Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V Borčiciach rozhodla posledná minúta

Výsledky a komentáre 34. kola 4. futbalovej ligy

Borčice – N. Dubnica 1:0 (0:0)

Iskra mala od úvodu prevahu, ale prvú šancu mali hostia v 2. min, lenže Ranušova strela bola nepresná. O minútu Kostka zachraňoval pred Novákom, ktorého technická strela v 8. min skončila v Kostkovom náručí. Žifčák v 15. min skúšal Bobotovu pozornosť a v 19. min hlavička A. Plavšiča o centimetre minula cieľ. V 26. min Lončíkov center E. Le Giang poslal hlavou vedľa. V 31. min Novákovu bombu Kostka reflexívne vyrazil na roh a v 35. min tn istý hráč namiesto strely z päťky volil zbytočnú prihrávku. Domáci aj po prestávke viac útočili, v 50. min Novákov priamy kop skončil nad a v 65. min Barčík z desiatich metrov hlavičkoval iba do gólmanových rúk. Hostia pohrozili v 67. a v 68. min nepresnými strelami Ranušu a Maníka. Novákovu strelu v 70. min zrazili obrancovia na roh. V 73. min ušiel Burdej, ale Bobot zachránil. Domáci mali v závere drvivý tlak, v 80. min Barčík mieril tesne vedľa, o dve minúty ho napodobnil Novák a v 89. min Novákovu tečovanú gólovú strelu Kostka vytlačil nad brvno. V 90. min prešiel po krídle Siva a jeho prudký center tečovaný hráčom hostí rozhodol o víťazstve lídra.

Gól: 90. Siva.

Rozhodoval Otrubčák, ŽK: L. Slávik, 100 divákov.

BORČICE: Bobot – Lončík, Hanzel, Barčík, A. Plavšič (63. L. Slávik), Mravec, Siva, Novák, Zuziak (46. Mačina), Náther, E. Le Giang.

N. DUBNICA: Kostka – Burdej (77. Tadlánek), Žifčák (81. Vojvodík), Kucharík, Pilný, Ranuša, Maník, Švikruha (86. Vagala), Zelnický, Lendvay, Minárik. ONDREJ MIŠECH

Domaniža – Hlohovec 3:1 (2:0)

V dôležitom zápase pre oboch už v 6. min vystihol rozohrávku M. Šterdasa T. Došek, no jeho pekný center zakončil Srnec nepresnou strelou. V 18. min si na center J. Kardoša naskočil Braciník, no lopta skončila nad. Nad bránou skončil aj priamy kop Sviteka v 32. min. Až v 40. min po faule na Svobodu Svitek z priameho kopu z 20 metrov trafil presne – 1:0. V 45. min po Haviarovom centri K. Sádecký pridal druhý gól domácich. Po prestávke pohrozili v 56. min hostia, no Srncovu strelu zo šestnástky Kubiš vyrazil. Po prieniku Augustín av 72. min pálil J. Kardoš spoza šestnástky vedľa. V 78. min Krajčo fauloval v šestnástke Haviara a Svitek sa z jedenástky nemýlil – 3:0. O dve minúty mohol zvýšiť K. Sádecký, ale jeho tečovaná strela obrancom skončila rohom. V 87. min vyšiel hosťom rýchly protiútok a T. Došek dal čestný gól Hlohovca – 3:1.

Góly: 40. a 78. Svitek (druhý z 11 m), 45. K. Sádecký – 87. T. Došek.

Rozhodoval Barta, ŽK: Svitek – Svíba, Srnec, Krajčo, 100 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Michal Petrík, M. Šterdas, Braciník, Miroslav Kvaššay (28. Haviar), Augustín, M. Košút, K. Sádecký, J. Kardoš (84. Masničák), Svitek, Svoboda (71. T. Lednický).

HLOHOVEC: Zámečník – Blaho, Habán, Svíba, Srnec (85. Janík), Cabadaj. T. Došek, Planieta (68. Krajinčák), Krajčo, Mičian, Srnka (78. Veľký). RADO HAVIAR

Častkovce – Prečín 1:0 (1:0)

Hneď v úvode po chybe domácich nebezpečne zakončoval Orávik. V 15. min prudkú Madrovu strelu Miščík s námahou vyrazil na rohový kop. V 40. min otvoril skóre zápasu Jančovič presnou strelou k žrdi. V 52. min unikol Jančovič, ale volil prihrávku namiesto strely. Vzápätí Husárov únik a gólovú strelu vykopával obranca hostí z bránkoviska. V 68. min centroval Jančovič, ale prudkú hlavičku Masára vyrazil výborný Miščík. V 79. min Madro hlavičkoval tesne nad bránu. V 85. min mohol Hybben vyrovnať, ale pri jeho nájazde sa Korček vyznamenal. V závere striedajúci Ostrovský z piatich metrov nepremenil tutovku, a tak si domáci po veľmi dlhom období pripísali víťazstvo.

Gól: 40. Jančovič.

Rozhodoval Studený, ŽK: Končitík – Čelko, Vrábel, Michalec, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Bartovič, Gono, Čechvala, Končitík (90. Drexler), Husár, Madro, Vlado, Masár (74. Ostrovský), Jančovič.

PREČÍN: Miščík – Boško, Čelko (72. M. Gajdošík), Vrábel, Kmošena (86. J. Košút), Ľ. Gajdošík, T. Orávik, Michalec, Pauer, Hybben (46. Pavlík), Strapko. PETER HALIENKA

Ďalšie výsledky 34. kola: Vrbové - Malženice 2:4 (2:2), 18. Železník, 21. Gažík – 41. (11 m), 59. a 90. Pikulík, 28. Chynoradský, Tr. Stankovce – Jasl. Bohunice 2:2 (1:1), 12. Žiška, 82. Čibík – 14. Jakubička (11 m), 80. Kunovský, Holíč - Myjava B 1:0 (1:0), 37. Uher, Šimonovany - Partizánske 1:0 (1:0), predohrali, Boleráz a Tr. Teplice mali voľno.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Covidové oddelenie v Považskej Bystrici je v plnej prevádzke

Má kapacitu 28 lôžok, dnes už je viac ako polovica zaplnená.

S meraním teploty v nemocnici pomáhajú vojaci

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

V nedeľu pribudlo cez 1300 nakazených, takmer 140 v Trenčianskom kraji

Na Slovensku pribudlo v nedeľu 1312 nakazených z 6175 testovaných. Potvrdili ďalšie úmrtia.

AKTUÁLNE: Mesto pomáha pripravovať celoplošné testovanie

Vojaci prišli obhliadnuť navrhované odberné miesta. Mesto ponúka všetku súčinnosť. Zamestnanci sa venujú pomoci vojakom.