Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Memoriál Rudolfa Čurika v Hornej Porube

Na futbalovom ihrisku TJ Vápeč Horná Poruba sa odohral jubilejný 10. ročník futbalového turnaja mužov Memoriál Rudolfa Čuríka, bývalého futbalistu, trénera a funkcionára domáceho klubu.

Turnaja sa zúčastnili futbalové TJ Visolaje, Slovan Košecké Podhradie, Starí páni Hornej Poruby, ktorí na poslednú chvíľu nahradili TJ Mrlínek, ktorý sa z turnaja odhlásil a Vápeč Horná Poruba. Hralo sa vyraďovacím systémom 2 x 30 minút.

Už v prvom kvalifikačnom stretnutí na seba narazili futbalové družstvá Hornej Poruby – šiestoligový Vápeč a starí paní futbalisti, ktorým pribudlo už zopár šedivých vlasov na hlave, ale futbal hrať ešte nezabudli. Horšie to už bolo s kondíciou, lebo behať zarovno s o dvadsať rokov mladšími futbalistami nie je žiadna veľká výhra. Pokiaľ skôr narodeným futbalistom stačil dych, tak boli mladším hráčom viac ako vyrovnaným súperom. S pribúdajúcimi minútami sa však karta začala obracať v prospech šiestoligistu a výsledok 4:0 v ich prospech hovorí za všetko.

V druhom stretnutí nastúpili proti sebe Visolaje a Košecké Podhradie. Visolaje nastúpili značne oslabení o niekoľkých kľúčových hráčov. Naopak Košecké Podhradie skúšalo vo svojich radoch rad vynikajúcich futbalistov z okolia a výsledkom bolo vysoké víťazstvo 9:3, ku ktorému najviac prispel hosťujúci Kristián Sádecký, ktorý zaznamenal päť gólov.

V stretnutí o tretie miesto nastúpili TJ Visolaje a Starí páni Hornej Poruby. Hornoporubskí futbalisti siahli na dno svojich síl a zároveň si zaspomínali na staré časy, keď šírili práve oni slávu Hornej Poruby na futbalových trávnikoch. Výsledkom tejto skutočnosti bolo víťazstvo 5:3 nad účastníkom 7. ligy a tretie miesto na turnaji.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Bolešov zdolal všetkých súperov

Vo finále sa stretli domáca Horná Poruba s Košeckým Podhradím. Napriek tomu, že v radoch domácich chýbali mená ako Majerík, Galko, Hettflajš, či J. Pagáč, prvý polčas skončil v ich prospech. V druhom polčase im už dochádzali sily a bolo len otázkou času, kedy sa skóre obráti v prospech súpera. Konečný výsledok 3:1, hovorí o tom, že prvenstvo i s pohárom tentokrát putuje pod Košecký hrad.

Všetky štyri stretnutia s prehľadom viedla rozhodcovská trojica: Vincent Kovačik, Pavol Pastorek a Oliver Komorník.

Cenu pre najlepšieho strelca získal Kristián Sadecký za päť strelených gólov. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii tohto náročného športového podujatia.