Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Plevník nastrieľal desať gólov

Sumár a komentáre 30. kola 5. futbalovej ligy

Brvnište – Horovce 2:3 (1:1)

Pred zápasom domáci odovzdali hosťom za víťazstvo v súťaži darček. Oba tímy nastúpili bez viacerých hráčov a ako prví pohrozili hostia v 5. min, no po centri z krídla P. Štrbák bránu tesne minul. Z prvej nebezpečnej situácii pálil v 16. min Mário Hároník tesne nad, no hostia o minútu udreli, keď R. Brix technickou prízemnou strelou spoza šestnástky zakrútil loptu k žrdi – 0:1. Po Vozárovom faule v šestnástke Mário Hároník z jedenástky v 23. min vyrovnal. S nepríjemnou Bučekovou strelou si Čapliar poradil a v 32. min V. Kramarík v páde nedokázal usmerniť z päťky loptu za Rajníkov chrbát. Vstup do druhého polčasu domácim vyšiel výborne a už v 47. min Mário Hároník zo šestnástky dal na 2:1. V 61. min strela hosťujúceho R. Brixa skončila tesne vedľa. Domácim sa vedenie zvýšiť nepodarilo, naopak, v 78. min Körmendyho presný center usmernil bez prípravy k žrdi Škrapko – 2:2. Remízový zápas mal šťastnejší koniec pre hostí, o ktorých výhre rozhodol v 83. min parádnou strelou z 25 metrov pod brvno R. Brix – 2:3.

Góly: 23. a 47. Mário Hároník (prvý z 11 m) – 17. a 83. R. Brix, 78. Škrapko.

Rozhodoval Burian, ŽK: Matúš Hároník - Vukomanovič, 250 divákov.

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek, J. Barbosa, Pšurík, Matúš Hároník, Decký (75. Holiš), Kolembus, T. Kramarík, V. Kramarík, K. Hároník, Mário Hároník.

HOROVCE: Rajník – Balocký, Buček, Kočka, R. Brix, Körmendy, M. Štrbák, Škrapko, P. Štrbák (59. M. Cíbik), Vukomanovič (78. Novosád), Vozár. JOZEF ŠPROCHA

Streženice – Bošany 2:1 (1:0)

Od úvodu mali domáci výraznú prevahu, ktorá vyvrcholila v 9. min, keď si na Loduhovu prihrávku nabehol Miloš Šesták a strelou k žrdi dal na 1:0. Hra sa potom vyrovnala, prvú šancu mali hostia až v 39. min, ale zmaril ju vybiehajúci Janták. V druhom polčase pokračovali domáci v aktivite. V 63. min Hrišov prudký center z priameho kopu obrancovia minuli a Filiač jemným tečom na prekvapenie všetkých zvýšil na 2:0. Domáci poľavili a v 69. min po centri Beka prudkou strelou znížil na 2:1 Minarovič. Záver patril domácim, ktorí taktickou hrou udržali náskok a zaslúžene vyhrali.

Góly: 9. Miloš Šesták, 63. Filiač – 69. Minarovič.

Rozhodoval Murín, ŽK: Michal Šesták - Mikloš, 100 divákov.

STREŽENICE: Janták – Michal Šesták, Ľ. Medňanský, Struhárňanský (69. Vavrík), Filiač, Rypák (46. Martin Lamžo), Miloš Šesták, Adamička (46. Bernhauser), Marián Loduha, Hrišo, E. Medňanský.

