Sobota, 16. február, 2019 | Meniny má Ida, Liana

Dlhá dubnická séria bez prehry skončila

Sumár a komentáre 33. kola 3. futbalovej ligy

Galanta – Púchov 1:2 (1:1)

Už v 2. min zahrávali Púchovčania štandardku, lopta skončila na hlave osamoteného Brezničana a proti jeho zakončeniu nemal Stránsky šancu. Gól prebudil domáci tím, v 7. min mal Kočiš obrovskú šancu, keď sa šikovne uvoľnil na hranici šestnástky, ale zakončoval s tečom vedľa brány. O dve minúty urobil Prágai výbornú prácu, po jeho kolmici išiel sám na gólmana Baša, obišiel Letka a do prázdnej brány vyrovnal. Hra sa ustálila, hralo sa medzi šestnástkami. Celky hrozili po štandardkách. V 17. min hlavičkoval Jakabovič po rohu tesne nad. V závere polčasu strieľal kapitán hostí Riška, z hranice pokutového územia tesne prekopol. Od úvodu druhej časti sa domáci snažili vysokým presingom získavať loptu a nepúšťať súpera do hry. Po hodine hry Prágai z priameho kopu z 30 m tesne prestrelil. Gumári sa postupne dostali z tlaku, začali rozvíjať kombinácie, a v 73. min im vyšiel protiútok. Kopiš sa prekľučkoval cez stopérov a povedľa gólmana rozhodol. Galante sa rozpadla koncepcia a do konca zápasu sa z úderu nespamätala.

Góly: 9. Baša – 2. Brezničan, 73. Kopiš.

Rozhodoval Šandrik, bez kariet, 150 divákov.

FC: Stránsky – Madarász, Eliáš, Mišura (83. Trhaj), Lenárt, Jakabovič, Prágai, Revák, Čapkovič (78. Jakubjak), Baša, Kočiš. Tréner T. Meszlényi.

MŠK: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček (56. Kopiš), Svorada (61. Valašík), Sibanda, Gamboš (89. Luhový), Vanák, J. Pilát, Zavadzan, Brezničan. Tréner E. Pagáč. TIBOR DROZD

Dubnica – Led. Rovne 0:2 (0:2)

V derby mali prvú šancu domáci, keď v 12. min Jakúbek prešiel obranou, no Bačík jeho strelu vyrazil. Z protiútoku hostia vybojovali roh a po skrumáži poslal odrazenú loptu do siete Pokorný. Dubničania sa snažili o zmenu stavu, ale gólové šance nemali. Sklárov sa vydarila akcia v 42. min a Prekop zvyšoval na 0:2. V druhom polčase neprišiel dubnický tlak, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Domáce pokusy o nakopávané lopty hostia bez problémom vyriešili. Dubnica si nevytvorila šancu, a tak na jar až v sedemnástom zápase prvýkrát prehrala.

Góly: 13. Pokorný, 42. Prekop.

Rozhodoval Sárai, ŽK: Častulín – T. Púček, Híreš, 510 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Floriš, Filo, Suchý, Jakúbek, Gašpar (46. Hlatký), Častulín, Švec, Štefánek, Horecký, Václav. Tréner P. Jakuš.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko (89. Kováč), Riečičiar (86. Prchlík), Prekop, T. Púček, Pokorný (74. Kopúň), M. Hruška, Híreš, Ďurovec. Tréner M. Púček. (MI)

N. Zámky – Beluša 2:2 (1:2)

V 3. min Ešekov priamy kop len tesne minul bránu hostí. Po štvrťhodine dobre zakombinovala po pravej strane dvojica Letko – Muchaya, ale akcii chýbala finalizácia. V 18. min po rohu si na bližšiu žrď nabehol Mujkoš a hlavou otvoril skóre. Inkasovaný gól Novozámčanov na chvíľu vykoľajil, viazla kombinácia a na ihrisku dominovali futbalovejší hostia. V 31. min po peknej akcii mal voľnú cestu do pokutového územia Mišutka, ktorý s prehľadom zvýšil vedenie svojho mužstva. Domáci chceli streliť do prestávky aspoň kontaktný gól a tak v záverečnej štvrťhodine pritlačili svojho súpera k jeho bráne. Desať minút pre prestávkou, po jednom z obliehaní hosťujúcej brány stál na správnom mieste Muchaya a hlavou znížil na 1:2 z pohľadu domácich. Do druhého dejstva nastúpili hráči FKM s odhodlaním vyrovnať. Blízko k tomu mali už v 54. min, keď hosťujúca obrana zahrala v pokutovom území nedovolene, pískala sa penalta, ale Horáček z bieleho bodu trestuhodne prestrelil. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o päť minút na to Švajdovi, ktorý poslal brankárom vyrazenú loptu po Ešekovom priamom kope do siete. V ďalšom priebehu útočili viac domáci najmä po krídlach, ale centrované lopty nenachádzali adresáta, zakončovateľa. V závere stretnutia podnikli aj hostia niekoľko rýchlych akcií, ale neskórovali po nich a tak sa body napokon delili.

Góly: 36. Muchaya, 59. Švajda – 19. Mujkoš, 30. P. Mišutka.

Rozhodoval Santa, ŽK: Gorelka, Škulec, 394 divákov.

FKM: Juhás – Petráš, Poluch, Ešek, Letko (80. Gulyás) – Horáček, Lovska, Orémusz (46. Král), Muchaya, Matič – Švajda. Tréner P. Lérant.

KOVO: Opat – J. Gažo, Pavol Vavrík, Mujkoš, Novisedlák, Kršák (73. L. Zapotoka), M. Gorelka (90. Kucharik), Bielik (62. Škulec), Hrenák, P. Mišutka, M. Pilát. Tréner M. Bednár. (RG)

Ďalšie výsledky 33. kola: H. Nitra – Gabčíkovo 2:0 (2:0), 33. Kozák, 34. Turančík, Horses - Topoľčany 5:0 (2:0), 6. Halás, 45. Kastelovič, 58. Mrocek, 63. Poštrk, 67. Szabó, V. Meder – V. Ludince 2:2 (2:1), T. Tóth, 38. Bognár – 3. Soboňa, 90. Dékány, ViOn B Vráble - Neded 2:2 (1:1), 35. Ewerton, 65. Zrubec - 38. Královič, 68. Nikolič, Nemšová – Komárno 3:1 (1:0), 24., 68. a 81. (11 m) Čatakovič – 56. Szabó, Šurany – Šaľa 2:1 (1:0), 35. a 46. Hrebík – 84. Keszely, DAC B/Vrakúň mal voľno.

1. Komárno 35 22 9 4 75:31 75 (+24)

2. Led. Rovne 35 21 8 6 67:32 71 (+20)

3. Púchov 35 19 10 6 59:27 67 (+16)

4. ViOn B. 35 15 10 10 53:41 55 (+1)

5. Dubnica 35 16 7 12 48:41 55 (+1)

6. DAC B/Vrak. 35 15 9 11 53:37 54 (+3)

7. Beluša 35 15 8 12 45:49 53 (+2)

8. V. Ludince 35 14 9 12 49:49 51 (0)