V Horovciach vyhral srbský Niš

Tatran Horovce usporiadal v sobotu 8. júla 2. ročník medzinárodného turnaja o Pohár Jána Siekla.

V pôvodnej štvorici účastníkov došlo k zmene, pretože MŠK Trenčianske Teplice neprišli a namiesto nich dostali príležitosť hráči Horovce B. Hralo sa systémom každým 2 x 25 minút. Po každom zápase nasledoval rozstrel troch penált pre prípad rovnosti kritérií o poradí.

Výsledky:

Radnički Niš – FK Beluša 1:0 (0:0)

V prvom zápase sa predstavil srbský tím proti treťoligovej Beluši. Keď sa zdalo, že diváci gól neuvidia, šesť minút pred koncom rozhodol o výhre nielen v zápase, ale ako sa neskôr ukázalo aj v celom turnaji, Jovič. V rozstrele vyhrala Beluša 2:3.

Gól: 44. Jovič.

Horovce B – Horovce A 0:4 (0:2)

V druhom zápase nastúpili proti sebe dva tímy z Horoviec a favorizovaní hráči štvrtoligového Tatrana bez väčších problémov nastrieľali rezerve štyri góly a dostali sa na priebežnú prvú priečku. Rozstrel však lepšie zvládlo béčko v pomere 2:1.

Góly: 16. Buček, 18. Novičevič, 28. Škrapko, 37. Hromka.

Prečítajte si tiež: V Bodinej vyhral Horec Čítajte

Horovce B – Beluša 1:5 (0:2)

Beluša si po úvodnej prehre napravila chuť proti domácej rezerve a po necelej štvrťhodine mala dvojgólový náskok. Po prestávke pridal favorit ďalšie dva góly a až potom sa domáci presadili gólom z jedenástky, no posledné slovo mali hostia. Napriek prehre Horovce B vyhrali aj druhý rozstrel 1:0.

Góly: 44. Rajník (11 m) – 4. Hlúbik, 14. Kucharík, 38. M. Pilát, 38. J. Martinka (11 m), 46. P. Gajdošík.

Horovce A – Radnički Niš 2:2 (1:0)

Druhú polovicu turnaja otvoril súboj víťazov úvodných duelov, ktorý mal výrazne zasiahnúť do boja o konečné poradie.

V posledných sekundách prvého polčasu sa Horovčania ujali vedenia, ktoré vydržalo až do 40. min. Srbský súper dvoma gólmi v rozpätí troch minút otočil stav na 1:2, no tri minúty pred koncom Škrapko ratoval remízu, ktorá udržala v hre o prvenstvo oba tímy. V rozstrele boli úspešnejší Horovčania 2:1.

Góly: 20. Dabetič, 47. Škrapko – 40. Pejčič, 43. Ivan Kostič.

Horovce A – Beluša 2:4 (0:3)

V zápase išlo obom súperom o veľa, pretože výhra dávala šancu na prvé miesto. Horovčania si v závere prvého polčasu vybrali slabšiu chvíľku, a čo Beluša využila a za štyri minúty sa trikrát tešila z gólu – 0:3.

V druhom polčase pomohol domácim požičaný Ivan Kostič z Nišu, ktorého Horovčania skúšajú a v rozpätí siedmich minút dvoma gólmi oživil šance Tatrana – 2:3. Nádej zhasol o štyri minúty M. Gorelka, ktorý dosiahol hetrik a rozhodol o tom, že víťazný pohár neostane doma. Aspoň v rozstrele sa domáci potešili po výhre 3:1.

Góly: 31. a 38. Ivan Kostič – 14., 16. a 42. M. Gorelka, 18. M. Pilát.

Horovce B – Radnički Niš 2:6 (1:4)

pred posledným zápasom boli karty rozdané jasne. Niš potreboval na prvenstvo výhru, ak by Horovce B neprehrali, víťazom by bola Beluša. Srbi išli od úvodu jasne za výhrou a už v 13. min viedli jasne 0:3.

Domáci vzápätí gólom na 1:3 oživili šance Beluše, no pred prestávkou najlepší strelec turnaja Ivan Kostič svojím piatym gólom upravil na pohodlných 1:4. Hráči Niša po prestávke kontrolovali hru a vedenie ešte navýšili, čím sa stali celkovým víťazom.

Góly: 13. Kováčik, 40. Fojtík – 6. a 22. Ivan Kostič, 9. a 42. Jovič, 12. Smiljkovič, 34. Preradinovič.

Najlepší strelec: Ivan Kostič (Radnički Niš) – 5 gólov.

Najlepší brankár: Zoran Svitkovac (Radnički Niš).

Rozhodovali Ľudovít Janček, Denis Janček, Jozef Tomášek, Zsolt Kukan, Ján Rečka, Milan Valko.

1. Niš 3 2 1 0 9:4 7

2. Beluša 3 2 0 1 9:4 6

3. Horovce A 3 1 1 1 8:6 4

4. Horovce B 3 0 0 3 3:15 0