Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

V Bodinej vyhral Horec

Na futbalovom turnaji štartovali domáci Horec, Partizán Súľov, Partizán Vrchteplá a Skaličan Praznov, ktorý na poslednú chvíľu nahradil piatoligových dorastencov Partizána Prečín, ktorí sa odhlásili.

AUTORKA FOTOGRAFIÍ: RADKA HRNČÍKOVÁ

Bodiná – Vrchteplá 2:0 (0:0)

V tradičnom derby sa hostia snažili Bodinej odplatiť dve prehry z vlaňajšieho ročníka 8. ligy, no nepodarilo sa. Domáci Dúbravka nastrelil žrď, ale po prestávke najprv Krabáč oblúčikom otvoril skóre a po rohu potvrdil výhru hlavičkou Novák.

Góly: 38. Krabáč, 60. Novák.

Praznov – Súľov 2:2 (1:2), p. k. 3:2

Po dlhom aute a chybe gólmana sa Praznov ujal rýchlo vedenia Galátom. druhého finalistu padlo najviac gólov. O dvadsať minút Beluský vyrazil jedenástku, no neúspešný strelec vrátil loptu do siete – 1:1. O štyri minúty Borovička umiestnenou strelou poslal Súľov do vedenia 1:2. Praznovu vyšiel priamy kop, po ktorom v druhom polčase vyrovnal M. Tomana. Praznov podržal gólman Beluský, ktorý v 60. min chytil Hudekovi jedenástku a do konca ešte zmaril ďalšie šance súpera. V rozstrele sa viac darilo Praznovu, ktorý sa stal druhým finalistom.

Góly: 3. Galát, 39. M. Tomana – 22. T. Blaško, 26. Borovička.

Prečítajte si tiež: Memoriál Rudolfa Čurika v Hornej Porube

O 3. miesto: Vrchteplá – Súľov 1:0 (0:0)

Vrchteplá bola lepšia a o jej výhre rozhodol po prestávke Michálek. Zvýšiť mohol Minarčík, no svoje príležitosti nevyužil.

Gól: 37. Michálek.

Finále: Bodiná – Praznov 3:1 (0:1)

Hosťom vyšiel opäť úvod a šťastnou tečovanou strelou viedli počas celého prvého polčasu. Bodinej sa strelecky nedarilo a úspešný nebol ani po polhodine hry Dánek, ktorý trafil brvno. Až v 46. min Uhlárikovej trafil presne a o desať minút ho napodobnil Krabáč. O dve minúty gólman Praznova Beluský chytil na turnaji aj tretiu jedenástku, keď ho neprekonal Tomašík. Jeho spoluhráči to nevyužili a v 68. min inakasovali tretí gól od Krabáča a Bodiná sa tešila z prvenstva.

Góly: 56. a 68. Krabáč, 46. Uhlárik - 6. vlastný.

Najlepší strelec bol Matej Krabáč (Bodiná), autor troch gólov, najlepší brankár bol Peter Beluský (Praznov), ktorý chytil tri jedenástky.

Prečítajte si tiež: Starí páni v Dolných Kočkovciach hodovali futbalom

Cenu Fair play si doniesol Súľov.

Naprázdno neostala ani Vrchteplá, pretože Jozef Michálek vyhral súťaž v kopaní jedenástok spomedzi štyridsiatich strelcov, medzi ktorými boli aj dve slečny Miška Romanová a Žaneta Ľachká a Vrchteplania zdolali domácich v preťahovaní lanom.

Rozhodovali Brundza, Oselský a Hrenák.

Súťaž v pití piva na čas mala dvoch víťazov – Mareka Romana a Milana Nováka, ktorý mali zakaždým rovnaký čas. Prekvapením bola aj účasť francúzskeho fanúšika.

O dobrú atmosféru sa postarali aj členovia FS Limbora z Prečína, nechýbalo skvelé občerstvenie.

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Na Lietavskom hrade Matúša Čáka Trenčianskeho v láske veľmi nemajú

Matúš Čák Trenčiansky. Pre mnohých legendami opradený Pán Váhu a Tatier. Pre iných nenásytný uzurpátor a dobyvateľ.

Posprejované podchody nemá kto vyčistiť

Vandali opakovane ničia most aj podchody. Železnice a mesto sa sporia o to, kto je za stavby zodpovedný.

Cement spojil Slovensko materiálne, pútnické miesto Butkov duchovne

Pútnické miesto Butkov v okrese Ilava je na Slovensku unikátom. Je nielen najmladším u nás, ale výnimočná je aj jeho poloha a genéza vzniku.