V Horovciach padla takmer desiatka

Sumár a komentáre 28. kola 5. futbalovej ligy

Horovce – Opatová 9:1 (4:1)

Domáci začali aktívnejšie a už v 6. min po aute Körmendyho otvoril skóre P. Štrbák. Pejčičovu strelu vyrazil J. Škultéty v 15. min a po rohu Augustiniho strelu v 22. min Rajník chytil. O tri minúty po Körmendyho centri zvýšil hlavou Škrapko na 2:0. Havierov projektil v 29. min skončil na brvne a o minútu po centri R. Brixa zvýšil Balocký hlavou na 3:0. Po závare pred bránou v 34. min dal Pejčič na 4:0 a v 39. min uspokojenie Horovčanov využil Šlesar, ktorý dorazil Augustiniho strelu – 4:1. V 47. R. Brix a o minútu Balocký pálili nad. V 60. Pejčič prešiel obranou a Buček pätičkou dal na 5:1. V 63. min center R. Brixa poslal hlavou do siete Škrapko a ten istý hráč v 66. min po prihrávke Smiljkoviča dal na 7:1. Rajník chytil v 74. min pokus V. Škultétyho a po Smiljkovičovej prihrávke zvýšil Buček v 80. min na 8:1. Potom bol vylúčený hosťujúci Havier a v 88. min dal Smiljkovič na 9:1.

Góly: 25., 63. a 66. Škrapko, 60. a 80. Buček, 6. P. Štrbák, 30. Balocký, 34. Pejčič, 88. Smiljkovič – 39. Šlesár.

Rozhodoval Z. Kukan, ŽK: Vitko, Havier, ČK: Havier po 2 ŽK, 150 divákov.

HOROVCE: Rajník – Balocký, Buček, Kočka (71. Vukomanovič), R. Brix, Pejčič, Körmendy, M. Štrbák, Škrapko (81. Žilka), Kostič, P. Štrbák (61. Smiljkovič).

OPATOVÁ: J. Škultéty – Vitko, Bella, Kováčik, Petruš, Havier, Augustini, V. Škultéty, Moško, Kompas, Šlesár (74. Mikoláško). MARIÁN PECUŠ

Streženice – Uhrovec 2:2 (0:0)

Prvú vážnejšiu strelu vyslal v úvode Marián Loduha, no jeho delovka minula žrď a vzäpatí sa situácia zopakovala. V 17. min Janták vyrazil prudkú strelu Beža na roh. Po rýchlej akcii v 23. min domáca obrana zrazila loptu na roh. V 33. min sa hosťom naskytla šanca, no Vavro poslal prudkú strelu tesne nad. Hostia v závere polčasu pritlačili, Stuparičova strela skončila na brvne a v 42. min hlavičkoval tesne vedľa Pavelek. Hostia mali po prestávke tlak, ale Škultétyho trestný kop Janták bravúrne vytlačil na roh. Nápor Uhorvca vyvrcholil v 50. min, keď hlavou dosiahol gól Vavro. O minútu z protitútoku potrestal chybu obrany Bežo – 0:2. Hostia poľavili, hra sa vyrovnala. V 66. min unikol Adamička, jeho prudký center odrazila obrana pred E. Medňanského, a ten bombou dal na 1:2. Po nádhernom Hrišovom pase v 85. min Marián Loduha pomedzi gólmanove nohy vyrovnal na 2:2.

Góly: 66. E. Medňanský, 85. Marián Loduha – 50. Vavro, 51. Bežo.

Rozhodoval Bulko, ŽK: Opáth, 100 divákov.

STREŽENICE: Janták – Michal Šesták, Adamička (81. Krajči), Bernhauser, Filiač, Vavrík (57. Struharňanský), D. Štrbák (65. Rypák), Fedor, Marián Loduha, Hrišo, E. Medňanský.

UHROVEC: Flóro – Čabrák, Škultéty, Zajac, Pavelek, Baniat, Opáth, Vavro, Bežo, Pavlovič, Stuparič. STANISLAV BALÁT

Brvnište – Bošany 4:0 (2:0)

Po opatrnom začiatku získali domáci miernu prevahu. V 3. min Matúš Hároník neprestrelil múr z priameho kopu v dobrej pozícii a v 5. min J. Barbosa zmaril šancu Sákovi. O štyri minúty Matúš Hároník natiahol Bačíka a Kolembusovi prekazil šancu v 12. min Murko. V 18. min Bačíka vyskúšal Mário Hároník, v 19. min Minarovičovu strelu skvele zneškodnil Čapliar. Po faule na Kolembusa v 21. min premenil Mário Hároník. Čapliar v 27. min dvakrát dobre zasiahol a v 32. min Bombu Mária Hároníka z priameho kopu chytil Bačík. Strela V. Kramaríka preletela popred bránu a v 40. min Kolembus zvýšil po vyšachovaní obrany na 2:0. V 43. min Gunišov priamy kop vyrazil Čapliar. V 46. min po rozohrávke Belej trafil žrď a Kolembusovu hlavičku chytil brankár. V 51. a v 54. min sa nepresadil Mário Hároník. V 59. min po faule premenil Mário Hároník jedenástku – 3:0. V 68. min Bačík sa vyznamenal po tvrdej strele Beleja. Minarovič pálil v 70. min zdiaľky nad a v 83. min Gábrišov pokus zmaril Čapliar a o chvíľu vytlačil strelu Sáka. Jeleník v 87. min po centri dotlačil loptu do siete – 4:0 a v 89. min Kolembus nastrelil žrď.

