľu získal v obrane loptu. Polminútu pred koncom skončila v koši aj trojka A. Randu – 46:62. Hostia v snahe rýchlo skórovať prišli o loptu a Pov. Bystrica síce o vlások, ale predsa získala striebro, pričom hostí od druhej priečky delil jediný bod.

IMC: Krčmárik 8, Koprda 2, A. Randa 6, Trnčík 2, Kubala 9, Zachar 3, Vlnieška 5, Šimoňák 0, Šípkovský 7, Janíček 0, Orihel 4, Tomášik 0. Tréner Torda.

Ďalší výsledok: Košice – Žilina 97:61 (51:39), Pov. Bystrica – B. Bystrica.
1. Košice 3 2 1 265:199 5

2. Pov. Bystrica 3 2 1 188:186 5

3. B. Bystrica 3 2 1 191:198 5

4. Žilina 3 0 3 169:230 3