Streda, 26. júl, 2017 | Meniny má Anna, Hana

Vedúce Horovce si udržali náskok

Sumár a výsledky 27. kola 5. futbalovej ligy

Chocholná-Velčice – Streženice 3:0 (2:0)

Domáci začali a už v 7. min otváral skóre N. Cingel po strele k žrdi zo šestnástky. O päť minút bolo 2:0 po tom ako Ján Tuharský natiahol Hriša, no ten na jeho strelu nedosiahol. V druhom dejstve Ján Tuharský krásnou strelou vyniknúť brankára hostí. O okamih neskôr jeho brat Juraj z otočky pálil vedľa. V ďalších minútach si mohli po gólovom zápise pridať M. Lobík a efeknou pätičkou J. Tuharský, ale ich pokusy neslávili želaný efekt. Nemohúcnosť hostí v útočných radoch potvrdil Martin Lamžo, keď jeho strela z jedenástky v 57. min skončila vysoko nad bránou. Po aute sa v 88. min dostal k lopte J. Cingel, utešenou prihrávkou našiel svojho strýka a L. Cingel ani nie 15-sekundový pobyt na ihrisku využil na strelenie ešte utešenejšieho gólu.

Góly: 7. N. Cingel, 12. Ján Tuhársky, 88. L. Cingel.

Rozhodoval Gembický, ŽK: Gvizd, 120 divákov.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Gvizd, J. Cingel, Michalec, N. Cingel, Sabadka, Lobík, Tulpík, Smolík, Ján Tuhársky (86. L. Cingel), Juraj Tuharský (58. Kozárec).

STREŽENICE: Hrišo – Michal Šesták, Martin Lamžo, Bernhauser, Filiač, Vavrík, D. Štrbák, Adamička (73. Krajči), Struharňanský (73. Krajči), Marián Loduha, E. Medňanský.

TOMÁŠ FABIAN

Podolie – Brvnište 1:0 (1:0)

V 21. min po perfektnej akcii strelil gól Balcír. O sedem minúť šiel sám na Hároníka Pyšný, ale nedal. Domáci až do konca prvého polčasu boli aktívnejším tímom, no poisťujúci presný zásah z ich kopačiek neprichádzal. Po prestávke pribudli osobné súboje a fauly, na čo v 63. min doplatil Decký, ktorý šiel pod sprchy po druhej žltej karte. O dve minúty sa vyznamenal hosťujúci gólman, keď zmaril nebezpečnú strelou. V 74. min nevyužil ďalšiu vyloženú príležitosť Pyšný. Hostia odpovedali nebezpečnou strelou, ale na vyrovnanie to nestačilo.

Gól: 21. Balcír.

Rozhodoval Jordanov, ŽK: Omasta – Mário Hároník, Decký, Hudek, Kolembus, ČK: 63. Decký (po 2. ŽK), 80 divákov.

PODOLIE: Palkech – M. Červeňanský, R. Červeňanský, Balcír, Miklovič, Prosňanský, Gajdošík, Gúčik, Pyšný, Augustín (80. Bartek), Omasta.

BRVNIŠTE: Mário Hároník – J. Barbosa, Decký, T. Kramarík, K. Hároník, Pšurík, Ofori, Hudek, Holiš (46. Kolembus), Ferjanec, Belej. MARTINA STRAKOVÁ

Bošany - Horovce 0:4 (0:3)

V 12. min našiel M. Štrbák voľného Škrapka, jeho strelu Bačík vykopol pred seba a Kalina odvrátil na roh, po ktorom Kostič hlavou z piatich metrov netrafil bránku. Na druhej strane poslal Hodál do úniku Sáka, ktorý však strieľa nad bránku. V 20. min Kalina zrazil Körmendyho v šestnástke a penaltu premenil M. Štrbák – 0:1. V 24. min sa P. Štrbák najlepšie zorientoval v skrumáži a zblízka zasunul loptu do bránky – 0:2. V 35. min Škrapko ušiel obrane, jeho strelu Bačíkv vyrazil, ale na dorážku Pejčiča už nestačil – 0:3. Druhý polčas začali lepšie Bošany, avšak dvadsaťminútový tlak im nepriniesol žiadnu šancu. Naopak, v 63. min si na Körmendyho trestný kop nabehol Škrapko a v páde dal štvrtý gól.