Góly: 21. a 59. Mário Hároník (oba z 11 m), 40. Kolembus, 87. Jeleník.

Rozhodoval Bulko, ŽK: V. Kramarík, Matúš Hároník – Kalina, Guniš, Sák, 200 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Mário Hároník, J. Barbosa, T. Kramarík, K. Hároník (82. Ferjanec), Ofori, Pšurík (75. Hudek), Belej (85. Jeleník), Matúš Hároník, Kolembus, V. Kramarík.

BOŠANY: Bačík – Jakubík, Hodál, Kalina, Kostolný, Kapusta (52. Gábriš), Guniš, Murko, Sák, Minarovič, Neubauer. ADRIÁN DEMÁČEK

Plevník – Podolie 4:2 (2:0)

Domáci mali v úvode niekoľko šancí, no pri zakončení sa im nedarilo. Michal Buday trafil brvno a do žrde vyrazil loptu z priameho kopu M. Smataníka Palkech. Po dlhom pase za obranu v 39. min bez prípravy skóroval L. Pajger – 1:0. O štyri minúty M. Smataník obohral dvoch súperov a ponad brankára dal na 2:0. Hostia skúšali šťastie iba z ojedinelých brejkov. Z priameho kopu znížil v 53. min Augustín na 2:1, no už o dve minúty Michal Buday po úniku nadvakrát zvyšoval na 3:1. Po nevyužitých šanciach domácich, ktorí trafili brvno, v 67. min Gajdošík prestrelil všetko – 3:2. Po akcii T. Ďurkecha uzavrel cennú výhru domácich v 77. min Dodek.

Góly: 39. L. Pajger, 43. M. Smataník, 55. Michal Buday, 77. Dodek – 53. Augustín, 67. Gajdošík.

Rozhodoval Caňo, ŽK: Martin Janech – Omasta, Bartek, 100 divákov.

PLEVNÍK: Jozef bednár – Čižmárik, Hrubo, J. Kremeň, Martin Janech, M. Smataník (78. Pavlovič), A. Buday, T. Ďurkech (83. Martin Zelenák), Dodek, L. Pajger (86. P. Pajger), Michal Buday.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gúčik (46. Bartek), R. Červeňanský, Prosňanský (46. Pyšný), Gajdošík, M. Červeňanský, Balcír, Omasta, Miklovič, Augustín. (ST)

Ladce – Tr. Turná 0:1 (0:1)

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Jedinú šancu domácich mal Bonan, ale pri zakončení bol nedôrazný. V 41. min dostal hostí do vedenia P. Chorvát a zvýšiť mohol v 42. min Hasenovič. lenže po úniku poslal loptu vedľa. V 44. min P. Chorvát mieril tesne nad Machalovu bránu. Po priamom kope Mojta Ondrašík ani Bonan netrafili v 53. min pekný center z priameho kopu v 75. min Mokrička vykopával po strele Hrubého z prázdnej brány. V 76. min Bonanovu hlavičku kryl brankár Chochlík a v snahe o vyrovnanie v 90. min hlavičkovala J. Váň len nad bránu hostí.

Gól: 41. P. Chorvát.

Rozhodoval Slovák, ŽK: Kušík, P. Martinka, P. Oťahel – Chochlík, M. Chorvát, P. Chorvát, 100 divákov.

LADCE: Machala – Kušík, Mojto, Eliaš (52. P. Oťahel), Krajči (63. J. Váň), J. Haluska, L. Sviečka, Ondrašík (57. F. Váň), P. Martinka, Bonan, Mokrička.

TR. TURNÁ: Chochlík – Matúš Kováč, Častulín (72. Sedláček), M. Chorvát, Hasenovič, Stronček, P. Chorvát (90. Hulaj), Jambor, Hrubý (89. Santa), Bednár, Marek Kováč. FERDINAND GACH

Ďalšie výsledky 28. kola: Stará Turá – Chocholná-Velčice 1:1 (1:0), 18. Majtás – 84. Sabadka, Kanianka - V. Uherce 1:1 (0:1), 63. Šlabjar - 38. Kundala, Cigeľ - Z. Kostoľany 2:1 (2:1), 12. Kotula, 19. Kamdem - 45. vlastný Ďuriš.

1. Horovce 28 20 4 4 74:27 64

2. V. Uherce 28 18 5 5 68:32 59

3. Kanianka 28 17 7 4 62:25 58

4. Uhrovec 28 17 5 6 60:39 56

5. Cigeľ 28 16 2 10 57:50 50

6. Brvnište 28 12 8 8 54:45 44

7. Chocholná 28 12 3 13 51:51 39

8. Podolie 28 12 3 13 45:48 36