Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Treťoligistom sa darilo

Sumár a komentáre32. kola 3. futbalovej ligy

Púchov – N. Zámky 3:0 (0:0)

V prvom polčase diváci pekný futbal za veľkého tepla nevideli. Hralo sa väčšinou v strede ihriska, šance chýbali, pretože oba tímy predvádzali množstvo nepresností. Až po polhodine sa domáci dostali do náznaku šance, lenže v šestnástke sa nedokázali presadiť cez obetavo brániacich hostí. V 36. min unikol po krídle Tawanda, ako na podnose ponúkol stopercentnú gólovú šancu Kráľovi, no ten z dvoch krokov napálil loptu do brvna. V 45. min po dlhom nákope nedôraznú hlavičku Mareka Gajdošíka pohodlne kryl Juhás. Druhý polčas začal výborne pre Púchov, lebo už po desiatich sekundách sa dostal k lopte Marek Gajdošík a nezaváhal – 1:0. Domácich gól upokojil, no ďalšie šance neprichádzali. V 66. min unikol po krídle Buček a jeho spätnú prihrávku poslal z hranice šestnástky po zemi k žrdi Svorada – 2:0. Súper sa snažil odpovedať podobne, no Guylásov prízemný center nabiehajúci Švajda nedočiahol. V 78. min hostia faulovali prenikajúceho Bučeka a Svorada z priameho kopu poslal loptu k žrdi – 3:0. Hostia sa v závere snažili, no Strelčíkovi čisté konto neprekazili.

Góly: 66. a 78. Svorada, 46. Marek Gajdošík.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Zavadzan – Petráš, Horáček, 150 divákov.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Kopiš (75. Valašík), Gamboš, Zavadzan, Mynář (51. Luhový), Sibanda, Buček, Svorada (83. Kingsley), Marek Gajdošík, J. Pilát. Tréner E. Pagáč.

N. ZÁMKY: Juhás – Ešek, Petráš, Baksics, Horáček, Korman, Lovska, Tawanda (82. M. Letko), Kráľ (57. Gulyás), Švajda (70. Orémusz), Matič. Tréner P. Lérant. JOZEF ŠPROCHA

Beluša – V. Meder 3:1 (1:0)

Mišutkove zakončenie po Hlúbikovej aktivite zblokovala obrana hostí a Bombiczovej prízemnej strele chýbala presnosť. Gorelka z otočky mieril nad a Tóthova hlavička v bráne neskončila. Novisedlákov center z priameho kopu nikto do siete neusmernil a P. Mišutka v sľubnej šanci trafil len bočnú sieť. V 28. min sa domáci ujali vedenia, keď sa po Novisedlákovom centri hlavou presadil P. Mišutka 1:0. V druhom dejstve Veľký Meder zvýšil aktivitu, ale do šancí sa dostával len sporadicky. Pisárova strela mierila tesne vedľa a Gorelka okrem Vargu preloboval aj hosťujúcu bránu. Dzíbela z vnútra šestnástky netrafil loptu ideálne a Gorelkovu hlavičku Varga skryl v rukaviciach. P. Mišutka v gólovej šanci nechal vyniknúť brankára a Gorelkov technický pokus taktiež nebol gólový. V 85. min domácim vyšla brejková situácia, keď sa v ofsajdom zaváňajúcej situácii dostal k lopte P. Mišutka, posunul ju M. Pilátovi, ktorého nepodarenú strelu usmernil do siete Gorelka 2:0. Hostia avizovali Hrenákovu hru rukou, ale hra pokračovala ďalej a striedajúci dorastenec M. Pilát zaznamenal krásnou strelou svoj prvý gól v tretej lige 3:0. V poslednej minúte sa presadil ešte Pisár a upravil na konečných 3:1.

Góly: 28. P. Mišutka, 85. M. Gorelka, 89. M. Pilát – 90. Kovársky.

Rozhodoval Sárai, ŽK: Jurga, M. Gorelka, J. Gažo – Vígh, Bališ, Kovársky, 150 divákov.

BELUŠA: Ciesar – Hrenák, Pavol Vavrík, Mujkoš, Jurga, Kršák (87. Škulec), Novisedlák, Bielik (76. M. Pilát), Hlúbik (54. J. Gažo), M. Gorelka, P. Mišutka. Tréner M. Bednár.