BOŠANY: Bačík – Boháčik, Hodál (46. Beko), M. Kalina, Kostolný, Mikloš, Kapusta, D. Kalina (69. Omelka), Neubauer (63. Jakubík), Sák, Minarovič. STANISLAV BALÁT

Plevník – Opatová 10:1 (6:0)

Hostia prišli iba desiati a domáci to využili na dvojcifernú výhru. Po výbornom nástupe viedli už po štvrťhodine 3:é, keď postupne skórovali Dodek, Michal Buday a M. Smataník. S chuťou hrajúci Plevníčania neprestávali v útočnej snahe a v 23. min A. Buday zvýšil na 4:0. Potom prišli chvíle M. Smataníka, ktorý v 30. a v 34. min dovŕšil hetrik a zvýšil na polčasových 6:0, naviac jednu strelu poslal do brvna. Hosťom s apo prestávke veľmi na ihrisko nechcelo, ale nakoniec nastúpili. Plevník trochu poľavil, no v 51. min M. Smataník zvýšil na 7:0. Hostia si dali potom Husárom vlastný gól – 8:0 a v 74. min Čižmárik pridal deviaty gól. Strelu Martina Zelenáka zastavilo brvno a hostia sa minútu pred koncom dočkali čestného gólu, ktorý dal z jedenástky Augustini – 9:1. V 90. min dosiahol striedajúci Pavlovič jubilejný desiaty gól.

Góly: 16., 30., 34. a 51. M. Smataník, 8. Dodek, 10. Michal Buday, 23. A. Buday, 69. vlastný Husár, 74. Čižmárik, 90. Pavlovič – 89. Augustini (11 m).

Rozhodoval Hybský, ŽK: Čižmárik, 200 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Hrubo, Čižmárik, Martin Janech, J. Kremeň, L. Pajger (46. Pavlovič), A. Buday, T. Ďurkech (52. Martin Zelenák), Dodek, M. Smataník (73. Urík), Michal Buday.

OPATOVÁ: Mikoláško – Vitko, Kováčik, Šubert, Augustini, Moško, Kompas, Husár, Petruš, Havier. (ST)

Ladce – Uhrovec 3:1 (2:0)

V zbytočne nervóznom zápase najmä zo strany hostí začali lepšie domáci. Na priamy kop L. Sviečku nabehol v 11. min Ondrašík a hlavou dal na 1:0. V 15. min Vavro hlavičkoval vedľa a v 20. min po faule na Ondrašíka zvýšil P. Martinka z jedenástky na 2:0. Stano v 22. min meter pred bránkovou čiarou netrafil loptu. V 47. min bol vylúčený hosťujúci Baniat a 54. min Stano hlavičkoval vedľa. Mojto v 56. min trafil iba vybiehajúceho gólmana. V 74. min Škultéty z priameho kopu nedal Machalovi šancu – 2:1. O dve minúty Krajči vo vyloženej šanci trafil len gólmanove nohy. Päť minút pred koncom prišli hostia o vylúčeného Vavra a v 90. min Ondrašík z jedenástky za faul na Mojta dal na konečných 3:1.

Góly: 11. a 90. Ondrašík (druhý z 11 m), 20. P. Martinka (11 m) – 74. Škultéty.

Rozhodoval Soboňa, ŽK: Mojto, Ondrašík, P. Martinka – Čabrák, Stano, Baniat, Vavro, Bežo, Stuparič, ČK: 47. Baniat po 2 ŽK, 85. Vavro po 2 ŽK, 150 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň, Mojto, F. Váň, Krajči (88. Bonan), J. Haluska, L. Sviečka, Ondrašík, P. Martinka (46. Kušík), P. Oťahel, Mokrička.

UHROVEC: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Pavelek (58. Opáth), Vavro, Bežo, Pavlovič, Stuparič. FERDINAND GACH

Ďalšie výsledky 30. kola: St. Turá – Podolie 1:2 (1:1), 6. Janega – 2. Križák, 90. Augustín,

Cigeľ – Veľké Uherce 4:3 (1:2), 34. Pružinec, 58. Lazár (11m), 77. Kamdem, 81. Š. Zaťko – 21. Kováč, 38. vlastný, 73. Cíger, Kanianka - Chocholná-Velčice 1:0 (1:0), 38. Šlabjar,

Z. Kostoľany - Tr. Turná 3:2 (1:1), 79. a 86. Jarošinec, 3. Liptaj – 12. a 50. Hrubý.