Góly: 20. M. Štrbák (11 m), 24. P. Štrbák, 35. Pejčič, 64. Škrapko.

Rozhodoval Provodovský, ŽK: Mikloš, 100.

OFK: Bačík – Boháčik, Jakubík, Hodál (56. Neubauer), M. Kalina, Kostolný (46. Beko), Mikloš, D. Guniš, Murko (56. D. Báleš), Sák, Minarovič.

TATRAN: Žilka – Balocký, Buček, Kočka (89. Vozár), R. Brix, Körmendy, M. Štrbák, Škrapko, Pejčič, Kostič (83. Vukomanovič), P. Štrbák (70. Smiljkovič). JOZEF JANÍK

V. Uherce - Ladce 2:0 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v 32. min, keď Pekár pred šestnástkou našiel Petráša, ktorý obišiel obrancu a povedľa brankára hostí poslal domácich do vedenia – 1:0. Po zmene strán domáci držali viac loptu na svojich kopačkách, hostia sa snažili hrať na brejky. V 79. min sa do šancí dostával Pekár, jeho strelu ale obrana hostí zastavil rukou a pískal sa pokutový kop. Ten premenil Kováč a poistil tak zaslúžene víťazstvo domácich.

Góly: 32. Petráš, 80. Kundala (11 m).

Rozhodoval Baboš, bez ŽK, 150 divákov.

TJ: Bohuš – Jankula, Štálnik, Valter (71. Škoda), Beliansky (88. Clayton), Gaži, Kundala, Cíger, Pekár, Petráš (83. Mego), R. Kováč.

TATRAN: Ďurovec – Machala, Mojto, F. Váň, P. Oťahel, Češko (66. Ondrašík), Kušík, J. Haluska, Kvasnica, Bonan, Mokrička.

Uhrovec - Plevník 4:2 (3:0)

Zápas mali jednoznačne vo svojej moci domáci. Pred peknou diváckou kulisou a v teplom počasí viedol Uhrovec v 29. min už trojgólovým rozdielom. Síce hostia v úvode druhého polčasu zápas zdramatizovali, po góle Paveleka na 4:1 sa stretnutie už iba dohrávalo. V závere hostia už len skorigovali na konečných 4:2.

Góly: 19. a 23. Stano, 29. a 61. Pavelek – 49. Dodek, 83. A. Buday.

Rozhodoval Rusinko, ŽK: Stano – Hrubo, Michal Buday, 200 divákov.

TJ: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stano, Pavelek (76. Poštrk), Opáth (73. Pavle), Vavro, Bežo (65. Hanko), Pavlovič, Stuparič.

FK: Magerčiak – Hrubo, Čižmárik, J. Kremeň, Martin Janech, Babínec (66. Martin Zelenák), A. Buday, T. Ďurkech, Dodek, M. Smataník (43. Pavlovič), Michal Buday.

Ďalšie výsledky 27. kola: Opatová – Cigeľ 2:2 (1:1), 16. Moško, 56. Petruš – 6. Kamdem, 86. Kotula (11 m), Tr. Turná – St. Turá 3:1 (2:0), 7. Hrubý, 10. M. Chorvát, 64. Stronček – 86. Janega, Z. Kostoľany – Kanianka 0:0.

1. Horovce 27 19 4 4 65:26 61

2. V. Uherce 27 18 4 5 67:31 58

3. Kanianka 27 17 6 4 61:24 57

4. Uhrovec 27 17 4 6 58:37 55

5. Cigeľ 27 15 2 10 55:49 47

6. Brvnište 27 11 8 8 50:45 41

7. Chocholná 27 12 2 13 50:50 38

8. Podolie 27 12 3 12 43:44 36