Štvrtok, 25. apríl, 2019 | Meniny má Marek

V Horovciach vyhral srbský Niš

Tatran Horovce usporiadal v sobotu 8. júla 2. ročník medzinárodného turnaja o Pohár Jána Siekla.

V pôvodnej štvorici účastníkov došlo k zmene, pretože MŠK Trenčianske Teplice neprišli a namiesto nich dostali príležitosť hráči Horovce B. Hralo sa systémom každým 2 x 25 minút. Po každom zápase nasledoval rozstrel troch penált pre prípad rovnosti kritérií o poradí.

Výsledky:

Radnički Niš – FK Beluša 1:0 (0:0)

V prvom zápase sa predstavil srbský tím proti treťoligovej Beluši. Keď sa zdalo, že diváci gól neuvidia, šesť minút pred koncom rozhodol o výhre nielen v zápase, ale ako sa neskôr ukázalo aj v celom turnaji, Jovič. V rozstrele vyhrala Beluša 2:3.

Gól: 44. Jovič.

Horovce B – Horovce A 0:4 (0:2)

V druhom zápase nastúpili proti sebe dva tímy z Horoviec a favorizovaní hráči štvrtoligového Tatrana bez väčších problémov nastrieľali rezerve štyri góly a dostali sa na priebežnú prvú priečku. Rozstrel však lepšie zvládlo béčko v pomere 2:1.

Góly: 16. Buček, 18. Novičevič, 28. Škrapko, 37. Hromka.

Prečítajte si tiež: V Bodinej vyhral Horec

Horovce B – Beluša 1:5 (0:2)

Beluša si po úvodnej prehre napravila chuť proti domácej rezerve a po necelej štvrťhodine mala dvojgólový náskok. Po prestávke pridal favorit ďalšie dva góly a až potom sa domáci presadili gólom z jedenástky, no posledné slovo mali hostia. Napriek prehre Horovce B vyhrali aj druhý rozstrel 1:0.

Góly: 44. Rajník (11 m) – 4. Hlúbik, 14. Kucharík, 38. M. Pilát, 38. J. Martinka (11 m), 46. P. Gajdošík.

Horovce A – Radnički Niš 2:2 (1:0)

Druhú polovicu turnaja otvoril súboj víťazov úvodných duelov, ktorý mal výrazne zasiahnúť do boja o konečné poradie.

V posledných sekundách prvého polčasu sa Horovčania ujali vedenia, ktoré vydržalo až do 40. min. Srbský súper dvoma gólmi v rozpätí troch minút otočil stav na 1:2, no tri minúty pred koncom Škrapko ratoval remízu, ktorá udržala v hre o prvenstvo oba tímy. V rozstrele boli úspešnejší Horovčania 2:1.

Góly: 20. Dabetič, 47. Škrapko – 40. Pejčič, 43. Ivan Kostič.

Horovce A – Beluša 2:4 (0:3)

V zápase išlo obom súperom o veľa, pretože výhra dávala šancu na prvé miesto. Horovčania si v závere prvého polčasu vybrali slabšiu chvíľku, a čo Beluša využila a za štyri minúty sa trikrát tešila z gólu – 0:3.

V druhom polčase pomohol domácim požičaný Ivan Kostič z Nišu, ktorého Horovčania skúšajú a v rozpätí siedmich minút dvoma gólmi oživil šance Tatrana – 2:3. Nádej zhasol o štyri minúty M. Gorelka, ktorý dosiahol hetrik a rozhodol o tom, že víťazný pohár neostane doma. Aspoň v rozstrele sa domáci potešili po výhre 3:1.

Góly: 31. a 38. Ivan Kostič – 14., 16. a 42. M. Gorelka, 18. M. Pilát.

Horovce B – Radnički Niš 2:6 (1:4)

pred posledným zápasom boli karty rozdané jasne. Niš potreboval na prvenstvo výhru, ak by Horovce B neprehrali, víťazom by bola Beluša. Srbi išli od úvodu jasne za výhrou a už v 13. min viedli jasne 0:3.

Domáci vzápätí gólom na 1:3 oživili šance Beluše, no pred prestávkou najlepší strelec turnaja Ivan Kostič svojím piatym gólom upravil na pohodlných 1:4. Hráči Niša po prestávke kontrolovali hru a vedenie ešte navýšili, čím sa stali celkovým víťazom.

Góly: 13. Kováčik, 40. Fojtík – 6. a 22. Ivan Kostič, 9. a 42. Jovič, 12. Smiljkovič, 34. Preradinovič.

Najlepší strelec: Ivan Kostič (Radnički Niš) – 5 gólov.

Najlepší brankár: Zoran Svitkovac (Radnički Niš).

Rozhodovali Ľudovít Janček, Denis Janček, Jozef Tomášek, Zsolt Kukan, Ján Rečka, Milan Valko.

1. Niš 3 2 1 0 9:4 7

2. Beluša 3 2 0 1 9:4 6

3. Horovce A 3 1 1 1 8:6 4

4. Horovce B 3 0 0 3 3:15 0

1. Od mája sa mení definícia kilogramu
  2. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  3. Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  4. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  5. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
  6. Recenze autokamery Mio MiVue J60 WIFI - youtuber Bazim hodnotí!

Pri dvoch nálezoch munície zasahoval policajný pyrotechnik

V okresoch Považská Bystrica a Bánovce nad Bebravou našli historickú muníciu.

Z plánovanej cyklotrasy sa stáva skratka pre autá

Novú cestu, ktorú postavili pri rekonštrukcii železnice popri trati, už ľudia využívajú na vychádzky na korčuliach aj bicykloch. Železnice ju však stále neodovzdali mestu. Vodiči ju využívajú ako skratku, čo ju robí nebezpečnou.

Z tejto cesty chce mať mesto cyklotrasu. železnice ju stále neodovzdali. Cestu ňou si začali vo veľkom skracovať autá. Nie je bezpečná.