V. MEDER: Varga – Vígh, Bališ, T. Tóth, Hlavna, Ntsogo, Szikonya, Gamkrelidze (59. Dzíbela), M. Tóth (46. Bognár), Kovársky, Bombicz (46. Pisár). Tréner V. Ekhardt. MILAN HRUBO

Led. Rovne – H. Nitra 4:1 (1:0)

V 6. min po priamom kope Liptáka si Belanec zrazil prudký center do vlastnej brány. O štyri minúty po zaváhaní domácej obrany strieľal nebezpečne Turančík, no Bačík bol pozorný. V 12. min Turančík vyprášil brankárove rukavice. V 23. min Prekop mieril vedľa a v 30. min ten istý hráč neprekonal Bohuského. V 35. min Prekop prihral Riečičiarovi, ktorý poslal loptu do spojnice. V 45. min po centri Gundu lopta skončila na brvne domácej brány. V 54. min sa uvoľnil Detko a nádherne trafil – 2:0. Sklári mali tlak a v 64. min Detko našiel Liptáka, ktorý zaváhal. O minútu Bačík kryl strelu Turančíka. V 74. min Krištof našiel Detka, ktorý loptu posunul Prekopovi – 3:0. V 82. min po rohu Halmeš znížil na 3:1 a v 90. min Detko uvoľnil Ďurovca, ktorý dal na konečných 4:1.

Góly: 6. Lipták, 54. Detko, 74. Prekop, 90. Ďurovec – 82. Halmeš.

Rozhodoval Valent, ŽK: Ďurovec – Gunda, Kopál, Drozd, 100 divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Tomana, Kollár, Chmelík, Detko, Lipták (87. Pokorný), Riečičiar, Prekop (75. Ďurovec), T. Púček, Krištof, Híreš. Tréner M. Púček.

H. NITRA: Bohunský – Pakár, Šifalovič, Belanec, Gunda (55. Obžera), Kopál, Turančík, Kováčik (77. Sluka), Drozd (66. Filkorn), Halmeš, Babašta. Tréner R. Slaný. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Nemšová – Dubnica 1:2 (1:2)

V susedskom derby sa všetko podstatné udialo v prvých desiatich minútach. Ako prví sa vedenia ujali hostia. Už v 2. min vyrazenú loptu dorazil do siete Suchý. Domáci odpovedali o pár minút na to, keď sa po centri z kraja presadil v 5. min hlavičkou Prekop. V 10. min hostia zahrávali štandardnú situáciu z pravej strany. Najvyššie vyskočil Štefánek a opäť posunul hostí do vedenia. Zvyšok zápasu sa hral v slušnom tempe, zopár striel mali oba kolektívy, ale ani jedna sa neujala, takže Dubničania si udržali jarnú neporaziteľnosť.

Góly: 5. Prekop – 2. Suchý, 10. Štefánek.

Rozhodoval Drobec, ŽK: Švajka, Holíček, Mizerák – Horecký, Štefánek, 400 divákov. NEMŠOVÁ: Švajka – Čačko (51. Beňo), Kresánek, Klemens (46. Vavruš), Ďuriš, Holíček, Beňo, Prekop, Mizerák, Schiszler, Kvasnička. Tréner Ľ. Reiter.

DUBNICA: Digaňa – Floriš, Janco (90. Habšuda), Suchý, Horecký, Filo (78. Václav), Jakúbek, Čurik (84. Hlatký), Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš. TOMÁŠ BEŇO

Ďalšie výsledky 32. kola: Komárno – Šaľa 3:1 (1:1), 14. Obert, 51. Haša, 83. Szabó – 29. Domasta, Gabčíkovo – Galanta 2:4 (1:2), 5. Belkovics, 80. Huszár – 27. a 44. Kočiš, 62. Meszlényi (11 m), 67. Eliáš, Topoľčany - ViOn B Vráble 1:2 (1:1), 2. Mikula – 34. Zrubec, 77. Ewerton, V. Ludince – FC Horses 1:2 (0:1), 59. Horniak – 45. Halás, 85. vlastný Flídr,

DAC B/Vrakúň – Šurany 1:2 (0:0), 67. Moďoroši – 53. a 76. Schroner, Neded mal voľno.

Dohrávka: Šaľa – DAC B/Vrakúň 2:3 (0:2), Góly: 49. Kochan, 85. Lalák – 22. Domonkos, 39. Moďoroši, 90. Sandal. Stretnutie bolo vo štvrtok skontumované 3:0 v prospech Šale pre problémy s ostaršením hráčov DAC-u.

1. Komárno 33 22 8 3 73:27 74 (+26)

2. Led. Rovne 33 19 8 6 63:32 65 (+14)

3. Púchov 33 17 10 6 55:26 61 (+13)

4. DAC B 34 15 9 10 54:35 54 (+6)

5. ViOn B 33 15 8 10 50:38 53 (+2)

6. Dubnica 33 15 7 11 47:39 52 (+1)

7. Beluša 33 15 7 11 43:45 52 (+4)

8. Galanta 33 14 7 12 53:43 49 (-2)